Sortiment

Služby

Moje prodejna
Praha - Štěrboholy
Nákupní 390/4
102 00 Praha 10
Změnit prodejnu OBI
Zpět
Změnit prodejnu OBI
Nebylo nalezeno místo, kde se nacházíte.
Zobrazit ostatní prodejny
Najděte OBI prodejnu na mapě

Create! by OBI
Žádné sériově vyráběné zboží. Chytrý nábytek a doplňky v nejnovějším designu - vyrobené Vámi, poskytnuté námi.
Na stránku OBI Create

Vaše nastavení prohlížeče zakazuje používání cookies. Chcete-li na straně používat všechny funkce neomezeně, prosím povolte používání cookies a obnovte stránku.

Váš prohlížeč je zastaralý. Aktualizujte prohlížeč pro lepší zabezpečení, rychlost a nejlepší zážitek z tohoto webu.

Poradce pro osvětlení

Poradce pro osvětlení

Budiž světlo...

K nasvícení prostor a zařízení tím správným světlem a tím docílení přiměřeného osvětlení, které bude současně vytvářet atmosféru, nemusíte umět čarovat. Vždy dle místnosti a potřeby světla je zapotřebí různých žárovek a svítidel. Předtím, než budou zohledňovány speciální požadavky jde o rozumné obecné osvětlení. Místo ke čtení na pohovce potřebuje jiné nasvícení než pracovní plocha v kuchyni. Vyváženou směs ze světelných ostrovů a tlumených oblastí dokáže vytvořit útulnou atmosféru. Se žárovkami, které jsou příslušným způsobem schopné obměny, vytvoříte akcenty nebo nepřímé osvětlení, čímž oživíte svůj domov.

OBI top-tip:
Přestěhování nebo renovace jsou příležitostmi k tomu, abychom si zcela záměrně pořídili projekt osvětlení. Popřemýšlejte, kde je nutné jaké světlo a nevybírejte žárovky v první řadě podle vzhledu, nýbrž podle druhu jejich světla.

1. Všeobecné osvětlení 2. Akcentové osvětlení
3. Nepřímé osvětlení 4. Světla na pracovním místě
Všeobecné osvětlení

1. Všeobecné osvětlení

Každý prostor a každá místnost by měla disponovat pěkným, světlým základním nasvícením, které by eventuálně mohlo být celkově stmívatelné a cíleně – vždy dle funkce prostoru – doplnitelné o další zdroje světla. Pro dobré nasvícení prostoru jsou vhodné tzv. stropní lampy, závěsná svítidla nebo systémy s reflektory.

Schéma
Akcentové osvětlení

2. Akcentové osvětlení

Akcentové osvětlení zvýrazňuje pomocí vázaného světla (např. v podobě bodovek či reflektorů umístěných na stropě) – jak již napovídá jeho název, resp. vytváří cíleně zorné úhly v prostoru. díky tomu můžete opticky vyzvednout jednotlivé kusy nábytku nebo obrazy. V koupelně je akcentové osvětlení nad zrcadlem nejen optickým skvostem, nýbrž současně i velmi funkční záležitostí.

Schéma
Nepřímé osvětlení

3. Nepřímé osvětlení

Nepřímé osvětlení velkorysé a neoslňuje, protože zdroj světla je nasměrován na zeď nebo na strop (např. formou stropního svítidla). A jsou to právě světlé plochy, které odráží světlo s velmi teplým efektem. Pro příjemné osvětlení chodby je dobré použít nástěnné reflektory.

Schéma
Světla na pracovním místě

4. Světla na pracovním místě

Pracovní místa a pracoviště potřebují neoslňující všeobecné osvětlení – zejména když se na pracovišti používá obrazovka – a navíc světlé a bodově přesné nasvícení pracovního sektoru. Zvolte nejlépe dobře nastavitelné svítidlo s výklopným ramenem, které lze přízpůsobit různým situacím.

Schéma
nahoru