Sortiment

Služby

Moje prodejna
Praha - Štěrboholy
Nákupní 390/4
102 00 Praha 10
Změnit prodejnu OBI
Zpět
Změnit prodejnu OBI
Nebylo nalezeno místo, kde se nacházíte.
Zobrazit ostatní prodejny
Najděte OBI prodejnu na mapě

Create! by OBI
Žádné sériově vyráběné zboží. Chytrý nábytek a doplňky v nejnovějším designu - vyrobené Vámi, poskytnuté námi.
Na stránku OBI Create

Vaše nastavení prohlížeče zakazuje používání cookies. Chcete-li na straně používat všechny funkce neomezeně, prosím povolte používání cookies a obnovte stránku.

Váš prohlížeč je zastaralý. Aktualizujte prohlížeč pro lepší zabezpečení, rychlost a nejlepší zážitek z tohoto webu.

Tapetování stěn

Tapetování stěn

Nový obklad stěn může úplně změnit atmosféru místnosti. Mnoho různých materiálů a obrovský výběr co se týče designu je příslibem toho, že si můžete stěny ve všech místnostech zcela uzpůsobit Vašim individuálním přáním.

Nejpopulárnějšími tapetami jsou stále drsné vláknité tapety, jelikož jsou skutečně všestranné. Jsou vhodné jak na stěnu, tak i na strop, lze je několikrát přetřít a během manipulace s nimi dokáží tyto tapety jednoduše samy vyrovnat malé nerovnosti a trhlinky v podkladu.

Jejich typická a jméno propůjčující struktura obsahuje dřevěná vlákna, která jsou zapracována do papírových vrstev tapety - drsná vláknitá struktura

1. Papírové a vliesové tapety 2. Vinylové a pěnové vinylové tapety
3. Tapety se skelným vláknem 4. Na co nesmíte zapomenout při koupi tapet
Papírové a vliesové tapety

1. Papírové a vliesové tapety

Papírové a potiskované papírové tapety, které jsou buď potištěny barevně nebo mají speciální povrchovou strukturu, sestávají z několika papírových vrstev. Před taptetováním musí být potřeny lepidlem a předměkčeny. U tapet se vzory dávejte pozor na návod (údaje jsou uloženy u každé tapetové role), pásy musí správně sedět vzájemně tak, aby vzor probíhal rovnoměrně.

Velmi snadno se pracuje s vliesovými tapetami, není je totiž nutno ani natírat lepidlem a ani namáčet za účelem změknutí. Postačí natřít řádně a rovnoměrně stěnu vliesovým lepidlem a suchou vliesovou tapetu poté v pásech připevnit na stěnu. Kromě toho vliesová tapeta na rozdíl od jiných druhů tapet nemění svůj tvar. Neroztahuje se, když je vlhká, a nesmršťuje se, když schne. Navíc usnadňuje následné renovace, protože i po letech můžete takovou tapetu v pásech zasucha ze stěny stáhnout.

Vinylové a pěnové vinylové tapety

2. Vinylové a pěnové vinylové tapety

Pro silně namáhané prostory (např. chodby, dětské pokoje) je vhodné použití vinylových nebo pěnových vinylových tapet. Vinylové tapety jsou omyvatelné a těžce zápalné. Jako velmi užitečná se může v dětských pokojíčcích osvědčit právě první z těchto vlastností. Při odstraňování těchto tapet dbejte na to, abyste odloupli pouze vrchní vinylovou vrstvu. Lze ji snadno stáhnout ze stěny, kdy poté zůstane na stěně pouze nosná vrstva, takzvaná makulatura, kterou jednoduše přetapetujete novou tapetou.

Tapety se skelným vláknem

3. Tapety se skelným vláknem

Tato odolná tapeta je vyrobena z tkaniny se skelným vláknem. Díky její enormně vysoké pevnosti skelného vlákna v tahu chrání stěny, zafixuje drobné trhlinky ještě lépe než tapeta z dřevěného vlákna, je těžce zápalná a voděodolná. Tapeta se skelným vláknem se často používá ve velmi namáhaných prostorách jako jsou schodiště, chodby či kanceláře.

Na co nesmíte zapomenout při koupi tapet

4. Na co nesmíte zapomenout při koupi tapet

Počet tapetových rolí raději spočítejte velkoryseji. Zvlášť těžko se počítá potřebné množství tapet se vzory, protože zde musíte kalkulovat s větším počtem odstřižků. Pro souvislé plochy stěn použijte vždy tapety se stejnými čísly výrobku, a to pro zabránění barevným odchylkám. Při volbě lepidla je rozhodující, aby bylo vhodné pro podklad a druh tapety.

nahoru