Sortiment

Služby

Moje prodejna
Praha - Štěrboholy
Nákupní 390/4
102 00 Praha 10
Změnit prodejnu OBI
Zpět
Změnit prodejnu OBI
Nebylo nalezeno místo, kde se nacházíte.
Zobrazit ostatní prodejny
Najděte OBI prodejnu na mapě

Create! by OBI
Žádné sériově vyráběné zboží. Chytrý nábytek a doplňky v nejnovějším designu - vyrobené Vámi, poskytnuté námi.
Na stránku OBI Create

Vaše nastavení prohlížeče zakazuje používání cookies. Chcete-li na straně používat všechny funkce neomezeně, prosím povolte používání cookies a obnovte stránku.

Váš prohlížeč je zastaralý. Aktualizujte prohlížeč pro lepší zabezpečení, rychlost a nejlepší zážitek z tohoto webu.

Poradce pro péči o bazén

Poradce pro péči o bazén

Díky bazénu můžete v létě zažít spoustu legrace při koupání. Pro zachování stálého stavu a možnost ponoření se při dobrém počasí kdykoliv do chladné vody, doporučujeme pravidelně vodu čistit a ošetřovat. V rámci našeho Poradce Vám představujeme čtyři metody, jak udržet bazén čistým.

1. Chlorová metoda 2. Metoda ošetření
3. Vodíková metoda 4. Kyslíková metoda
5. Tipy a triky 6. Tip: Zakrytí bazénu
Chlorová metoda

1. Chlorová metoda

Alfou a omegou dobré kvality vody je pravidelná péče o bazén. Většinou se jako druh péče používá chlorová metoda. Po naplnění bazénu se nastaví hodnota pH prostřednictvím přípravků na úpravu pH (pH+ a pH-) na 7,2 - 7,6. Chlorové tablety s dlouhodobým účinkem kromě toho zajišťují kontinuální chlórování a odstraňování zárodků z bazénové vody. Aby se chlór během sezóny nespotřeboval příliš rychle, doporučuje se přidání takzvaného „stabilizátoru chlóru“.

Tip:

Každý týden změřte hodnotu chlóru a hodnotu pH. Optimálně nastavená hodnota chlóru se pohybuje mezi 0,6 - 1,0 mg/l, ideální hodnota pH mezi 7,2 - 7,6 mg/l.

Metoda ošetření

2. Metoda ošetření

Pouze pro bazény s pískovou filtrací! Po novém naplnění bazénu se prostřednictvím přípravků na úpravu pH nastaví hodnota pH na 7,2 - 7,6. Vložíte tabletu do koše Skimeru (sběrače nečistot z hladiny bazénu) a 1/4 multifunkční kapaliny nalijete při běžícím filtračním zařízení do Skimeru. Dávkování preparátů provádějte jednou týdně, každých 14 dní nově zkontrolujte a upravte hodnotu pH.

Vodíková metoda

3. Vodíková metoda

Po novém naplnění bazénu nastavte prostřednictvím granulátu hodnotu pH mezi 7,0 a 7,3. Prostředek zabraňující růstu řas aplikujte do bazénu pomocí přítokového zařízení a filtraci nechte běžet po dobu 24 hodin. Při běžící filtraci přidejte dezinfekční prostředek a filtraci ponechte v provozu ještě dalších 24 hodin.

Kyslíková metoda

4. Kyslíková metoda

Po novém naplnění bazénu nastavte hodnotu pH prostřednictvím granulátu mezi 7,0 a 7,3 a vložte kyslíkovou tabletu do dávkovacího plováku. Kyslíkový aktivátor rozpusťte v kbelíku s vodou a přidejte do bazénu. Kyslíkový aktivátor aktivuje dezinfekční účinek kyslíkových tablet a zabraňuje růstu řas.

5. Tipy a triky

Zelená voda v bazénu?
Možné příčiny: defektní filtrační funkce nebo příliš mnoho organického znečištění.
Pomoc: vyměnit filtrační náplně (písek, kartuše) a řádně vypláchnout filtrační zařízení. Nastavit hodnotu pH na 7,2 - 7,6. Při používání chlorové metody provést nárazové chlórování (chlorshock). Poté aplikovat přípravek který vysráží a nechá ke dnu klesnout mrtvé řasy a pomocí sacího kartáče dna odsát odumřelé nebo ke dnu kleslé řasy. Následně ještě jednou propláchnout filtraci a naplnit bazén čerstvou vodou.

Kalná, mléčná voda v bazénu?
Možné příčiny: špatně nastavená hodnota pH, vysrážení vápníku nebo jemné koloidní suspenze ve vodě.
Pomoc: filtrační zařízení řádně vypláchnout. Nastavit hodnotu pH na 7,2 - 7,6 prostřednictvím přípravku na úpravu pH určeného ke zvýšení (plus) nebo snížení (mínus) hodnoty pH. Následně použít srážecí prostředek a nechat běžet filtraci po dobu 5 - 6 hodin a poté několikrát vypláchnout po delší dobu. Při použití kartušové filtrace bezpodmínečně vyměnit kartuš filtru.

Hnědá voda v bazénu?
Možné příčiny: usazeniny železa v bazénové vodě.
Pomoc: řádně vypláchnout filtrační zařízení. Nastavit hodnotu pH na 7,2 - 7,6 prostřednictvím granulátu určeného ke zvýšení (plus) nebo snížení (mínus) hodnoty pH. Přidat přípravek Mineral minus, a nechat 24 hodin filtrovat, pak přidat do bazénové vody srážecí prostředek a důkladně propláchnout filtraci. Nakonec přidat do bazénu stabilizační přípravek.

Podráždění pokožky a očí?
Možné příčiny: špatně nastavená hodnota pH, příliš vysoká hodnota chlóru.
Pomoc: řádně vypláchnout filtrační zařízení. Nastavit hodnotu pH na 7,2 - 7,6 prostřednictvím granulátu určeného ke zvýšení (plus) nebo snížení (mínus) hodnoty pH. Dodatečně překontrolovat hodnotu chlóru, pokud by byla příliš vysoká, naplnit bazén čerstvou vodou nebo odstranit z vody dávkovací plovák s tabletou s dlouhodobým účinkem na tak dlouho, dokud se hodnota chlóru neusadí na hodnotě 0,6 - 1,0.

Zakrytí bazénu

6. Tip: Zakrytí bazénu

Pro mnoho typů bazénů lze dnes již zakoupit i vhodné zakrytí a zastřešení, pořízení se vyplatí v mnoha ohledech. Zakrytí chrání nejen před znečištěním a s tím spojenými náklady na čištění, nýbrž napomáhá i k redukci odpařování a zvyšování teploty, resp. k jejímu delšímu udržení.

nahoru