Terasový vrut s čočkovou hlavou TX15, ocel A2, pr. 4,5 x 60 mm, 1 kg
Číslo výrobku 6872261Popis výrobku
Číslo výrobku 6872261
Terasové vruty
Terasové vruty se používají pro montáž dřevěných teras, pergol, altánů a dalších venkovních dřevěných konstrukcí. Jsou speciálně navrženy pro použití s terasovými prkny a zajišťují pevný a estetický spoj.
Vruty s čočkovou hlavou
Čočková hlava je typ hlavy šroubu nebo vrutu, která je charakteristická svým zaobleným, polokulovitým tvarem připomínajícím čočku. Vruty s čočkovou hlavou mají kónickou spodní část, díky níž zapadnou do materiálu. Na rozdíl od zapuštěné hlavy, mají ale horní část vypouklou ve tvaru čočky. Používají se v případech, kdy je potřeba, aby šroub nevyčníval na povrch materiálu a zároveň nebyl kompletně zapuštění, případně tam, kde je žádoucí estetický vzhled.
Drážka TX (TORX)
Drážka TX odkazuje na drážku ve tvaru šestiramenné hvězdice se zaoblenými paprsky, která slouží k přenosu utahovacího momentu. Jde o typ drážky v hlavě šroubu, do které se zasouvá bit (nástavec šroubováku) stejného tvaru. Drážka TX je známá pro svůj dobrý přenos síly s spolehlivost při utahování, díky většímu množství záběrových ploch. Odolává opotřebení a nekroutí se.
Nerezová ocel A2
Ocel A2 je nejčastěji používaný typ nerezové oceli pro výrobu spojovacího materiálu, jako jsou šrouby, matice, nýty a vruty. Je oblíbená pro svou dobrou odolnost proti korozi v běžných atmosférických podmínkách a v prostředí s vlhkostí, oxidačních a organických kyselin a mnoha alkalických roztoků. Není však vhodná pro prostředí s neoxidačními kyselinami a chlórem, jako jsou bazény nebo mořská voda.
Údaje výrobce
OBI Group Sourcing GmbH
Albert-Einstein-Straße 7-9
42929 Wermelskirchen
info@obisourcing.de
4007872850081
Technická data
| Vlastnosti výrobku | |
|---|---|
| Hlava: | Válcová hlava |
| Povrch: | Lesklý |
| Pohon: | Pohon TX |
| Vytvrzené: | Nevytvrzené |
| Průměr závitu (mm): | 4,5 mm |
| Průměr hlavy (mm): | 5,0 mm |
| Materiál Šrouby: | Nerezová ocel A2 |
| Kvalita materiálu Šrouby: | Nerezová ocel 304 (1.4301) |
| Tvar hrotu Šrouby: | Špičatý |
| Druh závitu: | Částečný závit |
| Délka: | 60 mm |
| Rozměry a hmotnost (netto) | |
|---|---|
| Hmotnost: | 1,01 kg |
| Výška: | 20,0 cm |
| Šířka: | 14,0 cm |
| Hloubka: | 3,3 cm |



