Sortiment

Služby

Moje prodejna
Praha - Štěrboholy
Nákupní 390/4
102 00 Praha 10
Změnit prodejnu OBI
Zpět
Změnit prodejnu OBI
Nebylo nalezeno místo, kde se nacházíte.
Zobrazit ostatní prodejny
Najděte OBI prodejnu na mapě

Create! by OBI
Žádné sériově vyráběné zboží. Chytrý nábytek a doplňky v nejnovějším designu - vyrobené Vámi, poskytnuté námi.
Na stránku OBI Create

Vaše nastavení prohlížeče zakazuje používání cookies. Chcete-li na straně používat všechny funkce neomezeně, prosím povolte používání cookies a obnovte stránku.

Váš prohlížeč je zastaralý. Aktualizujte prohlížeč pro lepší zabezpečení, rychlost a nejlepší zážitek z tohoto webu.

Montáž topného tělesa

Montáž topného tělesa

Nestává se často, že se musí měnit topná tělesa. O to důležitější je pečlivé plánování před provedením renovace. Jak velké musí nové topné těleso být? Jaký model se hodí do místnosti? Na co se musí při topení brát ohled? Zde najdete odpovědi na nejčastější dotazy.

1. Typy topných těles 2. Velikost topného tělesa
3. Doporučená pokojová teplota 4. Časově řízené regulátory topení
5. Správné větrání 6. Kosmetické úpravy - Nalakování topného tělesa
Typy topných těles

1. Typy topných těles

I když je čím dál oblíbenější podlahové topení, stále je nejčastějším typem topení radiátor. Moderní plošná topná tělesa jsou efektivní, účinná, a zabírají ve srovnání s topnými tělesy starého typu méně prostoru. Pro milovníky dobrého designu jsou na trhu dostupné modely v nejrůznějším materiálovém provedení, barvách a tvarech. Praktické jsou, zejména v koupelně, topná tělesa, která mohou sloužit současně i jako držák na ručníky.

Velikost topného tělesa

2. Velikost topného tělesa

Jak velké má být topné těleso do místnosti? Tuto otázku není snadné zodpovědět. Samotná velikost místnosti k výpočtu nestačí. Velikost topného tělesa je nutné určit na základě druhu topného zařízení, výkonu topných těles, ale také podle tepelné izolace místnosti. Trik s oknem: Většina topných těles se umisťuje pod okno. Tím je zajištěno, že se studený proud vzduchu spojí se stoupajícím teplým vzduchem a začne cirkulovat v místnosti.

Doporučená pokojová teplota

3. Doporučená pokojová teplota

V ložnici nemusí být tak teplo jako v pracovně, v obýváku nemusí být tak teplo jako v koupelně. Doporučené pokojové teploty pro jednotlivé místnosti jsou různé: na toaletě postačí 16 °C, v ložnici 17 °C a v kuchyni 18 °C. Oproti tomu se musí teploty v obytných prostorách a koupelně pohybovat výše: v pracovně a obývacím pokoji cca 20 °C, v koupelně 23 °C.

Tip:

Potřebujete pomoc odborníka? OBI Vám rádo zprostředkuje certifikované řemeslníky.

Časově řízené regulátory topení

4. Časově řízené regulátory topení

Používejte regulátory topení jako Rondostat Comfort+ HR30 zajišťující časově řízený provoz Vašeho topení. Ať už chcete nastartovat den ráno v předem vyhřáté koupelně nebo při opuštění domu teplotu snížit – s časově řízeným regulátorem topení ušetříte energii a náklady na vytápění. Regulátor Rondostat Comfort+ HR30 je vhodný pro všechny běžné ventily topných těles značek Danfoss, MNG, Heimeier a Honeywell.

Správné větrání

5. Správné větrání

V chladném ročním období by neměla být okna neustále vyklopena. Lepší je krátce topení vypnout a pak pět až deset minut silně vyvětrat - nejlépe průvanem. To je dostačující pro výměnu vzduchu v obývané místnosti a zabráníte tak ochlazení vnitřních stěn. Snížením teploty vytápění o 1 stupeň ušetříte 6% nákladů na topení.

Kosmetické úpravy - Nalakování topného tělesa

6. Kosmetické úpravy - Nalakování topného tělesa

Oloupal se Vám lak na starém žebrovém radiátoru? Pak je důvod začít s přípravami na nový nátěr. Uvolněnou barvu a narezlá místa obruste a topné těleso řádně vyčistěte. V případě rezavých míst doporučujeme provést základní nátěr barvou chránící proti korozi. Abyste se dostali dobře do všech rohů, používejte speciální štětec k natírání radiátorů. Nakonec topné těleso natřete v jedné až dvou vrstvách speciální barvou na topná tělesa.

nahoru