Sortiment
Služby

Moje prodejna
Praha - Štěrboholy
Nákupní 390/4
102 00 Praha 10
Změnit prodejnu OBI
Zpět
Změnit prodejnu OBI
Nebylo nalezeno místo, kde se nacházíte.
Zobrazit ostatní prodejny
Najděte OBI prodejnu na mapě

Lakování a lazurování

Lakování a lazurování

Za účelem ochrany neopracovaného dřeva jej natřete nejlépe lakem nebo lazurou. Chcete-li, aby bylo i po nátěru viditelné charakteristické žilkování dřeva, použijte lazuru. Ta má menší podíl barevných pigmentů než lak; povrch se tak zakonzervuje a materiál - dřevo - zůstane rozpoznatelný.

Použijete-li lak, docílíte krycího i ochranného nátěru. Různé barvy jsou zpravidla vždy k dostání ve variantách „matná“ a „lesklá“. Kromě toho existuje ještě takzvaný čirý lak, který neobsahuje žádné pigmenty, a pak ještě také efektové laky, které mění své vybarvení vždy dle úhlu pohledu a nasvícení.

1. Nové oživení dřeva 2. Vnitřní dveře v novém lesku
Nové oživení dřeva

1. Nové oživení dřeva

Dřevo je přírodním a zdravým stavebním materiálem, který potřebuje péči a ošetřování zejména ve vnější oblasti. Bude vykazovat delší životnost a zachová si pěkný vzhled.

Vnitřní dveře v novém lesku

2. Vnitřní dveře v novém lesku

Dveře z masivního dřeva, které Vám slouží již mnoho let, lze velmi dobře přelakovat. Nejste-li nepřítelem kazetových dveří, můžete díky moderním lakům a správné technice pěkně vyzdvihnout zejména takové prvky.

Tip:

Vždy dle oblasti použití existují speciální laky a lazury (např. na okna nebo topná tělesa, či pro vnitřní a venkovní použití). Kromě toho v sobě takzvané laky 2v1 sjednocují základní i koncový nátěr. Použijete-li tedy tento lak, ušetříte si jeden proces lakování.

nahoru