Parapetní vrut s čočkovou hlavou PZ2 plný závit ocel A2 3,9 x 16 mm, 10 ks
Číslo výrobku 6029300Popis výrobku
Číslo výrobku 6029300
Vruty s čočkovou hlavou
Čočková hlava je typ hlavy šroubu nebo vrutu, která je charakteristická svým zaobleným, polokulovitým tvarem připomínajícím čočku. Vruty s čočkovou hlavou mají kónickou spodní část, díky níž zapadnou do materiálu. Na rozdíl od zapuštěné hlavy, mají ale horní část vypouklou ve tvaru čočky. Používají se v případech, kdy je potřeba, aby šroub nevyčníval na povrch materiálu a zároveň nebyl kompletně zapuštění, případně tam, kde je žádoucí estetický vzhled.
Drážka PZ (Pozidriv)
Drážka PZ, nebo-li Pozidriv, je typ křížové drážky šroubu, která má oproti standardní drážce PH (Philips) navíc další zářezy mezi rameny kříže. Tyto dodatečné zářezy zlepšují přenos kroutícího momentu a stabilitu při šroubování, čímž usnadňují riziku prokluzování šroubováku a poškození drážky. Tato drážka je typická především pro vruty do dřeva a další spojování materiálů, kde je potřeba dosáhnout vyššího utahovacího momentu bez rizika poškození.
Plný závit
Plný závit, známý také jako celozávit, se používá především u vrutů, kde je důležité pevné a stabilní spojení bez pohybu mezi spojenými díly. Je vhodný pro různé aplikace, kde je potřeba zajistit, aby dva kusy materiálu zůstaly pevně spojené.
Nerezová ocel A2
Ocel A2 je nejčastěji používaný typ nerezové oceli pro výrobu spojovacího materiálu, jako jsou šrouby, matice, nýty a vruty. Je oblíbená pro svou dobrou odolnost proti korozi v běžných atmosférických podmínkách a v prostředí s vlhkostí, oxidačních a organických kyselin a mnoha alkalických roztoků. Není však vhodná pro prostředí s neoxidačními kyselinami a chlórem, jako jsou bazény nebo mořská voda.
Údaje výrobce
OBI Group Sourcing GmbH
Albert-Einstein-Straße 7-9
42929 Wermelskirchen
info@obisourcing.de
4007874864727
Technická data
| Vlastnosti výrobku | |
|---|---|
| Pohon: | Křížový otvor PZ-pohon |
| Hlava: | Čočková hlava |
| Povrch: | Lesklý |
| Obsah Balení: | 10 ks |
| Vhodná velikost hmoždinky: | 4 mm - 5 mm |
| Vhodná velikost vrtáku: | 2,5 mm |
| Materiál Šrouby: | Ocel |
| Rozměry a hmotnost (netto) | |
|---|---|
| Hmotnost: | 17 g |





