Sortiment

Služby

Moje prodejna
Praha - Štěrboholy
Nákupní 390/4
102 00 Praha 10
Změnit prodejnu OBI
Zpět
Změnit prodejnu OBI
Nebylo nalezeno místo, kde se nacházíte.
Zobrazit ostatní prodejny
Najděte OBI prodejnu na mapě

Create! by OBI
Žádné sériově vyráběné zboží. Chytrý nábytek a doplňky v nejnovějším designu - vyrobené Vámi, poskytnuté námi.
Na stránku OBI Create

Vaše nastavení prohlížeče zakazuje používání cookies. Chcete-li na straně používat všechny funkce neomezeně, prosím povolte používání cookies a obnovte stránku.

Váš prohlížeč je zastaralý. Aktualizujte prohlížeč pro lepší zabezpečení, rychlost a nejlepší zážitek z tohoto webu.

Vše okolo auta

Vše okolo auta
Auto je praktická záležitost, přináší s sebou však i povinnosti. Proto je nutné, abyste Vaše auto pravidelně kontrolovali. Mají pneumatiky správný tlak? Fungují světlomety tak, jak mají? Věci, které nám nezaberou příliš času, avšak mohou zachránit život a ušetřit peníze. Protože, kdo příležitostně provede takzvanou kompletní kontrolu svého vozidla, může si být na cestách jistý. Dále v textu Vám ukážeme, na co musíte dávat pozor.
1. Připravenost k jízdě 2. Vše okolo laku
3. Děti a čtyřnožci na palubě 4. Ekologická jízda
5. Údržba pneumatik 6. Autobaterie
7. Oprava poškození laku
Připravenost k jízdě

1. Připravenost k jízdě

Přinejmenším před dalekou jízdou byste měli Váš vůz dokonale zkontrolovat. Přezkoušejte stav oleje, matice nebo šrouby kol a povinnou výbavu jako varovný trojúhelník a lékárničku pro první pomoc. Před započetím jízdy byste měli vyzkoušet, zda Vám fungují správně přední a zadní světla, nezapomeňte na světlo zpátečky.

Vše okolo laku

2. Vše okolo laku

Malé škrábance a důlky vznikají v každodenním provozu na silnicích velmi rychle. Nejen, že se kvůli tomu zlobíme, ale nesou s sebou často i vznik rzi. Ušetří nám čas a náklady, pokud si tyto opravy laku budeme provádět sami. Snadno aplikovatelné jsou i laky ve spreji, s nimiž dosáhneme i na velmi obtížně dostupná místa.

Děti a čtyřnožci na palubě

3. Děti a čtyřnožci na palubě

Pro malé dětské skořepinové sedačky a dětské sedačky pro větší děti platí jedna zásada: Vždy dbejte na jejich řádné připoutání. Pro oba druhy platí, že jejich nejvhodnější místo se nachází na zadním sedadle, protože jsou tam děti chráněny předními sedadly. Při přepravě živého zvířete musí být zajištěna nejenom bezpečnost zvířete, ale také řidiče, osob ve vozidle a bezpečnost provozu na pozemních komunikacích. V praxi můžeme použít na zvíře přepravní box (kočky, menší psy) či na větší psy bezpečnostní postroj, který se dá upnout do pásů či úchytů v kufru vozidla.

Ekologická jízda

4. Ekologická jízda

Palivo je stále dražší a i životní prostředí vám poděkuje, pokud budete jezdit úsporně. Pro nižší spotřebu odstraňte nejdříve z kufru zbytečnou zátěž (bedny s nápoji atd.). Při kratším popojíždění po městě se doporučuje přeřadit další rychlostní stupeň o trochu dříve.

Tip:
Rychlost 100 km/h namísto 120 km/h při delších jízdách na dálnici Vám uspoří 2 litry na 100 kilometrů.
Údržba pneumatik

5. Údržba pneumatik

Tlak pneumatik je závislý na typu vozidla, rychlosti a zátěži. Zejména před delšími jízdami byste měli zkontrolovat tlak na studených pneumatikých – správná hodnota se nachází v návodu k obsluze nebo ve vozidle (v krytce tankovací nádrže). Nezapomeňte zkontrolovat rezervní kolo.

Sytič

6. Autobaterie

Dozajista se každému již stalo, že zapomněl v autě vypnout parkovací světla nebo rádio. Co následuje, jsou jen nepříjemné potíže a běhání za účelem vyřešení problému. Pro nabití a rychlé nastartování Vašeho vozidla je rychlým a snadným řešením kompaktní nabíječka akumulátorů. Díky tomu bude baterie vozidla opět napájena potřebným prudem přes 12 V zdířku, resp. zapalovač.

7. Oprava poškození laku

V našem návodu se dočtete, jak můžete snadno opravit malé poškození laku sami.
  1. Nejdříve zbavte poškozené místo rzi pomocí brusného papíru. Je-li rez tímto způsobem neodstranitelná, použijte speciální odstraňovač rzi.
  2. Natřete obnažený plech základní ochranou proti korozi a zaplňte místo pomocí špachtle nebo rozstřikovací špachtle.
  3. Po vyschnutí vybruste dohladka.
  4. Následně zakryjte okolí poškozeného místa papírem a nastříkejte speciálním korektorem.
  5. Nyní jemně přebruste načisto místo pomocí vodního brusného papíru (zrnitost 800-1000).
  6. Nachystejte si lepenku s vystřiženým otvorem o velikosti poškozeného místa.
  7. Lepenku podržte 5 cm před poškozeným místem a ze vzdálenosti 30 cm nastříkejte autolakem ve spreji (ideální venkovní teplota při tom je 20 stupňů).
  8. U malých oprav stříkejte kruhovitě, u velkoplošnějších v tenkých vrstvách způsobem do kříže.
  9. U metalízy přestříkejte po době vyschnutí místo ještě 2složkovým čirým lakem.
  10. Po vyschnutí můžete ještě vyleštit okraje – a je hotovo!

nahoru