Sortiment

Služby

Moje prodejna
Praha - Štěrboholy
Nákupní 390/4
102 00 Praha 10
Změnit prodejnu OBI
Zpět
Změnit prodejnu OBI
Nebylo nalezeno místo, kde se nacházíte.
Zobrazit ostatní prodejny
Najděte OBI prodejnu na mapě

Create! by OBI
Žádné sériově vyráběné zboží. Chytrý nábytek a doplňky v nejnovějším designu - vyrobené Vámi, poskytnuté námi.
Na stránku OBI Create

Vaše nastavení prohlížeče zakazuje používání cookies. Chcete-li na straně používat všechny funkce neomezeně, prosím povolte používání cookies a obnovte stránku.

Váš prohlížeč je zastaralý. Aktualizujte prohlížeč pro lepší zabezpečení, rychlost a nejlepší zážitek z tohoto webu.

Poradce pro zahradní ploty

Poradce pro zahradní ploty

Zamýšlíte-li si postavit zahradní plot, měli byste nejprve položit následující otázky: Jakou výšku zvolit pro mnou zamýšlený účel využití plotu? Který druh plotu je pro mne tím správným? Který materiál je tím vhodným? Poradíme Vám při rozhodování. Chcete-li postavit plot jako hranici svého pozemku, je bezpodmínečně nutné si průběh plotu přesně vyjasnit a respektovat místní stavebně-právní předpisy. V závislosti na stavebním řádu dané země je zpravidla nutné od výšky plotu 100 cm (veřejná hranice), resp. 200 cm (privátní hranice) nutné stavební povolení příslušného místního stavebního úřadu.

1. Dřevěný plot 2. Ochranný plot proti zvědavcům
3. Plot z drátěného pletiva 4. Kovový plot
Dřevěný plot

1. Dřevěný plot

Vlastnosti: U dřevěných plotů, ať již mysliveckých či laťkových, je důležité, aby byly odolné proti vlivům počasí. Proto musí být dřevo ošetřeno impregnací (nejlépe tlakovou) a plotové sloupky ochráněny formou betonového ukotvení, ukotvením šroubovými čepy, nebo zatloukacími sponami.

Schéma dřevěného plotu Obr. Dřevěný plot
Tip:

Bez pravidelné péče se to bohužel neobejde. Plot po několika letech jednoduše natřete a bude vypadat zase jako nový.

Ochranný plot proti zvědavcům

2. Ochranný plot proti zvědavcům

Vlastnosti: Ploty chránící proti pozorování jsou zpravidla vysoké 170 cm a vyšší, většinou disponují hustou dřevěnou výplní. Chcete pracovat, odpočívat nebo slavit nerušeně na balkoně či na terase – s ochranným plotem proti zvědavcům žádný problém.

Schéma ochranného plotu proti zvědavcům Obr. Ochranný plot proti zvědavcům
Tip:

Tyto ochranné ploty slouží také jako výrazový prostředek a existují v různých variantách – jako hustý plot, plot se štíhlými laťkami nebo pletivový plot, s oblouky, výřezy, stupňovitými a okrajovými prvky.

Plot z drátěného pletiva

3. Plot z drátěného pletiva

Vlastnosti: Plot z drátěného pletiva se instaluje lehce, je cenově výhodný a snadný na údržbu. Má-li plot z drátěného pletiva chránit pozemek před králíky, je nutné jej kousek zakopat do země. Společně s popínavými rostlinami vytvoří zelenou hranici.

Schemazeichnung Maschendrahtzaun Obr. Plot z drátěného pletiva
Tip:

Popínavé rostliny oživí zahradní ploty a navíc vytvářejí lepší ochranu proti pozorování. Vhodnými rostlinami jsou mimo jiné jednoleté vikev, lichořeřišnice, povijník (Ipomea) a loubinec (Parthenocissus), břečťan či klematis.

Kovový plot

4. Kovový plot

Vlastnosti: Kovové ploty jsou vhodnou stabilní alternativou k plotům z drátěného pletiva. Kovové ploty jsou dostupné v provedení se žárovým pozinkováním nebo plastovým povrstvením. Díky tomu jsou snadno udržovatelné jako ploty z drátěného pletiva – a lze je stejně snadno osázet.

Schéma kovového plotu Obr. Kovový plot
Tip:

Kovové ploty jsou k dispozici v různém provedení a designu. Každá zahrada získá ten správný rámec.

nahoru