Sortiment

Služby

Moje prodejna
Praha - Štěrboholy
Nákupní 390/4
102 00 Praha 10
Změnit prodejnu OBI
Zpět
Změnit prodejnu OBI
Nebylo nalezeno místo, kde se nacházíte.
Zobrazit ostatní prodejny
Najděte OBI prodejnu na mapě

Create! by OBI
Žádné sériově vyráběné zboží. Chytrý nábytek a doplňky v nejnovějším designu - vyrobené Vámi, poskytnuté námi.
Na stránku OBI Create

Vaše nastavení prohlížeče zakazuje používání cookies. Chcete-li na straně používat všechny funkce neomezeně, prosím povolte používání cookies a obnovte stránku.

Váš prohlížeč je zastaralý. Aktualizujte prohlížeč pro lepší zabezpečení, rychlost a nejlepší zážitek z tohoto webu.

Bylinková spirála

Používáte při vaření rádi své vlastní bylinky a hledáte příjemné místečko na zahradě? Potom je spirála na bylinky – které se také říká šnek na koření – přesně to správné pro vás. Neboť nabízí ideální předpoklady k pěstování mnoha různých bylinek a je to báječný poutač. Rám spirály na bylinky můžete postavit z nejrůznějších materiálů. Nezáleží na tom, zda z přírodního kamene, cihel nebo impregnovaného dřeva – výběr materiálu je zcela na vás. Následující video vám ukáže, jak se vám postavení podaří zcela jednoduše pomocí stavebnice OBI.

Obzvlášť jednoduchá je stavba spirály na bylinky pomocí stavebnice OBI, samozřejmě můžete postavit také vlastní konstrukci z cihel nebo přírodního kamene. Spirála na bylinky potřebuje pokud možno slunečnou plochu o velikosti 2 až 3 metry čtvereční. Pokud jste se rozhodli pro nějaké stanoviště, nakreslete na něm pomocí písku nebo vápenného prachu tvar spirály s jedním až dvěma závity. Vnější konec by měl směřovat k jihu. Pokud jste se například rozhodli pro přírodní kameny, vyložte z nich jednu vrstvu. Uvnitř této spirály vyložte drenážní vrstvu ze štěrku nebo drtě. Nyní narovnejte další kameny až do výšky přibližně 80 centimetrů tak, aby se překrývaly jejich spáry. Tato stěna by měla vykazovat lehký sklon směrem dovnitř. Spáry lámaného kamene byste neměli spárovat! Vytvoříte životní prostředí pro mnoho drobných zvířat. Na vrstvu drtě přijde smíchaná zemina pro rostliny s kompostem a s vysokým obsahem živin a nahoru použijete bio-substrát pro bylinky. Vyčkejte do nejbližšího deště, aby si zemina mohla sednout a poté doplňte ještě trochu zeminy.

Suchá zóna spirály leží zcela nahoře. Tam přijdou středozemské bylinky rozmarýn, tymián, šalvěj nebo oregano. Dál dole to bude stále vlhčí. Tady pěstujte bylinky jako petržel, pažitka nebo máta peprná, Protože většina kuchyňských bylinek je nenáročná, můžete rostliny pro střední a spodní zónu bez problémů vyměnit.

Seznam materiálu

 • Jemný plavený písek 15 kg/pytel
 • Žulová drť červená 5 mm - 8 mm 15 kg/pytel
 • Přírodní kameny
 • Gabionová spirála na bylinky velká 200 cm x 150 cm x 80 - 20 cm
 • OBI Zemina pro rostliny 60 l
 • OBI Bio-substrát pro bylinky
 • OBI Bio-kompost 45 l

Seznam nářadí

 • Jednokolové ruční kolečko 90 l objem koryta pozinkovaný rám 32 mm
 • LUX Rýč ušlechtilá ocel 105 cm
 • LUX Lopata srdcového tvaru s vyztuženým ohybem na násadu černá lakovaná 130 cm
 • LUX Ruční lopata ušlechtilá ocel 18 cm
nahoru