Sortiment

Služby

Moje prodejna
Praha - Štěrboholy
Nákupní 390/4
102 00 Praha 10
Změnit prodejnu OBI
Zpět
Změnit prodejnu OBI
Nebylo nalezeno místo, kde se nacházíte.
Zobrazit ostatní prodejny
Najděte OBI prodejnu na mapě

Create! by OBI
Žádné sériově vyráběné zboží. Chytrý nábytek a doplňky v nejnovějším designu - vyrobené Vámi, poskytnuté námi.
Na stránku OBI Create

Vaše nastavení prohlížeče zakazuje používání cookies. Chcete-li na straně používat všechny funkce neomezeně, prosím povolte používání cookies a obnovte stránku.

Váš prohlížeč je zastaralý. Aktualizujte prohlížeč pro lepší zabezpečení, rychlost a nejlepší zážitek z tohoto webu.

Poradce pro zahradní nábytek

Poradce pro zahradní nábytek
Zahradní sezóna je tu! Co může být příjemnějšího, než si odpočinout na zahradě nebo na balkoně? Hledáte-li nový zahradní nábytek, položte si napřed otázku, který nábytek je pro Vás tím správným? Který materiál je nejpraktičtější? Který vydrží i po léta a není přiliš drahý? Pomůžeme Vám při rozhodování.
1. Proutěný nábytek 2. Železný a ocelový nábytek
3. Plastový nábytek 4. Hliníkový nábytek
5. Dřevěný nábytek 6. Tip: Nezapomeňte na úložný prostor!
7. Tipy pro ošetřování nábytku z tvrdého dřeva 8. Důkladné vyčištění
9. Nanášení ošetřujících prostředků
Proutěný nábytek

1. Proutěný nábytek

Vzhled: Ušlechtilý, moderní a především přírodní vzhled, který je pro něj nejvíce charakteristický.

Ošetřování: Proutěný nábytek nevyžaduje žádnou speciální péči. Lze jej snadno a rychle očistit vodou.

Životnost: S dlouhou životností. Perfektně vhodný pro vnitřní a venkovní použití, protože je odolný proti povětrnostním vlivům, je stálobarevný a odolný proti nečistotám. OBI má v sortimentu široký výběr proutěného nábytku, od souprav s jídelním stolem až po sady do společenských místností v nejrůznějších typech a barvách. Nábytek můžete snadno kombinovat libovolně dle vlastní chuti.

Železný a ocelový nábytek

2. Železný a ocelový nábytek

Vzhled: Elegantní a nadčasový design.

Ošetřování: Prach a nečistoty lze buď lehce ostříkat hadicí nebo odstranit lehkým mýdlovým roztokem. Zrezavělá místa lze opatrně obrousit jemnozrnným smirkovým papírem a vyspravit pomocí lakovacího štětce.

Životnost: Různá dle povrchu a věnované péče. S příslušnou vrstvou je tento nábytek absolutně odolný proti vlivům počasí, má dlouhou životnost a je stabilní.
Mějte na paměti, že nábytek je pozinkovaný a disponuje práškovým nástřikem tak, aby i s malými náklady zůstal po léta funkční a pěkný.

Plastový nábytek

3. Plastový nábytek

Vzhled: Klasický zahradní nábytek, k dostání v nejrůznějších barvách a designech.

Ošetřování: Velmi snadná údržba, pravidelně čistit vlhkou utěrkou.

Životnost: Obvykle s dlouhou životností. Velmi stabilní. (Plasty, které nejsou zpracovány příliš masivně, však mohou při vystavení extrémnímu teplu praskat.)

Díky moderně potištěným sedákům lze Vašemu plastovému nábytku propůjčit opět zcela nový vzhled.

Hliníkový nábytek

4. Hliníkový nábytek

Vzhled: Výběr je opravdu obrovský. Od puristicky jednoduchého nábytku či v kombinaci s dřevem, plasty nebo textiliemi – pro každého je zde něco.

Ošetřování: Hliníkový nábytek nevyžaduje žádnou zvláštní péči, je stabilní a odolný vůči každému počasí.

Životnost: Díky tomu, že nepodléhá korozi, má velmi dlouhou životnost.

Hliník je obzvláště lehkým materiálem. Nábytek lze proto snadno přenášet a rozmišťovat.

Dřevěný nábytek

5. Dřevěný nábytek

Vzhled: Klasika! Klasický nábytek, vhodný do každé zahrady a ke každému stylu, ať už se jedná o tvrdé dřevo jako týkové či eukalyptové odolné vůči povětrnostním vlivům, nebo měkké dřeviny jako borovice či smrk.

Ošetřování: Aby dřevěný nábytek nepodlehl tak rychle povětrnostním vlivům, potřebuje zvláštní péči. Pročtěte si s ohledem na tuto skutečnost i naše tipy k ošetřování pro nábytek z tvrdého dřeva.

Životnost: Pokud je mu věnována správná péče, pak má životnost velmi dlouhou.

Při koupi dbejte na pečeť jakosti „FSC“ (Forest Stewardship Council), která garantuje původ z ekologického lesního hospodářství, kde jsou dodržovány odpovědně i sociální aspekty při těžbě a zpracování dřeva.

Tip: Nezapomeňte na úložný prostor!

6. Tip: Nezapomeňte na úložný prostor!

Dřevěný nábytek by měl být během vlhkých a studených období roku uložen uvnitř, kde právě masivní kusy nábytku zabírají velký prostor. Před nákupem zahradního nábytku byste si měli rozmyslet, kolik času chcete investovat do jeho údržby a, což je velmi důležité, kolik úložného prostoru máte k dispozici. OBI Vám nabízí zahradní nábytek ve všech variantách, i úsporných, co se místa týče, v dobré kvalitě a za výhodné ceny.

7. Tipy pro ošetřování nábytku z tvrdého dřeva

Zahradní nábytek z tropických dřevin je ve srovnání s jinými dřevinami obzvláště robustní. Aby zůstal zachován medově hnědý barevný odstín dřeva, měl by být nábytek dvakrát ročně důkladně vyčištěn a naolejován. Náklady na údržbu nejsou příliš vysoké, důležitá je spíše pravidelnost ošetřování. V opačném případě se vytvoří působením povětrnostních vlivů stříbřitě šedá patina.

Důkladné vyčištění

8. Důkladné vyčištění

Dřevo se musí nejprve vyčistit, což lze nejlépe provést pomocí kartáče a neutrálního mýdla. Alternativně lze použít speciální čisticí prostředky, jako čistidlo na teakový nábytek a chlorový bělicí prostředek. Pokud je nábytek silně narušen, měl by být obroušen až na zdravé dřevo.

poradce_pro_zahradni_nabytek_9

9. Nanášení ošetřujících prostředků

Před nanesením prostředku by mělo být dřevo naprosto suché, očištěné od prachu a tuku. K ošetření je vhodný např. olej na tvrdé dřevo, speciální olej na teakové dřevo nebo lazura na teakový nábytek pro použití ve venkovním prostředí. Nejprve na podlaze rozprostřete noviny, aby se nevytvořily žádné skvrny. Poté naneste štětcem tenkou vrstvu ošetřujícího prostředku a v případě potřeby tento postup opakujte. Je lepší nanést dvě tenké vrstvy nátěru než jednu silnou.

nahoru