Sortiment

Služby

Moje prodejna
Praha - Štěrboholy
Nákupní 390/4
102 00 Praha 10
Změnit prodejnu OBI
Zpět
Změnit prodejnu OBI
Nebylo nalezeno místo, kde se nacházíte.
Zobrazit ostatní prodejny
Najděte OBI prodejnu na mapě

Create! by OBI
Žádné sériově vyráběné zboží. Chytrý nábytek a doplňky v nejnovějším designu - vyrobené Vámi, poskytnuté námi.
Na stránku OBI Create

Vaše nastavení prohlížeče zakazuje používání cookies. Chcete-li na straně používat všechny funkce neomezeně, prosím povolte používání cookies a obnovte stránku.

Váš prohlížeč je zastaralý. Aktualizujte prohlížeč pro lepší zabezpečení, rychlost a nejlepší zážitek z tohoto webu.

Venkovská zahrada

Venkovská zahrada

Pro venkovské zahrady je typická bujnost. Je přeplněná květinami, pojme vonící růže stejně dobře jako precizně zastřihnutý zimostráz a živý plot z tisů. Ať už je zahrada porostlá nízkými či vysokými rostlinami a dřevinami, vždy vyzařuje do dáli svou velkorysost. Bujné záhony trvalek v tradičním anglickém stylu, vonící růže a pestré letničky propojuje zahrada v přírodním stylu jakoby sama od sebe v jeden harmonický celkový vzhled. Pomocí zastřižených živých plotů lze zahradu rozdělit do více úseků - tzv. zahradních pokojíčků, můžete si tak založit červenou zahradu, modro-bílou zahradu, ale i zeleninovou zahrádku.

1. Rostliny ve venkovské zahradě 2. Trvalky a kvetoucí keře
3. Růže je růže 4. Cesty a cestičky ve venkovské zahradě
5. Romantické posezení 6. Každý začátek je ... lehký!
7. Hrst semen letniček 8. Výzdoba a doplňky
9. Stinné kouty naplněné životem 10. Vytvoření malých míst k posezení
Rostliny ve venkovské zahradě

1. Rostliny ve venkovské zahradě

Trvalky a růže nesmí ve venkovské zahradě samozřejmě chybět, stejně jako stinné místo k posezení. Chcete-li pěstovat mezi trvalkami ještě keře či růže společně s letničkami, žádný problém - dovoleno je vše, co se Vám líbí! A stejně tak se můžete držet pestrosti a rozmanitosti v zeleninové zahrádce.

Tip:

Pro lepší dosažení rostlin v záhonech pro pozorování a ošetřování je možné do širších záhonů použít pochozí prkna.

Trvalky a kvetoucí keře

2. Trvalky a kvetoucí keře

Tón v tónu se představují šanta kočičí, kakost, šalvěj a růže v klasickém, anglickém zahradním uspořádání. Na pergole se jako o závod plazí klematis, růže a vinná réva a zajišťují blahodárný stín za horkých letních dní. Keře a popínavé rostliny spolu s trvalkami propůjčují zahradě rámec, který lze libovolně vyplnit letničkami, zeleninou i bylinkami.

Růže je růže

3. Růže je růže

Růže nesmí chybět v žádné zahradě a už vůbec ne v zahradě venkovského stylu. Růže existují v mnoha barvách a formách, zde se nemůže stát, že by nějaké přání zůstalo nevyslyšeno.
Kdo si myslí, že jsou růže nějaké primadony a že se jim daří pouze při trvalé péči postřiky a neustálém ošetřování, se velmi mýlí! Nové moderní druhy jsou robustní, odolné vůči plísním, kvetou od června až do prvního mrazu a mnohé z nich přitom navíc atraktivně a svůdně voní!

Tip:

Moderní odrůdy růží kvetou oproti nostalgickým starším druhům vícekrát do roka, od června až do října.

Cesty a cestičky ve venkovské zahradě

4. Cesty a cestičky ve venkovské zahradě

Nejkrásnější jsou cesty a cestičky z přírodních kamenů, které si můžete i velmi snadno položit sami. Přírodní kámen se k charakteru venkovské zahrady hodí nejlépe, ovšem chybu neuděláte ani se štěrkovou cestou či cestou z cihel či mulčovací kůry, které taktéž představují atraktivní povrchové obklady. Ve spárách se může usídlit mech a malé rostlinky.

Cesty s pěknými úhly pohledu dávají zahradě strukturu a otevírají nové perspektivy.

Romantické posezení

5. Romantické posezení

Za horkých letních dnů nabízí posezení ve stínu pod stromy občerstvující chladicí uvolnění od všedního dne. Pokud jsou větve dostatečně silné, můžete na ně zavěsit i houpací síť. Postavené k okraji trávníku se o privátní sféru postarají vysoké květináče s letničkami a kbelíkové rostliny. A měkké polštářky přímo lákají k posezení.

Tip:

Posezení postavené na velkých deskách působí velkoryse. Příjemným vedlejším efektem je přitom skutečnost, že stolky a židličky pevně stojí a neviklají se.

Každý začátek je ... lehký!

6. Každý začátek je ... lehký!

Pokud se týče atraktivních záhonů a bujných a pestrých zahrad, tak jen málokdi ví, jak a kde s utvořením zahrady začít. To, co činí venkovskou zahradu ještě hezčím je to, že: Dovoleno je vše, co se Vám líbí!
Atmosféru vytvoříte i jen použitím drobných doplňků a propůjčíte tak své zahradě nové fluidum. Takové může vzniknout i jen instalací nádoby na květiny s vonícími růžemi, hliněného květináče s květinami či nostalgické železné sklápěcí židle se zaoblenou opěrkou.

Tip:

Železný zahradní nábytek můžete nechat stát venku po celý rok, pokud je konstrukce eloxovaná.

Hrst semen letniček

7. Hrst semen letniček

V žádném případě to není tak, že v zeleninové zahradě by musela růst pouze zelenina. Než fazol šarlatový pokoří připravenou konstrukci, přinesou barvu do Vaší užitkové zahrady žluté měsíčky a vikve v tmavě růžové, křiklavě růžové a bílé barvě. Vyseto máte za pár minut, zalejete, vyčkáte a velmi brzy se z nich můžete radovat!

Tip:

Květy měsíčků jsou jedlé a zkrášlí každý jarní salát.

Výzdoba a doplňky

8. Výzdoba a doplňky

Hliněná amfóra, konstrukce na popínavé rostliny z vrbového proutí nebo jednoduše jen na ozdobu do záhonku zasazený rýč: Propůjčte své zeleninové zahrádce nový háv ve formě malých dekoračních objektů.

Tip:

Obzvláště ušlechtile působí cestičky zpevněné pomocí pálených cihel.

Stinné kouty plné života

9. Stinné kouty naplněné životem

Každá zahrada potřebuje svůj „divoký kout“ a venkovské zahrady zejména. Namísto využití zadní části zahrady pro zahradní domek jako sklad na stará prkna nebo kompost, přinesou do stinných koutů čerstvý život keře a trvalky.

Tip:

Ostrožka, stračka a rodgersie kvetou po dlouhou dobu a nevyžadují žádnou přílišnou péči.

Vytvoření malých míst k posezení

10. Vytvoření malých míst k posezení

Malou dřevěnou palubu si bez větších nákladů postavíte za víkend. U rybníka, pod stromy nebo jako zvětšení terasy - postačí jeden stůl a čtyři židličky a už můžete snídat za ranního slunce v přírodě.

Tip:

Dřevěná prkna s drážkovaným povrchem zabrání tomu, aby člověk upadl či uklouzl, pokud jsou vlhká.

„Živé ploty“ s průhledem

11. „Živé ploty“ s průhledem

Venkovská zahrada žije z výhledů a pohledů dovnitř, průhledů a optických průchozích os. Řada stromů s kulatou korunou propůjčí zahradě rámec, jako u obrázku. A zároveň poskytne chladivý stín. Praktická rada: Tímto způsobem lze skrýt nepěkné budovy v sousedství, aniž by bylo nutno zahradu kompletně osadit.

Tip:

Nejkrásnější kulatý tvar koruny mají kulaté javory, akáty a katalpy.

nahoru