Sortiment

Služby

Moje prodejna
Praha - Štěrboholy
Nákupní 390/4
102 00 Praha 10
Změnit prodejnu OBI
Zpět
Změnit prodejnu OBI
Nebylo nalezeno místo, kde se nacházíte.
Zobrazit ostatní prodejny
Najděte OBI prodejnu na mapě

Create! by OBI
Žádné sériově vyráběné zboží. Chytrý nábytek a doplňky v nejnovějším designu - vyrobené Vámi, poskytnuté námi.
Na stránku OBI Create

Vaše nastavení prohlížeče zakazuje používání cookies. Chcete-li na straně používat všechny funkce neomezeně, prosím povolte používání cookies a obnovte stránku.

Váš prohlížeč je zastaralý. Aktualizujte prohlížeč pro lepší zabezpečení, rychlost a nejlepší zážitek z tohoto webu.

Pokládání PVC

Pokládání PVC

PVC (polyvinylchlorid) je nejprodávanější elastickou podlahovou krytinou. Má to své důvody, snadno se pokládá a nevyžaduje žádnou komplikovanou péči. Kromě toho je dostupná v mnoha různých barvách a vzorech a díky tomu vytváří pro každou bytovou lokaci vhodný design.

* Doba trvání se značně mění dle velikosti místnosti, materiálu a druhu pokládky. Uváděný příklad platí pro prosto 20 metrů čtverečních.

1 - Krok za krokem 2 - Nákupní seznam
3 - Seznam nářadí
Příprava

Krok 1 - Příprava

Odstraňte beze zbytků starou podlahovou krytinu, včetně všech zbytků lepidla. Trhliny nebo nerovnosti můžete vyrovnat stěrkovou hmotou nebo nivelační hmotou, kterou musíte nechat kompletně vyschnout. Položte PVC krytinu v místnosti rovně, bez záhybů a okraje ořízněte s přesahem cca 10 cm. Nechte PVC následně 24 hodiny v místnosti aklimatizovat..

Upozornění: U všech materiálů respektujte pokyny výrobce a pokyny pro zpracování.

Přiřezávání

Krok 2 - Přiřezávání

Nyní můžete PVC krytinu s pomocí pravítka na koberce přesně přiříznout. PVC krytinu pevně přitlačte a ponechte mezi krytinou a stěnou mezeru cca 1 mm (dilatační spáru), aby mohlo PVC pracovat.

Rohy

Krok 3 - Rohy

Totéž platí pro rohy místnosti: PVC pevně přitlačte a opatrně jej uřízněte (můžete provést pomocný řez u přesahujícího okraje PVC směrem do rohu stěny a podlahy). U vnějších rohů byste měli PVC nejprve naříznout diagonálně od okraje k rohu, přehyb pevně přitisknout a přesahující část uříznout.

Volné pokládání nebo celoplošné přilepení

Krok 4 - Volné pokládání nebo celoplošné přilepení

PVC podlahovou krytinu můžete pokládat následujícím způsobem: Volné pokládání se zajištěním krytiny pomocí oboustranné lepenky (vhodné pro menší místnosti) nebo celoplošné přilepení PVC krytiny (doporučuje se ve větších místnostech). Pokud zvolíte variantu volného pokládání, je nejlepší zafixovat okraje a spoje pomocí lepicí pásky.

Spoje

Krok 5 - Spoje

Při přiřezávání spojů položte pásy PVC na sebe a přiřezávejte je společně.

Zajištění

Krok 6 - Zajištění

Spoj následně zajistěte pomocí lepenky.

Celoplošné přilepení

Krok 7 - Celoplošné přilepení

Aby se na PVC nevytvářely vlny, měli byste v místnostech větších než 20 m² krytinu přilepit celoplošně. Krytinu přitom z jedné strany sviňte, natřete podlahu lepidlem a krytinu položte zpět na lepidlo. Poté natřete zbytek podlahy vždy po pásech, širokých 1 m, a PVC postupně pokládejte.

Přitlačení

Krok 8 - Přitlačení

Zvolíte-li celoplošné lepení, můžete PVC buď dobře přitlačit, nebo pro vyrovnání použít váleček. Respektujte čas schnutí lepidla! Na rozdíl od volného způsobu pokládání nelze u lepeného PVC po podlaze okamžitě chodit.

Soklové lišty

Krok 9 - Soklové lišty

Pro přechody ke stěnám nabízíme plastové profilové lišty, které lze jednoduše namontovat. Lišty se v závislosti na použitém modelu buď lepí, šroubují, zasunují, nebo přitloukají. Rohy můžete řezat buď na pokos, nebo můžete použít hotové vnitřní a vnější rohy. Pokud máte k dispozici staré podlahové lišty, můžete použít k zakrytí řezné hrany podlahové krytiny čtvrtkruhové lišty nebo malé soklové lišty.

Nákupní seznam

 • 5x6 m PVC podlahové krytiny (š x d vč. výklenku dveří a bezpečnostního přídavku)
 • cca 30 m suchého zipu nebo oboustranné lepicí pásky
 • cca 22 m ukončovacích lišt, čtvrtkruhových lišt nebo podlahových lišt, vč. prořezu
 • ocelových hřebíků
 • Tmel

Seznam nářadí

 • Kobercový nůž
 • Hákové/trapézové břity
 • Malířský váleček (v případě fixování)
 • Ozubená stěrka (při lepení)
 • Pravítko na koberce
 • Nůžky
 • Stěrka
 • Kladivo
nahoru