Sortiment

Služby

Moje prodejna
Praha - Štěrboholy
Nákupní 390/4
102 00 Praha 10
Změnit prodejnu OBI
Zpět
Změnit prodejnu OBI
Nebylo nalezeno místo, kde se nacházíte.
Zobrazit ostatní prodejny
Najděte OBI prodejnu na mapě

Create! by OBI
Žádné sériově vyráběné zboží. Chytrý nábytek a doplňky v nejnovějším designu - vyrobené Vámi, poskytnuté námi.
Na stránku OBI Create

Vaše nastavení prohlížeče zakazuje používání cookies. Chcete-li na straně používat všechny funkce neomezeně, prosím povolte používání cookies a obnovte stránku.

Váš prohlížeč je zastaralý. Aktualizujte prohlížeč pro lepší zabezpečení, rychlost a nejlepší zážitek z tohoto webu.

Které bylinky se k sobě hodí?

Které bylinky se k sobě hodí?

Bylinky mají své místo v každé zahradě. Kde není dostatek záhonků, daří se jim v květináčích, truhlících a jiných nádobách. Je naprosto lhostejné, kde a kdy pěstujete své bylinky, důležité je správné umístění. Každá bylinka má své speciální nároky. Některé milují suché, slunné místo, jiné se budou cítit dobře ve vlhké půdě a snesou i trochu stínu.

Pro co nejdelší a nejvydatnější sklizeň je smysluplné, budete-li pěstovat bylinky pohromadě v takových skupinkách, které mají identické nároky.

Praktická rada: Většina bylinek nepotřebuje moc místa. Na malé ploše tudíž můžete vypěstovat mnoho různých druhů.

1. Kuchyňské bylinky 2. Středomořské bylinky
3. Bylinková spirála
Kuchyňské bylinky

1. Kuchyňské bylinky

Typické kuchyňské bylinky jako petrželka, pažitka, kopr, kerblík, koriandr, libeček a celerová nať upřednostňují rovnoměrně vlhkou půdu a umístění na slunci až v polostínu. Lze je báječně navzájem kombinovat.

Máta a meduňka mají sklon k bujení, protože vyhánějí mnoho odnoží. Nejlepsí bude, když tyto vysadíte do květináče, ať se drží na uzdě.

Praktická rada: Vysadíte-li od každé bylinky více exemplářů, můžete sklízet kontinuálně a rostliny přitom budou mít dostatek času na regeneraci.

Důležité: Libeček roste intenzivně, když se cítí dobře a ve stínu pak rychle jeho sousedé. Dopřejte mu proto dostatek místa v záhonku (min. ¼ m²).

Středomořské bylinky

2. Středomořské bylinky

Středomořské bylinky jako rozmarýn, tymián, oregáno (dobromysl), yzop, estragon a saturejka milují slunce a suchou, propustnou půdu. Pouze poté rozvinou své aroma nejintenzivněji. Smíchejte tučnou a těžkou půdu se štěrkem a pískem tak, aby nevznikala stojatá voda.

Praktická rada: Až na rozmarýn jsou všechny středomořské bylinky spolehlivě zimovzdorné. Chybí-li v zimě sníh, měli byste bylinky chránit přikrytím rounem.

Důležité: Při stříhání na jaře dbejte na rozdílné formy růstu. Tymián, levandule a rozmarýn se zastříhávají jen zlehka, oregáno lze ostříhat až téměř k zemi.

Bylinková spirála

3. Bylinková spirála

Ve formě této bylinkové spirály můžete na absolutně nejužším místě pěstovat největší počet různých bylinek s odlišnými nároky. Do horních, suchých částí, které se také rychle vyhřejí od kamenů a zůstávají po dlouhou dobu teplé, zasaďte středomořské bylinky. Čím více půjdeme k zemi dolů, tím vlhčí bude půda. Na nejnižším konci se bude nejlépe dařit kuchyňským bylinkám.

Praktická rada: Mnoho různých druhů bylinek na malém prostoru.

Důležité: Kameny pokládejte opatrně a kvalitně tak, aby při silnějším dešti nesklouzly.

nahoru