Sortiment

Služby

Moje prodejna
Praha - Štěrboholy
Nákupní 390/4
102 00 Praha 10
Změnit prodejnu OBI
Zpět
Změnit prodejnu OBI
Nebylo nalezeno místo, kde se nacházíte.
Zobrazit ostatní prodejny
Najděte OBI prodejnu na mapě

Create! by OBI
Žádné sériově vyráběné zboží. Chytrý nábytek a doplňky v nejnovějším designu - vyrobené Vámi, poskytnuté námi.
Na stránku OBI Create

Vaše nastavení prohlížeče zakazuje používání cookies. Chcete-li na straně používat všechny funkce neomezeně, prosím povolte používání cookies a obnovte stránku.

Váš prohlížeč je zastaralý. Aktualizujte prohlížeč pro lepší zabezpečení, rychlost a nejlepší zážitek z tohoto webu.

Zahradní osvětlení

Zahradní osvětlení

Náš normální denní biorytmus vlastně odporuje možnostem odpočinku, které nabízí zahrada. Většina z nás pracuje přes den a má pouze večer nebo o víkendu čas na odpočinek v zahradě, užívání si přírody nebo na oslavy. Co je více nasnadě, než přírodě trochu pomoci a jednoduše si den o něco prodloužit? Nemusí se hned jednat o zářící a jasné umělé osvětlení, ale u příležitosti romantické zahradní slavnosti bychom přeci jen měli vidět, co máme na talíři. Použití světla v zahradě by se však mělo dobře promyslet, stejně jako mnoho ostatních tvůrčích prvků.

OBI Top tip: Elektřina v zahradě patří do rukou odborníkům! Permanentně položené kabely musí být umístěny v zemi v dostatečné hloubce, chráněny před výkopovými pracemi a poškozením, jakož i pro případy úrazů. Všechny elektrické přístroje používané v zahradě musí nést pečeť GS autorizované zkušebny (kontrolovaná bezpečnost) a musí být vybaveny spínačem FI (ochranným spínačem chybného proudu).

1. Bodovky 2. Svítilny
3. Svíčky a svíčky ve skle 4. Pochodně
5. Světlo na zahradní jezírko
Bodovky

1. Bodovky

Bodovky s halogenovými či LED svítidly uvedou zahradu na scénu večer a v noci. Osvětlení cestičky žárovkami či bodovkami, které podsvěcují strom zespodu, rozzáří ve tmě větve a listí fascinujícími barvami a tvary.

Přednosti v přehledu

 • zajistí bezpečnost
 • LED reflektory spotřebují jen velmi málo proudu
 • vytváří scénu pro rostliny, sochy i jednotlivé části zahrady

Tip:

LED svítidla existují i v teple bílé barvě světla, která nepůsobí tak silně a chladně jako normální studeně bílá.

Svítilny

2. Svítilny

Abyste se mohli pohybovat po zahradě bezpečně i v noci, doporučujeme Vám pořídit si osvětlení cestiček a sezení. Osvětlení můžete řídit přes senzory pohybu nebo spínací hodiny. Vhodné jsou rovněž solární lampy, svítí však po celou noc (a nebo minimálně po dobu výdrže zásoby energie) a také pouze tehdy, pokud se přes den stačily dostatečně energií nabít.

Přednosti v přehledu

 • zajistí bezpečnost
 • mnoho druhů modelů: od moderních až po nostalgické
 • lze je decentně integrovat do záhonů

Tip:

Bílé světlo láká hmyz. Vhodnější jsou žluté žárovky, jejichž světlo navíc dodá příjemnější atmosféru.

Svíčky a svíčky ve skle

3. Svíčky a svíčky ve skle

Svíčky samotné i svíčky ve skle vytvářejí útulnou, pokojnou a teplou atmosféru a fascinují svojí měnící se hrou stínů. Dávejte pozor, aby otevřené svíčky ve skle nebyly umístěny příliš natěsno pod listy a květy rostlin. Mohou se stoupajícím horkým vzduchem poškodit.

Přednosti v přehledu

 • zajistí příjemnou atmosféru
 • rychlá instalace

Tip:

Pro svíčky ve skle lze použít mnoho nádob, u nichž tím pozměníme jejich původní funkci: ideální jsou květináče, vázy, lucerny nebo velké sklenice.

Pochodně

4. Pochodně

Pochodně dodají každé zahradní slavnosti na přirozenosti a originalitě a otevřené ohně přinášejí vzpomínky z dětství na otevřené táborákové ohně. Stejně tak pěkné prostředí a atmosféru vykouzlíte s olejovými pochodněmi. Do nádob s knoty se naplní olej do lamp, který poté pomalu shoří velkým plamenem svíčky.

Přednosti v přehledu

 • příjemná atmosféra
 • přirozená, originální atmosféra

Tip:

Otevřený oheň v zahradě nesmíte nechat bez dozoru.

Světlo na zahradní jezírko

5. Světlo na zahradní jezírko

Kombinace světla a vody zaručí zcela specifickou atmosféru. Existují plovoucí koule plující na hladině jako měsíc v úplňku a bodovky, které vykouzlí fantastické kreace pod i nad vodní hladinou.

Přednosti v přehledu

 • světla vytváří romantickou atmosféru
 • dodají osobitosti
 • umožní pozorování života v jezírku i po západu slunce

Tip:

Na hladině zahradního jezírka a v něm smí být instalovány pouze k tomu schválené a určené reflektory, které jsou absolutně vodotěsné.

nahoru