Sortiment

Služby

Moje prodejna
Praha - Štěrboholy
Nákupní 390/4
102 00 Praha 10
Změnit prodejnu OBI
Zpět
Změnit prodejnu OBI
Nebylo nalezeno místo, kde se nacházíte.
Zobrazit ostatní prodejny
Najděte OBI prodejnu na mapě

Create! by OBI
Žádné sériově vyráběné zboží. Chytrý nábytek a doplňky v nejnovějším designu - vyrobené Vámi, poskytnuté námi.
Na stránku OBI Create

Vaše nastavení prohlížeče zakazuje používání cookies. Chcete-li na straně používat všechny funkce neomezeně, prosím povolte používání cookies a obnovte stránku.

Váš prohlížeč je zastaralý. Aktualizujte prohlížeč pro lepší zabezpečení, rychlost a nejlepší zážitek z tohoto webu.

Malování stěn

Natírání stěny malířským válečkem na oranžovo.

Je čas na nový nátěr stěn? Ať již preferujete klasický bílý nátěr, či trendové barvy, vždy se Vám vyplatí pečlivá práce. V návodu se dozvíte, jak postupovat pro dosažení co nejoptimálnějšího výsledku.

1 - Krok za krokem 2 - Seznam materiálu
3 - Seznam nářadí
Stěna se před natíráním očistí.

Krok 1 - Příprava

Otřete podklad na zkoušku tmavou vlhkou utěrkou. Pokud se ukáže pískový nebo křídový oděr, musí být stěna ošetřena penetrací. Staré nátěry, které již nejsou stabilní, umyjte velkým množstvím vody s mazlavým mýdlem a dobře opláchněte. Před malováním musí být všechny podklady čisté, suché, bez prachu. Důležité je také vyrovnání nerovností: Otvory po hmoždinkách, praskliny nebo nerovná místa je třeba nejprve opravit a hladce natřít.

Krok 2 - Zalepení

Plochy, které nechcete natřít, musíte předem důkladně přelepit. Odmontujte současně také lampy a zásuvky. Podlahu byste měli důkladně zakrýt fólií a pevně přilepit její okraje. Fólie se pak nebude při malování posunovat. 

Nejprve se natře stěna základním nátěrem.

Krok 3 - Základní a vrchní nátěr

Stěny se sádrovou omítkou, sádrokartonovými a vláknitými deskami je lepší předem natřít plochým nebo širokým štětcem penetračním prostředkem. Tyto materiály jinak nasávají příliš velké množství vrchní barvy. Rezavé skvrny nebo skvrny od vody se zakrývají izolační barvou nebo barvou na zakrývání skvrn. Pro rovnoměrné nanášení barvy otírejte váleček s barvou o mřížku. Při natírání stropů můžete použít váleček s teleskopickou násadou.

Tip:

Nejlépe se maluje při normální pokojové teplotě. Průvan a příliš nízké či příliš vysoké teploty mohou způsobit na natíraných plochách nerovnoměrnosti.

Rohy se natírají malým štětcem.

Krok 4 - Nejdříve rohy

Nejprve natřete rohy, začněte vždy od okna. Na malé plochy v rozích, u lišt a radiátorů použijte štětec nebo speciální váleček. Podlahové lišty je třeba nalakovat a radiátory natřít speciální barvou, odolnou vůči teplu. 

Stěna se natře válečkem oranžovou barvou.

Krok 5 - Nejprve stop pak stěny

Natřete nejprve strop a pak stěny. Na velké plochy použijte váleček. Je to efektivnější. Při malování válečkem soustřeďte tlak na střed válečku, nikdy ne na okraj, barva by mohla stékat.

Stěna se natírá válečkem v podélném směru a svisle oranžovou barvou.

Krok 6 - Směr natírání

Nejprve natírejte stěny v podélném směru, poté šikmo a nakonec ještě jednou v podélném směru pro přesné překrytí. Barva se tak pravidelně a rovnoměrně rozdělí. 

Tip:

Štětce a válečky se nemusí hned vymývat. Zabalte je přes noc do alobalu či potravinové fólie. Barva na stěny potřebuje průměrně jeden den na vyschnutí. V každém případě dodržujte údaje od výrobce.

Seznam materiálu

  • Barva
  • Příp. základní barva
  • Lepicí páska
  • Malířská fólie

Seznam nářadí

  • Schůdky nebo štafle
  • Štětec
  • Malířský váleček
  • Mřížka na otírání válečku
  • Stěrka
nahoru