Sortiment

Služby

Moje prodejna
Praha - Štěrboholy
Nákupní 390/4
102 00 Praha 10
Změnit prodejnu OBI
Zpět
Změnit prodejnu OBI
Nebylo nalezeno místo, kde se nacházíte.
Zobrazit ostatní prodejny
Najděte OBI prodejnu na mapě

Create! by OBI
Žádné sériově vyráběné zboží. Chytrý nábytek a doplňky v nejnovějším designu - vyrobené Vámi, poskytnuté námi.
Na stránku OBI Create

Vaše nastavení prohlížeče zakazuje používání cookies. Chcete-li na straně používat všechny funkce neomezeně, prosím povolte používání cookies a obnovte stránku.

Váš prohlížeč je zastaralý. Aktualizujte prohlížeč pro lepší zabezpečení, rychlost a nejlepší zážitek z tohoto webu.

Poradce pro zahradnické nářadí

Poradce pro zahradnické nářadí

Toto zahradnické nářadí nesmí chybět v žádné zahradě. Ať už jako základní vybavení, speciální nářadí nebo praktické příšlušenství – s OBI poradcem pro zahradnické nářadí teď budete moci v zahradě konečně začít s pořádnou prací!

Tip: Pokud jste to nestihli na podzim, nevadí, nyní ještě můžete pečlivě nářadí a nástoje zkontrolovat, očistit a případně namazat či nabrousit.

1. Zahradní lopata 2. Rycí vidle
3. Zahradnický rýč 4. Oboustranná motyčka
5. Zahradnická lopatka 6. Zahradnický drápek
7. Kultivátor (kypřič) 8. Zahradnické rukavice
9. Zahradní hadice 10. Nůžky na živý plot

Základní vybavení pro zahradu

Zahradní lopata

1. Zahradní lopata

Ať už sázíte okrasné dřeviny, zakládáte jezírko nebo chcete nabírat písek do pískoviště – zahradní lopaty jsou stejně tak univerzální jako nepostradatelné! Zejména vhodné jsou k vykopávání a přemisťování zeminy, štěrku a mnohému dalšímu.

Rycí vidle

2. Rycí vidle

V případě kamenité a jílovité půdy jsou rycí vidle či rycí vidlice vhodnější než rýč – a lze je použít rovněž ke kypření a rytí či přehazování kompostu. Zejména vhodné jsou ke kypření, přehazování a rytí a tím větrání půdy.

Zahradnický rýč

3. Zahradnický rýč

Při rytí nebo hloubení hrany záhonku, se Vám bude hodit zahradnický rýč. Dávejte pozor, aby měl ohnutou násadu, aby se Vám s ním dobře pracovalo a ostře nabroušenou část, kterou se zarývá do země. Vhodný je zejména ke kypření, rytí, oddělování zarostlých částí.

Oboustranná motyčka

4. Oboustranná motyčka

S touto oboustrannou motyčkou se výborně plejí malé záhonky. Můžete totiž současně vytvořit drážku a vysévat semínka hned ve vedlejším vytvořeném řádku. Velmi vhodné zejména pro pletí, rozvolňování půdy a kypření, stejně tak k vytváření drážek pro setí.

Zahradnická lopatka

5. Zahradnická lopatka

K zasazení do květináče či k přesazování budete potřebovat zahradnickou lopatku. Uvolněte kořenový systém ze starého květináče nebo vyhlubte díru do tvrdé zeminy – s touto lopatkou se Vám podaří obojí.

Vhodné zejména k sázení do misek, květináčů a truhlíků.

Zahradnický drápek

6. Zahradnický drápek

Je-li tvar rukojeti přizpůsoben pohybu táhnoucí ruky, je tím podpořen průběh pohybu. Díky tomu Vám půjde zahradničení jaksi samo ... Vhodné zejména k rozvolňování a kypření záhonků.

Kultivátor (kypřič)

7. Kultivátor (kypřič)

K nejčastějším pracem na zahradě patří rychlé zkypření půdy. Ke kultivaci zahradních záhonů používejte nejlépe kultivátor. Vhodný je zejména ke kypření, které je šetrné ke kořínkům, jakož i rozvolňování půdy.

Zahradnické rukavice

8. Zahradnické rukavice

Speciální zahradnické rukavice z bavlny z vrstvou přírodního latexu zajistí správnou ochranu při práci v zahradě. Zejména jsou vhodné k práci s dřevinami, růžemi a při množství jiných prací.

Zahradní hadice

9. Zahradní hadice

Pro děti největší zábava, pro dospělé zahradníky nepostradatelná záležitost: Zahradní hadice pro zavlažování a zalévání zahrady v létě. Vhodná zejména k zavlažování zahrady, trávníku atd.

Nůžky na živý plot

10. Nůžky na živý plot

Chcete-li docílit přesného střihu s malým vynaložením síly, potřebujete speciální nůžky na živý plot, např. pro vytvoření střihu zimostráze či tisu. Vhodný zejména k tvarovému stříhání a stříhání keřů.

Speciální vybavení pro zahradu

Zahradní motyka

11. Zahradní motyka

Máte-li doma užitkovou zahradu, zakládáte-li velké záhony, pěstujete-li zeleninu a sklízíte-li na podzim brambory, pak je pro Vás zahradní motyka tím nejpraktičtějším pomocníkem. Zejména vhodná je ke kypření těžkých půd a vyhrabávání brambor.

Tyčové nůžky

12. Tyčové nůžky

Pomocí tyčových nůžek se dostanete i k velmi vzdáleným místům, která je třeba ořezat či ostříhat. Zejména vhodné jsou ke stříhání větví a větviček na těžko dostupných místech.

Rovné nůžky na jemné stříhání

13. Rovné nůžky na jemné stříhání

Pro méně komplikované zahradnické práce existují lehké nůžky pro jemné stříhání, např. pro stříhání bonsají. Zejména vhodné jsou k zastřihování kořínků a větviček.

Kulaté nůžky na jemné stříhání

14. Kulaté nůžky na jemné stříhání

Oblou, kulatou čepelí se stříhají listy a výhonky, zatímto u kořínků a větviček můžete použít nůžky rovné. Zejména vhodné ke stříhání větví, listů, výhonků.

Kovadlinkové zahradní nůžky

15. Kovadlinkové zahradní nůžky

Chcete-li stříhat suché dřeviny, vezměte si na pomoc kovadlinkové zahradní nůžky. Tam, kde jsou nůžky bypass příliš slabé, zajistí tyto kovadlinkové zahradní nůžky čistý střih. Vhodné jsou zejména ke stříhání uschlých dřevin a silnějších výhonků, drátu, provázků a podobně.

Zahradní nůžky Bypass

16. Zahradní nůžky Bypass

Klasické zahradní nůžky se svými dokola stříhajícími čepelemi jsou vhodné zejména ke stříhání čerstvých dřevin; na suché dřeviny si vezměte raději kovadlinkové zahradní nůžky. Dále jsou vhodné ke stříhání růží a dřevin.

Nůžky na živý plot s vlnitým ostřím

17. Nůžky na živý plot s vlnitým ostřím

Nůžky na živý plost s vlnitým ostřím mají tu výhodu, že díky vlnitému tvaru větve tak snadno nesklouznou. Vyzkoušejte to sami! Vhodné jsou zejména ke stříhání tenkých až středně silných větví.

Elektrické nůžky na živý plot

18. Elektrické nůžky na živý plot

Pomocí elektrických nůžek na živý plot můžete dopřát rychle nový střih Vašim keřům, živým plotům nebo i zimostrázi. Vhodné jsou zejména ke stříhání živých plotů a keřů.

Teleskopické nůžky na větve

19. Teleskopické nůžky na větve

S těmito nůžkami můžete pohodlně a snadno stříhat větve, na které bezprostředně nedosáhnete – díky teleskopickým nůžkám na větve už to nebude žádný problém. Vhodné jsou zejména ke stříhání ovocných stromů a okrasných dřevin.

Zahradní příslušenství

Kartáč na terakotové nádoby

20. Kartáč na terakotové nádoby

Pěkně zdobené terakotové nádoby můžete očistit speciálním kartáčem určeným právě na terakotu. Zejména jsou vhodné k čištění terakotových nádob a nádob na pěstování rostlin, jakož i zahradních nástrojů.

Kartáč na sekačku na trávu

21. Kartáč na sekačku na trávu

Pomocí kartáče na čištění sekačky na trávu odstraníte i zbytky trávy v nejzazších rozích a štěrbinách. Pro pevně usazené nečistoty máte k dispozici umělohmotnou škrabku. Zejména vhodné k čištění zahradní sekačky na trávu.

Vak na zahradní odpad

22. Vak na zahradní odpad

Kam se zbytky rostlin, které jsme ostříhaly? To, co by se nevešlo do zahradního kbelíku a co je neskladné, můžeme pohodlně vložit do vaku na zahradní odpad – s přídavnými držadly pro snadné vypráznění. Zejména vhodný k přepravě ostříhaného materiálu, listí a jiného zahradního odpadu.

Čistič spár

23. Čistič spár

Vytrhávání plevele je otravné, zejména když prorůstá dlažbou a deskami. Praktický čistič spár Vám usnadní odstraňování mechu a plevele z prostor mezi dlažebními kameny. Zejména vhodný pro odstraňování mechu a plevele ze spár a štěrbin.

Snímatelný poklop

24. Snímatelný poklop

Pro koho jsou krycí fólie nebo fóliový tunel příliš velkoformátové, může použít k přikrytí jednotlivých rostlin snímatelný kryt.  Vhodný zejména k ochraně vysetých rostin a sazenic.

Postřikovač květin

25. Postřikovač květin

Pomocí ostřikovačů květin a rostlin je možné jemně zalévat předem vypěstované sazenice nebo je jemně poprášit vodní sprchou. Výhodou je, že nepoškodíme citlivý kořenový systém rostlin silným vodním proudem. Vhodný zejména k přestování rostlin a péči o ně.

Nádoby na výsev a vyklíčení

26. Nádoby na výsev a vyklíčení

Chcete si na okenním parapetu předpěstovat rajčata a papriky? Pak si pořiďte nejlépe tyto nádoby na vysazování a klíčení rostlin. Později je snadno rodělíte a vypěstujete ze sazenic v záhonku samostatné rostliny. Vhodné zejména k vysetí, vyklíčení a pěstování sazenic.

Fóliový tunel

27. Fóliový tunel

Prodlužte si zahradní rok. Pod fóliovým tunelem se půda i vzduch rychle zahřejí. Takto chráněny můžete pěstovat např. rané salátové rostlinky, lépe Vám vyrostou. Vhodné zejména pro raný výsev a rané pěstování sazenic.

nahoru