Sortiment
Služby

Moje prodejna
Praha - Štěrboholy
Nákupní 390/4
102 00 Praha 10
PO - PÁ 7:30-20:00 SO - NE 8:00-20:00
Změnit prodejnu OBI
Zpět
Změnit prodejnu OBI
Nebylo nalezeno místo, kde se nacházíte.
Zobrazit ostatní prodejny
Najděte OBI prodejnu na mapě

Základní informace o čistících přístrojích

Sortiment čisticích strojů u OBI si vás získá velkým výběrem kvalitních výrobků. K dispozici jsou různé druhy vysavačů, vysokotlakých čističů nebo zametacích strojů. Kvalitní přístroje vás přesvědčí na stavbě, při práci na zahradě, uvnitř nebo okolo domu. Navíc se nabízí velké množství příslušenství a rozšíření, které práci dále ulehčí. Toto OBI-video vám poskytne informace k jednotlivým skupinám výrobků.

Zametání, drhnutí, odsávání prachu? Moderní pomocníci při čištění nám dnes umožňují udržovat vlastní čtyři stěny v čistotě bez velké námahy. Přece jen ale vyvstává otázka, k čemu potřebuji který přístroj?

Na čištění krbu se doporučuje vysavač popela. Protože s lopatkou a koštětem se z toho rychle stane prašná záležitost.

Oproti tomu dobrý vysavač popela zabraňuje jeho rozvíření. Pokud máte normální krb, dokonale postačí přenosný přístroj o objemu 18 litrů. Filtr a výkon motoru se perfektně hodí na vlastnosti popela. Na jakoukoliv špínu v domě jsou vhodné mokré a suché vysavače. Zajišťují čisté podlahy v domě, garáži, malé kutilské dílně nebo na terase – bez rozdílu, zda zde vzniká jemná nebo hrubá, suchá nebo mokrá špína. Kromě toho pomáhá funkce foukání odstranit nečistotu z těžko přístupných míst. Měli byste si koupit přístroj s řídicími kolečky, hadicovým adaptérem na funkci foukání a s přídavnou zásuvkou na elektrické nářadí. Vysavače s automatickým provozem zásuvky jsou obzvlášť praktické. Při zapnutí nářadí se zapne také vysávání. Při nákupu dbejte na co možná největší objem a vysoký sací výkon, který se udává v litrech za sekundu.

Co se týče úspory času, jsou zametací stroje sotva překonatelné. Listí, drobný štěrk nebo sníh odstraníte pryč z chodníků, vjezdu i dvora během chvíle. Ručně vedené zametací stroje OBI jsou dobrou alternativou k benzínem poháněným strojům. Můžete s nimi zamést za hodinu více než tři tisíce metrů čtverečních.

Parní čističe čistí pomocí vodní páry rychle a bez námahy během několika okamžiků: Nezáleží na tom, zda jsou to povrchy necitlivé na teplotu, jako okna, dlaždice, ušlechtilá ocel nebo také topná tělesa nebo armatury. Další velká výhoda: Zcela můžete upustit od použití chemie. Vystupující pára je dostatečně silná na to, aby uvolnila choroboplodné zárodky, zbytky mýdla, kuchyňskou mastnotu nebo otěr z podrážek bot. Vysokotlaké čističe jsou vhodné na znečištěné podlahy teras, odstranění řas na fasádě domu, čištění chodníkových dlaždic a na mnoho jiného.

Pro všeuměly existuje rozmanité příslušenství: Multifunkční kartáče, sada na čištění trubek, čistič terasy, odsávací sada. Pokud potřebujete vysokotlaký čistič pouze příležitostně na menší čisticí práce, stačí přístroj s tlakem sto barů a s výkonností čerpadla 330 litrů za hodinu.

Stojíte-li před středními až většími čisticími pracemi se silným znečištěním okolo domu, jsou vhodné produkty od tlaku 150 barů a s výkonem vodního čerpadla 400 litrů za hodinu. Praktickým znakem některých přístrojů je integrovaný hadicový bu-ben, který nabízí možnost navinutí nebo odvinutí vysokotlaké hadice. Hadice je již přes skříň propojená s čerpadlem, díky tomu ji lze přímo používat.

Až budou o něco později terasa a zahradní nábytek vyčištěny, budete si moci v klidu užívat ušetřený čas.

nahoru