Sortiment

Služby

Moje prodejna
Praha - Štěrboholy
Nákupní 390/4
102 00 Praha 10
Změnit prodejnu OBI
Zpět
Změnit prodejnu OBI
Nebylo nalezeno místo, kde se nacházíte.
Zobrazit ostatní prodejny
Najděte OBI prodejnu na mapě

Create! by OBI
Žádné sériově vyráběné zboží. Chytrý nábytek a doplňky v nejnovějším designu - vyrobené Vámi, poskytnuté námi.
Na stránku OBI Create

Vaše nastavení prohlížeče zakazuje používání cookies. Chcete-li na straně používat všechny funkce neomezeně, prosím povolte používání cookies a obnovte stránku.

Váš prohlížeč je zastaralý. Aktualizujte prohlížeč pro lepší zabezpečení, rychlost a nejlepší zážitek z tohoto webu.

Zatravnění střechy

Řemeslník stojí na travnaté střeše přístřešku pro auta.

Zatravněné střechy domů, přístavků či zastřešených odstavných ploch pro auta vypadají nejen skvěle, nýbrž představují současně cenné biotopy ve městě a zlepšují vzduch. V mnohých městech a obcích jsou podporovány ekologické stavby a nabízeny finanční příspěvky na zatravnění střech. Osázení střechy má však smysl pouze u střech se sklonem menším než 45°. Kromě toho musí být střecha plně funkčně zaizolována. Pokud tomu tak je, můžeme začít: Nejlepším okamžikem pro zatravnění střechy je jaro nebo podzim, kdy nejlépe rostou trvalky.

Tip: Informujte se předem, kolik bude vážit Váš zvolený balíček pro zatravnění střechy nasycený vodou a včetně vegetace, a zda je Vaše střešní konstrukce dimenzována pro takovou přídavnou zátěž.

1 - Krok za krokem 2 - Seznam materiálu
3 - Seznam nářadí
Řemeslník pokládá drenáž na celou střechu.

Krok 1 - Položení drenáže

V přípravné fázi musíte vyčistit podklad a izolaci, která bude zabraňovat prorůstání kořínků, zkontrolovat opticky z hlediska těsnosti.

V prvním kroku položte drenáž až k okraji střechy. Pláty lze snadno přiříznout pomocí nože na koberce. U nižší střechy se často používá štěrk pro vyrovnání eventuálních výškových rozdílů.

Textilie se položí přes drenáž a překrývá ji.

Krok 2 - Položení filtračního rouna

Filtrační rouno Topgrün rozložte na drenáž s přesahem minimálně 10 cm.

Střešní odtoky do drenáže a textilie se přistřihnou nůžkami.

Krok 3 - Uvolnění pro odtoky vody

V oblasti střešních odtoků jednoduše drenáž a filtrační rouno vyřízněte. Přebytečná voda tak bude moci bez problémů odtékat.

Řemeslník rozdělí střešní substrát z kbelíku rovnoměrně po střeše.

Krok 4 - Nasypání střešního substrátu

Dalším krokem je nasypání a rozdělení střešního substrátu na střeše. K tomu jsou na jeden čtvereční metr potřeba asi tři pytle substrátu. Substrát nasypte ve vrstvě cca 6 cm tak, aby bylo substrátem kompletně zakryto filtrační rouno, avšak střešní odtoky zůstaly volné. Pozor - nenechávejte filtrační rouno a drenáž ležet volně – tzn. bez zátěže.

Vegetační rohož se zasadí do substrátu a přitlačí.

Krok 5 - Zasazení trvalek s plochými kořenovými baly

Posledním krokem je nyní zasazení tvalek s plochými kořenovými baly. Tyto se musí pevně upěchovat tak, aby baly byly lehce zakryty substrátem. Nakonec je nutno celou střechu důkladně zavlažit.  

Trvalky s plochými baly zavlažujte přímo po vysazení 2-3 krát týdně. Rovněž důležité: Kontrolujte odtok vody ze střechy a její izolaci. Vždy platí: Při projevech nedostatků dohnojte jednou ročně pomocí dlouhodobě účinkujícího hnojiva, které má umělohmotné opláštění. Ideální dobou k dohnojení je jaro. Použijte asi 30 g hnojicího prostředku na jeden metr čtvereční.

Seznam materiálu

  • Nůž / nůžky
  • Stavební kbelík
  • Hrábě

Seznam nářadí

  • Nopová fólie
  • Filtrační textilie
  • Substrát
  • Vegetační rohož
nahoru