Sortiment

Služby

Moje prodejna
Praha - Štěrboholy
Nákupní 390/4
102 00 Praha 10
Změnit prodejnu OBI
Zpět
Změnit prodejnu OBI
Nebylo nalezeno místo, kde se nacházíte.
Zobrazit ostatní prodejny
Najděte OBI prodejnu na mapě

Create! by OBI
Žádné sériově vyráběné zboží. Chytrý nábytek a doplňky v nejnovějším designu - vyrobené Vámi, poskytnuté námi.
Na stránku OBI Create

Vaše nastavení prohlížeče zakazuje používání cookies. Chcete-li na straně používat všechny funkce neomezeně, prosím povolte používání cookies a obnovte stránku.

Váš prohlížeč je zastaralý. Aktualizujte prohlížeč pro lepší zabezpečení, rychlost a nejlepší zážitek z tohoto webu.

Výsadba stromů

Podzim je správný čas k vysazování keřů a stromů. V zahradě již není takové horko a příchod prvního zimního mrazíku ještě dlouho neočekáváme. To je dobré pro tvorbu kořenů. Co se musí udělat, aby Váš nový strom u domu dobře zapustil kořeny a aby se mu dařilo, vysvětluje toto video.

Nejlepší čas k vysazování je podzim. Půda není již tak suchá jako v létě, stromy mají ale do prvních zimních mrazíků ještě dostatek času, aby zapustily kořeny. V OBI vám pomůžou najít správný strom pro vaši zahradu. Pro zavlažení kořenového balu postavte stromek před zasazením do země přes noc do větší nádoby s vodou.

Aby váš nový obyvatel zahrady dobře zapustil kořeny, měli byste zvolit správnou velikost jámy. Orientační hodnota: Průměr a hloubka jámy by měly být dvojnásobně větší než kořenový bal. Dno jámy nakypřete vidlemi nebo rýčem a přisypte ještě vyzrálý kompost do výšky dlaně. Aby se ke kořenům dostal dostatek kyslíku, neměl by se stromek vsazovat příliš hluboko. Zatlučte do země kůl, aniž byste poškodili kořenový bal. Měl by stát ve vzdálenosti přibližně deseti až patnácti centimetrů od kmene západním směrem. Jakmile bude strom vyrovnaný, naplňte jámu okolo stromu zeminou, kterou lehce ušlapejte. Nyní stromek vydatně zalijte vodou. Dobrou pomůckou bude založení lemu okolo stromu za účelem lepšího udržení zalévací vody pro stromek. Nyní rozložte okolo stromku dávku rohovinových třísek jako dlouhodobé hnojivo a silnou vrstvu mulčovací kůry na ochranu před vysušením a mrazem. Růst výrazně ovlivníte řezem stromu. Pokud řez provedete v létě, poroste strom pomaleji. Zimní řez přinese rychlejší růst. Při mrazu by se měly zásadně ořezávat pouze stromy s jádrovým ovocem. Zlomené, shnilé, odumřelé nebo dovnitř rostoucí větve zcela odstraňte. Pokud si dvě větve navzájem překáží, tak můžete jednu z nich kompletně vyříznout. U vidlic větví byste měli slabší výhonek odříznout.

Seznam materiálu

  • OBI Živá zahrada biologické rohové třísky 5 kg
  • OBI Živá zahrada mulčovací kůra jemná 45 l
  • Javor mléč „Crimson Centry“ červenolistý, květináč Ø cca 29 cm – 34 cm
  • Tis tmavozelený, květináč Ø cca 23 cm
  • Jedle korejská „Molli“ zelená, květináč Ø cca 19 cm
  • Jeřáb obecný 2 rostliny

Seznam nářadí

  • LUX Zahradnické vidle se 4 kopinatými hroty s násadou 115 cm
  • LUX Zahradnický rýč s nášlapnou hranou a s násadou 85 cm
  • LUX Sisalové lano Ø 4 mm délka 20 m
  • LUX Přitloukací kladivo 5 000 g Classic
nahoru