Sortiment
Služby

Moje prodejna
Praha - Štěrboholy
Nákupní 390/4
102 00 Praha 10
PO - PÁ 7:30-20:00 SO - NE 8:00-20:00
Změnit prodejnu OBI
Zpět
Změnit prodejnu OBI
Nebylo nalezeno místo, kde se nacházíte.
Zobrazit ostatní prodejny
Najděte OBI prodejnu na mapě

Klimatizační technika

Klimatizační technika

Klima v místnosti je výsledkem teploty vzduchu a vlhkosti v místnosti, které lze snadno regulovat. Krátké větrání několikrát denně přivede do místnosti čerstvý vzduch a zabraňuje vzniku plísní. Pokojová teplota mezi 18 a 21 stupni Celsia a relativní vlhkost vzduchu od 50 do 60 procent je pro lidský organizmus ideální. Zajišťují, že se cítíme dobře a podporují naši výkonnost. Pokud však teplota venku stoupne, běžné krátké vyvětrání již nestačí. V takových případech se o příjemné zchlazení postarají ventilátory a klimatizace. Kam je taková klimatizace vhodná
a na co je třeba dbát při její koupi, si přečtěte níže.

1. Všestranná klimatizační zařízení 2. Nenároční pomocníci
3. Zvlhčovače a odvlhčovače vzduchu 4. Předsudek 1: Vysoká spotřeba elektrického proudu
5. Předsudek 2: Zdroj hluku
Všestranná klimatizační zařízení

1. Všestranná klimatizační zařízení

Od mobilních přístrojů s chladicí a odvlhčovací funkcí, přes tiché systémy s oddělenou vnitřní a venkovní jednotkou až po multifunkční přístroje, které disponují funkcí vytápění a filtrem na čištění vzduchu – klimatizace prostě umí víc! V závislosti na typu přístroje regulují nejen teplotu v místnosti (chladí či vytápí), nýbrž i vlhkost vzduchu. Klimatizační zařízení totiž odebírají ze vzduchu v místnosti navíc i vlhkost. Je-li v místnosti 25 stupňů a 40procentní vlhkost, cítíme se příjemněji než v případě 60procentní vlhkosti vzduchu při stejné pokojové teplotě. Základním pravidlem je, že teplota v místnosti by neměla být příliš nízká a neměla by být nižší o více než 6 stupňů než teplota venku.

Tip:

Lidé se většinou vyhýbají drahému pořizování pevně instalovaných klimatizačních zařízení. Mobilní klimatizační přístroje představují vynikající alternativu do pracoven a místností s vysokou tvorbou tepla, jako jsou např. pekárny, počítačové místnosti atd.

Nenároční pomocníci

2. Nenároční pomocníci

Tím nejjednodušším pomocníkem v létě je ventilátor. Nesníží sice teplotu v místnosti, pomáhá však k lepšímu odpařování potu z pokožky a vytvářejí pocit chladu. Abychom si vánku vytvořeném ventilátorem trochu užili, musíme dbát při zacházení s ním na to, že neustále víří prach a vzniká průvan. Citlivé osoby by si raději měli rozmyslet nákup ventilátoru a upřednostnit zakoupení komfortní klimatizace. I přesto jsou ventilátory praktické. Lze je postavit kamkoliv a náklady na jejich pořízení jsou nízké. Stojací a stolní ventilátory jsou k dostání v mnoha modelech a variantách.

Zvlhčovače vzduchu a odvlhčovače

3. Zvlhčovače a odvlhčovače vzduchu

Ve sklepě je vlhko, v příjemně vyhřátém obývacím pokoji naproti tomu vlhkost vzduchu rapidně klesá. Efektivním bojovníkem proti vlhkým prostorám, plísním a zatuchlosti jsou odvlhčovače vzduchu. O optimální klima v místnosti při příliš suchém vzduchu se zase postarají zvlhčovače.

4. Předsudek 1: Vysoká spotřeba elektrického proudu

V oblasti výkonu a spotřeby elektrického proudu klimatizačních zařízení existují zřetelné rozdíly. Informujte se, prosím, při nákupu o Vašem typu přístroje a nezapomeňte, že výkon přístroje je dimenzován na velikost místnosti. Potom Vás jeden provozní den v létě nebude stát více než 30 korun.

5. Předsudek 2: Zdroj hluku

Osobám citlivým na hluk může být zvuk klimatizace nepříjemný, zejména pokud je umístěna v ložnici. Pak je na místě otázka: Proč to jednoduše "neoddělit"? Oddělené systémy představují přístroje s vnitřní a vnější částí, které jsou navzájem propojeny hadicí. Hlučný kompresor se umístí ven jako vnější přístroj. Tento typ klimatizace je proto podstatně tišší.

nahoru