Sortiment

Služby

Moje prodejna
Praha - Štěrboholy
Nákupní 390/4
102 00 Praha 10
Změnit prodejnu OBI
Zpět
Změnit prodejnu OBI
Nebylo nalezeno místo, kde se nacházíte.
Zobrazit ostatní prodejny
Najděte OBI prodejnu na mapě

Create! by OBI
Žádné sériově vyráběné zboží. Chytrý nábytek a doplňky v nejnovějším designu - vyrobené Vámi, poskytnuté námi.
Na stránku OBI Create

Vaše nastavení prohlížeče zakazuje používání cookies. Chcete-li na straně používat všechny funkce neomezeně, prosím povolte používání cookies a obnovte stránku.

Váš prohlížeč je zastaralý. Aktualizujte prohlížeč pro lepší zabezpečení, rychlost a nejlepší zážitek z tohoto webu.

Klimatizační technika

Klimatizační technika

Klima v místnosti je výsledkem teploty vzduchu a vlhkosti v místnosti, které lze snadno regulovat. Krátké větrání několikrát denně přivede do místnosti čerstvý vzduch a zabraňuje vzniku plísní. Pokojová teplota mezi 18 a 21 stupni Celsia a relativní vlhkost vzduchu od 50 do 60 procent je pro lidský organizmus ideální. Zajišťují, že se cítíme dobře a podporují naši výkonnost. Pokud však teplota venku stoupne, běžné krátké vyvětrání již nestačí. V takových případech se o příjemné zchlazení postarají ventilátory a klimatizace. Kam je taková klimatizace vhodná
a na co je třeba dbát při její koupi, si přečtěte níže.

1. Všestranná klimatizační zařízení 2. Nenároční pomocníci
3. Zvlhčovače a odvlhčovače vzduchu 4. Předsudek 1: Vysoká spotřeba elektrického proudu
5. Předsudek 2: Zdroj hluku
Všestranná klimatizační zařízení

1. Všestranná klimatizační zařízení

Od mobilních přístrojů s chladicí a odvlhčovací funkcí, přes tiché systémy s oddělenou vnitřní a venkovní jednotkou až po multifunkční přístroje, které disponují funkcí vytápění a filtrem na čištění vzduchu – klimatizace prostě umí víc! V závislosti na typu přístroje regulují nejen teplotu v místnosti (chladí či vytápí), nýbrž i vlhkost vzduchu. Klimatizační zařízení totiž odebírají ze vzduchu v místnosti navíc i vlhkost. Je-li v místnosti 25 stupňů a 40procentní vlhkost, cítíme se příjemněji než v případě 60procentní vlhkosti vzduchu při stejné pokojové teplotě. Základním pravidlem je, že teplota v místnosti by neměla být příliš nízká a neměla by být nižší o více než 6 stupňů než teplota venku.

Tip:

Lidé se většinou vyhýbají drahému pořizování pevně instalovaných klimatizačních zařízení. Mobilní klimatizační přístroje představují vynikající alternativu do pracoven a místností s vysokou tvorbou tepla, jako jsou např. pekárny, počítačové místnosti atd.

Nenároční pomocníci

2. Nenároční pomocníci

Tím nejjednodušším pomocníkem v létě je ventilátor. Nesníží sice teplotu v místnosti, pomáhá však k lepšímu odpařování potu z pokožky a vytvářejí pocit chladu. Abychom si vánku vytvořeném ventilátorem trochu užili, musíme dbát při zacházení s ním na to, že neustále víří prach a vzniká průvan. Citlivé osoby by si raději měli rozmyslet nákup ventilátoru a upřednostnit zakoupení komfortní klimatizace. I přesto jsou ventilátory praktické. Lze je postavit kamkoliv a náklady na jejich pořízení jsou nízké. Stojací a stolní ventilátory jsou k dostání v mnoha modelech a variantách.

Zvlhčovače vzduchu a odvlhčovače

3. Zvlhčovače a odvlhčovače vzduchu

Ve sklepě je vlhko, v příjemně vyhřátém obývacím pokoji naproti tomu vlhkost vzduchu rapidně klesá. Efektivním bojovníkem proti vlhkým prostorám, plísním a zatuchlosti jsou odvlhčovače vzduchu. O optimální klima v místnosti při příliš suchém vzduchu se zase postarají zvlhčovače.

4. Předsudek 1: Vysoká spotřeba elektrického proudu

V oblasti výkonu a spotřeby elektrického proudu klimatizačních zařízení existují zřetelné rozdíly. Informujte se, prosím, při nákupu o Vašem typu přístroje a nezapomeňte, že výkon přístroje je dimenzován na velikost místnosti. Potom Vás jeden provozní den v létě nebude stát více než 30 korun.

5. Předsudek 2: Zdroj hluku

Osobám citlivým na hluk může být zvuk klimatizace nepříjemný, zejména pokud je umístěna v ložnici. Pak je na místě otázka: Proč to jednoduše "neoddělit"? Oddělené systémy představují přístroje s vnitřní a vnější částí, které jsou navzájem propojeny hadicí. Hlučný kompresor se umístí ven jako vnější přístroj. Tento typ klimatizace je proto podstatně tišší.

nahoru