Sortiment

Služby

Moje prodejna
Praha - Štěrboholy
Nákupní 390/4
102 00 Praha 10
Změnit prodejnu OBI
Zpět
Změnit prodejnu OBI
Nebylo nalezeno místo, kde se nacházíte.
Zobrazit ostatní prodejny
Najděte OBI prodejnu na mapě

Create! by OBI
Žádné sériově vyráběné zboží. Chytrý nábytek a doplňky v nejnovějším designu - vyrobené Vámi, poskytnuté námi.
Na stránku OBI Create

Vaše nastavení prohlížeče zakazuje používání cookies. Chcete-li na straně používat všechny funkce neomezeně, prosím povolte používání cookies a obnovte stránku.

Váš prohlížeč je zastaralý. Aktualizujte prohlížeč pro lepší zabezpečení, rychlost a nejlepší zážitek z tohoto webu.

Jak pokládat koberec

Drobná poškození koberce lze odstranit opravdu jednoduše. Pokud je ale starý a sešlapaný nebo když převezmete byt, jehož podlahová krytina se k vám vůbec nehodí, budete potřebovat nový koberec. Aby nový koberec zůstal po celé roky v dobré formě, závisí v neposlední řadě na odborném položení. Pokládání koberce vlastními silami je velmi jednoduché a ušetři spoustu peněz. Potřebujete pouze několik kousků nářadí jako měřící pásmo, řeznou hranu a dobrý nůž na řezání koberců. Podle toho, kde bude položen, potřebujete ještě základní nátěr a lepidlo na koberce. Pokud budete respektovat pokyny v tomto videu, půjde vám práce snadno od ruky. Odstranění starých koberců je někdy obtížné. Rozřezání koberce na dlouhé pásy ulehčuje jeho stažení. Můžete použít také speciální nástroj na strhávání koberců, takzvaný striper.

Nejlepší je položit nový koberec na PVC, linoleum nebo čistý potěr bez trhlinek. Pokud je podlaha porézní, naneste na ni jako základ epoxidovou pryskyřici nebo disperzní základní nátěr.

Nový koberec zcela rozviňte. Přiřízněte ho na hrubý rozměr tak, aby u stěn přečníval zhruba o pět až sedm centimetrů nahoru. Vyhlaďte vlny a přehyby. V rozích, u trubek topení a podobně proveďte takzvaná odlehčující naříznutí. Když koberec takto necháte ležet přibližně 12 hodin, přizpůsobí se podle klimatu v místnosti a nebude se již deformovat.

Pomocí ostrého řezacího nože čistě zařízněte koberec podél tříhranné řezací hrany, pečlivě vyřízněte také trubky a výklenky. Přehněte nyní polovinu koberce a naneste pomocí ozubené špachtle vhodné lepidlo. Položte poté koberec do lůžka z lepidla a od středu ho postupně dobře přitlačujte. Poté přilepte druhou polovinu koberce.

V dalším kroku umístěte soklové lišty. Ty jsou ze dřeva nebo z umělé hmoty, můžete koupit také samolepící lišty z PVC a druhy, které se polepují pásy koberce. Přišroubujte nebo přilepte lišty ke zdi. Na přechody, například ve dveřích nebo na schodech, existují přechodové lišty z umělé hmoty nebo kovu. Můžete ale použít také samolepící lišty z PVC.

nahoru