27.2.2021 22:57


Uvedené informace se vztahují k vybrané prodejně v okamžiku zobrazení příp. tisku. Nepřebíráme žádnou záruku v případě změn. Právo na změny vyhrazeno.

Osiva Moravia Řepa salátová Detroit 2

Číslo výrobku 5109459
  • Polopozdní odrůda s kulovitou bulvou
  • Šťavnatá dužnina je vhodná pro konzervování, dobře skladovatelná
  • Vyséváme přímo 2 cm hluboko
Informace o výrobku
15,-

Cena vč. DPH 15%, plus náklady na doručení.

V prodejně OBI Praha - Štěrboholy

69 výrobků skladem

Popis výrobku

Číslo výrobku 5109459

Jak pěstovat červenou řepu:

Červená salátová řepa potřebuje ke zdárnému růstu lehkou až středně těžkou půdu, na živiny bohatou dobře propustnou s pH 6,5-6,8. Když máme půdu příliš kyselou, pomůže nám podzimní vápnění. Před výsevem nehnojíme!
Pro červenou řepu jsou dobrými sousedy kedlubny, okurky, salát, cibule, česnek. Naopak jí nesvědčí sousedství s bramborami, rajčaty a mangoldem.
Semena červené řepy vyséváme od poloviny dubna do června. Když chceme sklízet malé bulvičky, vysejeme semínka později.
Červenou řepu můžeme také vysévat v týdenních intervalech, abychom ji mohli sklízet průběžně.
Osivo vyséváme do řádků vzdálených cca 40 cm od sebe a do hloubky 2 - 4 cm. Vyséváme 15 - 20 g osiva na 10 m2. Po vysetí řádky přihrneme, přitiskneme a zalijeme.
Když rostlinky červené řepy vzejdou a vytvoří nejméně tři lístky, protrháme je na vzdálenost 10 cm, aby se vyvinuly stejnoměrně veliké bulvy.
V průběhu vegetační doby (60 - 120 dnů) porost řepy přihnojíme kompostem nebo zkvašenými slepičinci. Ovšem nikdy ne později než zhruba 35 dní před předpokládanou sklizní.
Červená řepa vyžaduje vydatnější zálivku zejména v prvním měsíci růstu. Později již není zálivka nezbytná. V letním suchém a horkém počasí je vhodné rostlinkám vodu dopřát.
Čím menší, tím lepší - nenecháváme proto řepu přerůst. Menší bulvičky jsou křehké a dobře vybarvené, u starších a příliš velkých se zvyšuje nebezpečí dřevnatění.
Červenou řepu sklidíme průběžně, nejpozději před příchodem mrazů.

Spedition
Balík
Zasílací cena tohoto zboží je 99 Kč.

Toto zboží je dodáváno jako balík a bude doručen za 2-3 dny. Zasílací cena není založena na počtu položek zboží, ale na položce zboží s nejvyšší přepravní cenou v rámci Vaší objednávky.

Větší zboží, které nelze poslat jako balík, Vám bude dodáno spediční službou. Spedice je povinna dodat zboží pouze k obytnému prostoru.

Jiní zákazníci koupili také

Uvedené ceny a dostupnost zboží jsou platné pro Vámi zvolenou prodejnu OBI.
Všechny uvedené ceny jsou v českých korunách vč. DPH.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Nahoru