Sortiment

Služby

Moje prodejna
Praha - Štěrboholy
Nákupní 390/4
102 00 Praha 10
Změnit prodejnu OBI
Zpět
Změnit prodejnu OBI
Nebylo nalezeno místo, kde se nacházíte.
Zobrazit ostatní prodejny
Najděte OBI prodejnu na mapě

Create! by OBI
Žádné sériově vyráběné zboží. Chytrý nábytek a doplňky v nejnovějším designu - vyrobené Vámi, poskytnuté námi.
Na stránku OBI Create

Vaše nastavení prohlížeče zakazuje používání cookies. Chcete-li na straně používat všechny funkce neomezeně, prosím povolte používání cookies a obnovte stránku.

Váš prohlížeč je zastaralý. Aktualizujte prohlížeč pro lepší zabezpečení, rychlost a nejlepší zážitek z tohoto webu.

Lakování a lazurování

Lakování a lazurování

Za účelem ochrany neopracovaného dřeva jej natřete nejlépe lakem nebo lazurou. Chcete-li, aby bylo i po nátěru viditelné charakteristické žilkování dřeva, použijte lazuru. Ta má menší podíl barevných pigmentů než lak; povrch se tak zakonzervuje a materiál - dřevo - zůstane rozpoznatelný.

Použijete-li lak, docílíte krycího i ochranného nátěru. Různé barvy jsou zpravidla vždy k dostání ve variantách „matná“ a „lesklá“. Kromě toho existuje ještě takzvaný čirý lak, který neobsahuje žádné pigmenty, a pak ještě také efektové laky, které mění své vybarvení vždy dle úhlu pohledu a nasvícení.

1. Nové oživení dřeva 2. Vnitřní dveře v novém lesku
Nové oživení dřeva

1. Nové oživení dřeva

Dřevo je přírodním a zdravým stavebním materiálem, který potřebuje péči a ošetřování zejména ve vnější oblasti. Bude vykazovat delší životnost a zachová si pěkný vzhled.

Vnitřní dveře v novém lesku

2. Vnitřní dveře v novém lesku

Dveře z masivního dřeva, které Vám slouží již mnoho let, lze velmi dobře přelakovat. Nejste-li nepřítelem kazetových dveří, můžete díky moderním lakům a správné technice pěkně vyzdvihnout zejména takové prvky.

Tip:

Vždy dle oblasti použití existují speciální laky a lazury (např. na okna nebo topná tělesa, či pro vnitřní a venkovní použití). Kromě toho v sobě takzvané laky 2v1 sjednocují základní i koncový nátěr. Použijete-li tedy tento lak, ušetříte si jeden proces lakování.

nahoru