Sortiment

Služby

Moje prodejna
Praha - Štěrboholy
Nákupní 390/4
102 00 Praha 10
Změnit prodejnu OBI
Zpět
Změnit prodejnu OBI
Nebylo nalezeno místo, kde se nacházíte.
Zobrazit ostatní prodejny
Najděte OBI prodejnu na mapě

Create! by OBI
Žádné sériově vyráběné zboží. Chytrý nábytek a doplňky v nejnovějším designu - vyrobené Vámi, poskytnuté námi.
Na stránku OBI Create

Vaše nastavení prohlížeče zakazuje používání cookies. Chcete-li na straně používat všechny funkce neomezeně, prosím povolte používání cookies a obnovte stránku.

Váš prohlížeč je zastaralý. Aktualizujte prohlížeč pro lepší zabezpečení, rychlost a nejlepší zážitek z tohoto webu.

„Helpin‘ Hector“

Systém nástěnných věšáků „Helpin‘ Hector“

Toužili jste vždy po šatně, která bude umět víc? Po nástěnném věšáku, který bude kromě bund a klobouků přehledně uschovávat i brýle, noviny nebo knížky? A který v zimě nabídne více odkládací plochy a v létě budete mít plavky po ruce? Systém nástěnného věšáku Helpin’ Hector toto vše umí. Myšlenka pochází od vídeňské designerské kanceláře BreadedEscalope, která vyvíjí na zakázku od OBI různé předměty všedního dne, které si můžete vyrobit sami a trochu jinak. V tomto případě přeměnili designéři z BreadedEscalope klasické červené gumové zvony na multifunkční háčky na stěnu ve formě věšáku. Ať už jako věšák na šaty nebo držák poličky, Helpin’ Hector snese pár kilo.

1 - Návod 2 - Nákupní seznam
3 - Seznam nářadí
Helpin‘ Hector - Krok 1

Krok 1 - Příprava

Vezměte gumový zvon a rozložte jej na dvě části, na gumový zvon a jeho dřevěnou rukojeť. Pomocí malé pilky zkraťte dřevěnou rukojeť na nezaoblené straně na požadovanou délku. Dřevěnou rukojeť připevněte spodní stranou nahoru pomocí truhlářské svorky k hraně stolu nebo do svěráku. Pomocí akumulátorového šroubováku (10 mm vrták do dřeva) vyvrtejte uprostřed spodní strany dřevěné rukojeti, která je teď obrácená nahoru, otvor hluboký asi 2 - 3 cm. Do tohoto otvoru našroubujte pomocí plochého šroubováku vešroubovávací matičku tak daleko, jak to jen půjde. Gumovou část zvonu položte na pracovní podložku. Pomocí akumulačního šroubováku (10 mm vrták do dřeva) vyvrtejte shora doprostřed otvor do gumové části zvonu. Nyní gumovou a dřevěnou část zvonu opět složte dohromady tak, aby závrtný šroub prošel přesně otvorem v gumové části zvonu. Helpin’ Hector je hotov.

Stáhnout plán montáže

Helpin‘ Hector - Krok 2

Krok 2 - Dokončení

Označte na stěně místo, kam si přejete připevnit věšák systému Helpin’ Hector. Elektrickou, případně akumulátorovou vrtačkou  (8 mm vrták na kámen/beton) vyvrtejte otvor pro hmoždinku příslušné délky a vsaďte hmoždinku. U připraveného věšáku Helpin’ Hector ohrňte gumový zvon. Zabráníte tak znečištění stěny během montáže. Rukou zašroubujte věšák Helpin’ Hector do hmoždinky do stěny tak daleko, až dřevěná rukojeť spolu s gumou zvonu dosedne do stěny – tak pevně, jak to jen jde. Gumovou část zvonu opět ohrňte zpět. První věšák Helpin’ Hector je nyní připraven k použití.

Tip:

Helpin’ Hector je vhodný jako věšák na šaty, odkladač na noviny nebo jako držák poliček. Prkna na poličku můžete buď položit na dva zvony nebo vytvoříte mezi dvěma věšáky Helpin’ Hectors z pevné pleteniny takovou houpačku, kterou zavěsíte na prkna. Čím více váhy má Helpin’ Hector unést, tím kratší musí být dřevěné rukojeti – protože: čím kratší je rukojeť, tím menší je účinek páky. Za tímto účelem jednoduše příslušný kus dřevěné rukojeti uřežte.

Nákupní seznam

 • 1 gumový zvon
 • 1 závrtný šroub M6 x 60 mm
 • 1 matice pro zašroubování do dřeva M6
 • 1 hmoždinka (dle typu stěny) Ø 8 mm
 • 1 vrták do dřeva Ø 10 mm
 • 1 vrták na kámen/beton Ø 8 mm
 • Náklady na materiál na jeden věšák Helpin‘ Hector: méně než 300 Korun.

Seznam nářadí

 • Akumulátorový šroubovák
 • Vrtačka
 • Vrták na kámen/beton 8 mm
 • Šroubovák na šrouby s drážkou
 • Truhlářská svorka nebo svěrák
 • Malá pilka
nahoru