Sortiment

Služby

Moje prodejna
Praha - Štěrboholy
Nákupní 390/4
102 00 Praha 10
Změnit prodejnu OBI
Zpět
Změnit prodejnu OBI
Nebylo nalezeno místo, kde se nacházíte.
Zobrazit ostatní prodejny
Najděte OBI prodejnu na mapě

Create! by OBI
Žádné sériově vyráběné zboží. Chytrý nábytek a doplňky v nejnovějším designu - vyrobené Vámi, poskytnuté námi.
Na stránku OBI Create

Vaše nastavení prohlížeče zakazuje používání cookies. Chcete-li na straně používat všechny funkce neomezeně, prosím povolte používání cookies a obnovte stránku.

Váš prohlížeč je zastaralý. Aktualizujte prohlížeč pro lepší zabezpečení, rychlost a nejlepší zážitek z tohoto webu.

Filtrační zařízení pro jezírka

Filtrační zařízení pro jezírka

Jezírko s křišťálově čistou vodou je úžasné. O to, aby nedošlo k žádné změně v tomto ohledu a jezírko zůstalo čisté a průhledné, se postará filtrační zařízení pro jezírka. Radost budete mít nejen Vy, nýbrž i obyvatelé jezírka. Filtrační zařízení pro jezírka lze používat nezávisle na povětrnostních podmínkách, obvykle v období od dubna do října.

1. Instalace 2. Před uvedením do provozu
3. Uvedení do provozu 4. Filtrační zařízení
5. UVC sterilizér 6. Jezírkové čerpadlo
Instalace

1. Instalace

Za účelem nainstalování našroubujte nejprve na UVC sterilizátor a na čerpadlo šroubovou spojku na hadici. Poté propojte čerpadlo a filtr/UVC sterilizér se spirálovou hadicí, která je součástí kompletní sady.
Nyní můžete čerpadlo ponořit do jezírka. Obzvláště dobrého výsledku čištění dosáhnete tehdy, pokud bude stát čerpadlo trochu vyvýšeně a bude tak nabírat i nečistoty z prostřední vrstvy jezírka.
Pro zaručení samostatného zpětného proudění vody zpět do jezírka a aby se voda nehromadila, musí být jezírkový filtr instalován mimo jezírko a co nejvíce vodorovně.

Uzavřený tlakový filtr můžete naopak i zahrabat na boku jezírka a tím pod vodní hladinu. Filtrovanou vodu můžete využít například pro malé potůčky či pramenné kameny.

Před uvedením do provozu

2. Před uvedením do provozu

Neprovádějte kompletní výměnu vody. 
Odstraňte odumřelé či uvadlé rostliny a zasaďte nové. Biologickou rovnováhu můžete vytvořit pouze tehdy, pokud je jezírko osazeno minimálně z 30 %. Odsajte ze dna vrstvu bahna, která se zde usadila přes zimu.
Pomůže Vám odsávač jezírkového bahna značky HEISSNER.

Ujistěte se, že je filtrační zařízení vhodné pro velikost jezírka. 
Zkontrolujte, zda je Vaše čerpadlo a Váš UVC sterilizér funkční.

Uvedení do provozu

3. Uvedení do provozu

Zapněte čerpadlo a UVC sterilizér.
Pro optimální výsledek by mělo čerpadlo běžet 24 hodin denně.
UVC sterilizér nechte přes den v provozu pouze po několik hodin a na noc jej vypněte. Doba chodu je zde závislá na stupni zakalení vody:

Velmi silně zakalená voda (neprůhledná) = 12 hodin denně
Silně zakalená voda (je průhledná na několik centimetrů) = 8 hodin denně
Lehce zakalená voda (viditelnost do hloubky cca 50 cm) = 4 hodiny denně

Filtrační zařízení

4. Filtrační zařízení

 • Houbu ve filtru čistěte pouze v případě viditelného znečištění. Pokud je nutné vyčištění, vymyjte nahrubo houbičky v kyblíku pomocí jezírkové vody – jen tak lze zaručit, že se z filtračních materiálů neodstraní pozitivní mikrooorganizmy.
 • Bio-kuličky pokud možno nečistit!
 • Vždy dle stupně znečištění (cca 1krát za měsíc) by se měly vypláchnout usazeniny nečistot ze dna filtru. U modulových filtrů se za tímto účelem otevře pouze uzavírací klapka na dně filtru a nádoba se vymyje pomocí zahradní hadice. U uzavřených tlakových filtračních zařízení musí být nejdříve vyjmuty filtrační materiály.
 • Pro přezimování vyjměte z filtračního zařízení všechny filtrační materiály a uschovejte je po vyčištění v mrazuvzdorné místnosti. Filtrační nádoba může bez problému přezimovat venku, pokud je zcela bez vody.

UVC sterilizér

5. UVC sterilizér

 • UVC lampu vyměňujte nejlépe po skončení jezírkové sezóny tak, abyste pomocí maximální UV energie předešli vzniku řas a zárodků.
 • Skleněnou baňku vyčistěte jednou za rok vlhkým hadříkem a odstraňte začernění.
 • UVC serilizéry značky HEISSNER mají červenou a zelenou kontrolku na krytu. Pokud nesvítí, měli byste zkontrolovat, je-li lampa správně zastrčena a kryt dobře zašroubován.
 • UVC sterilizéry značky HEISSNER jsou chráněny proti rozstřikované vodě a jsou tím pádem absolutně těsné i v případě silných dešťů.
 • Kompletní UVC sterilizátor lze bez problémů nechat přezimovat venku. Vyjměte pouze lampu z objímky a nasaďte ji znovu až při startu další sezóny.

Jezírkové čerpadlo

6. Jezírkové čerpadlo

 • Jezírkové čerpadlo obsažené ve filtrační sadě je relativně bezúdržbové, takže kryt čerpadla musíte pouze čas od času vyčistit od částeček nečistotu.
 • V případě slábnoucího čerpacího výkonu čerpadla je případně nutné vyměnit oběžné kolo. Náhradní díly zakoupíte snadno v našem obchodě na adrese www.heissner.de.
 • Pozor: Z bezpečnostních důvodů, prosím, nezkracujte nikdy kabel. Navíc by Vám tím zanikla záruka.
 • Není-li Vaše jezírko hlubší než 80 cm, vyjměte čerpadlo ven a uskladněte je mrazuvzdorně v kyblíku s vodou (v garáži, ve sklepě, a pod.). Vlastníte-li filtrační čerpadlo HEISSNER ECO, pak je můžete nechat přezimovat v jezírku nezávisle na jeho hloubce až do - 20 °C.

nahoru