1.3.2021 8:15


Uvedené informace se vztahují k vybrané prodejně v okamžiku zobrazení příp. tisku. Nepřebíráme žádnou záruku v případě změn. Právo na změny vyhrazeno.

Osiva Moravia Hrách zahradní tyčkový

Číslo výrobku 5311998
  • Raná odrůda hrachu keříčkového vzrůstu, dorůstající do výšky až 70 cm
  • Tvoří lusky s 8 - 9 zrny
Informace o výrobku
20,-

Cena vč. DPH 15%, plus náklady na doručení.

V prodejně OBI Praha - Štěrboholy

137 výrobků skladem

Popis výrobku

Číslo výrobku 5311998

Jak pěstovat hrách:

Dřeňový i cukrový hrách nejčastěji vyséváme od druhé poloviny března na záhon nebo do nádob.
Hrách setý má poměrně nízké nároky na teplotu, klíčí už při 1 °C, roste od 4 °C a nespálí ho ani jarní přízemní mrazíky. Optimální teplota je 14 až 18 °C. Při teplotách nad 30 °C špatně probíhá opylení, hrách nenasazuje lusky, předčasně dozrává a zasychá.
Hrách setý není příliš náročný na půdu, dobře prospívá v nevyhnojené, lehké hlinité půdě.
Záhon na výsev hrachu setého pečlivě uhrabeme a uděláme řádek o hloubce 5 - 7 cm. Vzdálenost řádků se pohybuje okolo cca 50 cm.
Hrách vyséváme do řádku po jednotlivých zrnech 6 - 8 cm od sebe, nebo do hnízd po 3 - 4 semenech, vzdálenost by měla být 10 - 15 cm.
Vysetá zrnka hrachu musíme co nejpečlivěji zahrnout zeminou, aby je nevyzobali ptáci.
Hrách potřebuje k růstu oporu. Na čerstvě vysetou plochu nebo ještě před setím se vyplatí natáhnout například pletivo nebo síťku, lze použít i větve, tyče, klacíky nebo provázky. Jakmile hrách vzklíčí, naveďte ho na oporu, tím zvýšíte kvalitu plodů i bohatost úrody. Pokud je to možné, zasejte hrách u plotu, po němž se může pnout.
Hrách výborně prospívá ve společnosti okurek, mrkve a hlávkového salátu. Naopak se hrách nemá dávat na záhon s fazolemi, protože mají stejné nároky na půdu a napadají je i stejní škůdci a nemoci. Nesvědčí mu ani společnost cibule, česneku, brambor a rajčat.
Hrách setý potřebuje od výsevu do sklizně 56 až 80 dní. Vysévat ho můžeme postupně až do konce jara. Zelený hrášek sklízíme zhruba od poloviny června až do poloviny července.
Záhon s hráškem pravidelně odplevelujeme a mírně kypříme půdu, při suchém počasí zavlažujeme.

Spedition
Balík
Zasílací cena tohoto zboží je 99 Kč.

Toto zboží je dodáváno jako balík a bude doručen za 2-3 dny. Zasílací cena není založena na počtu položek zboží, ale na položce zboží s nejvyšší přepravní cenou v rámci Vaší objednávky.

Větší zboží, které nelze poslat jako balík, Vám bude dodáno spediční službou. Spedice je povinna dodat zboží pouze k obytnému prostoru.

Jiní zákazníci koupili také

Uvedené ceny a dostupnost zboží jsou platné pro Vámi zvolenou prodejnu OBI.
Všechny uvedené ceny jsou v českých korunách vč. DPH.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Nahoru