Sortiment

Služby

Moje prodejna
Praha - Štěrboholy
Nákupní 390/4
102 00 Praha 10
Změnit prodejnu OBI
Zpět
Změnit prodejnu OBI
Nebylo nalezeno místo, kde se nacházíte.
Zobrazit ostatní prodejny
Najděte OBI prodejnu na mapě

Create! by OBI
Žádné sériově vyráběné zboží. Chytrý nábytek a doplňky v nejnovějším designu - vyrobené Vámi, poskytnuté námi.
Na stránku OBI Create

Vaše nastavení prohlížeče zakazuje používání cookies. Chcete-li na straně používat všechny funkce neomezeně, prosím povolte používání cookies a obnovte stránku.

Váš prohlížeč je zastaralý. Aktualizujte prohlížeč pro lepší zabezpečení, rychlost a nejlepší zážitek z tohoto webu.

Poradce pro zahradní domky

Poradce pro zahradní domky

Od zahradního domku či domku z fošen, do kterého byste se nejraději nastěhovali; velkorysá nabídka nemá chybu! Nejlepším řešením je, pokud si svůj nový zahradní domek OBI přesně naplánujete a upravíte dle Vašich potřeb.

Naplánovat Váš zahradní domek

1. Základová deska nebo základový pás? 2. Základová deska
3. Základové pásy 4. Pečlivé naplánování
5. Střecha zahradního domku

1. Základová deska nebo základový pás?

Kde má Váš zahradní domek stát? Nejlépe na pečlivě připraveném podkladu: Pevný podklad je zárukou dlouhé životnosti, stabilního umístění a přesného provedení Vašeho zahradního domku. Nebude mu tak moci ublížit stálá vlhkost. Příslušné plány základů obdržíte v OBI.

Základová deska

2. Základová deska

Jednoduché řešení představuje základová deska: Vykopejte nejprve plochu do hloubky 30 cm. Na 15 cm silnou vrstvu štěrku položte PE fólii a na ni 6 cm silnou vrstvu betonu. Na vrstvu betonu položte ocelovou rohož (kari-síť) a vyplňte zbývajícím betonem. Beton stáhněte a nechte ztvrdnout.

Výhody:
  • Jednodušší provedení
Nevýhody:
  • Vysoká spotřeba betonu

Základové pásy

3. Základové pásy

Cenově výhodnější a mrazuvzdorné provedení tvoří základové pásy, zhotovené pod nosnými stěnami: Vykopejte zem na půdorysu do hloubky 20 cm a založte pod venkovními stěnami 60 cm hluboké a cca 30 cm široké základové pásy.

Výhody:
  • Cenově výhodnější než základová deska, trvalá ochrana proti mrazu
Nevýhody:
  • Pro ochranu proti mrazu musí být základ zapuštěn min. 80 cm hluboko do země.

Pečlivé naplánování

4. Pečlivé naplánování

Při stavbě zahradního domku musí být dodržovány místní stavební předpisy. Menší zahradní domky často nepodléhají schvalovací povinnosti, ale při umístění stavby na hranici pozemku mohou začít problémy. Schvalovací povinnosti jsou upraveny region od regionu rozdílně! K mnoha zahradním domkům z nabídky OBI získáte současně plán statiky a podklady pro předložení stavebnímu úřadu.

Střecha zahradního domku

5. Střecha zahradního domku

Domek již stojí? Pak tedy schází ještě vhodná střecha. Všeobecně platí, že stačí na střechu položit podle předpisů střešní lepenku, která je většinou součástí dodávky. Kdo chce mít jistotu nebo kdo má rád zvláštní optický vzhled, může položit navrch bitumenové šindele. Šindele jsou však vhodné až při sklonu střechy 25 %.

nahoru