BALAKRYL Základní barva na dřevo bílá 0,7 kg
Číslo výrobku 4147989Popis výrobku
Číslo výrobku 4147989
BALAKRYL Základ je akrylátová barva pro základní nátěry všech druhů dřeva v interiéru i exteriéru. Je vhodná na tvrdé i měkké dřevo, dřevotřískové, dřevovláknité a korkové materiály, ale i nátěry hraček dětského nábytku. Ideální na nové i renovační vrchní nátěry zejména okenních rámů, dveří, dřevěného nábytku, obložení, podhledů a jiných stavebně truhlářských výrobků, kde vytváří ideální hladký povrch k aplikaci vrchních barev.
Vlastnosti:
- Vynikající adheze nátěru
- Vyplní praskliny a nerovnosti ve dřevě
- Povrch lze velmi dobře brousit
- Rychleschnoucí
- Atest na dětské hračky a nábytek
- Výborná kryvost
- Ekologický
- Vodou ředitelný
- Do interiéru i exteriéru
- Vydatnost 5-7 m2/kg v 1 vrstvě
- Konečný vzhled matný
- Doba spotřeby 3 roky v původním uzavřeném obalu. Vyvarujte se skladování v mrazu a při vysokých teplotách.
Aplikace:
1. Obsah před aplikací důkladně rozmíchejte.
2. Pro 1 nátěr neošetřeného dřeva v interiéru použijte barvu zředěnou v poměru 3 díly barvy na 1 díl vody. Pro venkovní více namáhané nátěry doporučujeme nejprve použít BALAKRYL fungicidní napouštědlo na dřevo.
3. Neředěnou barvu následně aplikujte na napuštěný, čistý a vybroušený, vosku a pryskyřice zbavený podklad v 1-2 vrstvách v intervalu 4 hodin. Mezi nanášením jednotlivých vrstev barvy je vhodné nátěr přebrousit jemným brusným papírem č. 120-150.
4. Jako vrchní nátěr lze použít BALAKRYL Okna Dveře, BALAKRYL UNI, případně syntetický nebo olejový email vhodný k nátěrům dřeva. Teplota podkladu a okolí nesmí klesnout pod 10 °C.
5. Pomůcky po použití ihned omyjte vodou.
Údaje výrobce
PPG Deco Polska Sp. z o.o.
Kwidzyńska 8
51-416 Wrocław
serwis.klienta@ppg.com
5996281048433
Technická data
| Vlastnosti výrobku | |
|---|---|
| Ideálně vhodné pro: | Dřevo |
| Spotřeba m2/ml: | 7 ml |
| Vhodné na dětské hračky (DIN EN 71-3): | Vhodné pro dětské hračky |
| Možnost tónování pomocí plné a tón. Barvy: | Netónovatelné |
| Vhodný pro podklad: | Dřevo |
| Doporučený počet nátěrů: | 2 ks |
| Druh nátěru: | Krycí |
| Stupeň lesku: | Matný |
| Bez rozpouštědel: | Obsahuje rozpouštědla |
| Základní materiál: | Na vodní bázi |
| Oblast použití: | Interiér a exteriér |
| Teplota zpracování: | 10 °C |
| Zpracování: | Válečkování, natírání |
| Přetíratelný od cca: | 4 h |
| Suchý na povrchu po cca: | 2 h |
| Voňavé vlastnosti: | Bez zápachu |
| Slouží zároveň jako základní nátěr: | Slouží současně i jako základní nátěr |
| Modrý anděl: | Bez certifikace „Modrý anděl“ |
| Rozměry a hmotnost (netto) | |
|---|---|
| Hmotnost: | 700 g |
| Výška: | 12,0 cm |
| Šířka: | 10,0 cm |
| Hloubka: | 10,0 cm |







