Sortiment

Služby

Moje prodejna
Praha - Štěrboholy
Nákupní 390/4
102 00 Praha 10
Změnit prodejnu OBI
Zpět
Změnit prodejnu OBI
Nebylo nalezeno místo, kde se nacházíte.
Zobrazit ostatní prodejny
Najděte OBI prodejnu na mapě

Create! by OBI
Žádné sériově vyráběné zboží. Chytrý nábytek a doplňky v nejnovějším designu - vyrobené Vámi, poskytnuté námi.
Na stránku OBI Create

Vaše nastavení prohlížeče zakazuje používání cookies. Chcete-li na straně používat všechny funkce neomezeně, prosím povolte používání cookies a obnovte stránku.

Váš prohlížeč je zastaralý. Aktualizujte prohlížeč pro lepší zabezpečení, rychlost a nejlepší zážitek z tohoto webu.

Poradce pro růže

Poradce pro růže

Existuje nepřeberné množství druhů, tvarů a barev růží. Aristokraticky ušlechtilé růže, romantické popínavé růže, impozantní plotové růže nebo drobounké růžičky, které si najdou své místo i na tom nejmenším prostoru. Ať už chcete upoutat pozornost na neobvyklý záhon, máte v úmyslu postavit vysněnou růžovou bránu nebo chcete nově ozdobit váš balkon - bohatství druhů této květiny Vás určitě nadchne.

1. Vhodné doplňkové rostliny 2. Ideální stanoviště
3. Správná péče 4. Nakypřená půda
5. Správné přezimování 6. Tip: Dokonalé stříhání růží
Vhodné doplňkové rostliny

1. Vhodné doplňkové rostliny

V dobré společnosti růže ještě více rozkvete. Popínavý klematis například pokryje holá místa, zatímco levandule udrží mšice v uctivé vzdálenosti. Ideálními průvodci jsou i teplomilný kontryhel, zářivě žlutá třapatka nebo stračka s modrými květy.

Ideální stanoviště

2. Ideální stanoviště

Hodně světla a v průměru 4 – 6 hodin slunečního svitu – to je to, co si růže přejí. Některé druhy ovšem dávají přednost polostínu. Kromě světla je důležitá i dobrá cirkulace vzduchu. Nedoporučuje se vystavovat je příliš silnému větru. Četné druhy reagují také velmi citlivě na průvan.

Správná péče

3. Správná péče

Růže je třeba zalévat pouze při dlouhotrvajícím horku a suchu. Výjimku tvoří nově zasazené růže nebo rostliny, které rostou na písčité a suché půdě. Hnojivo na růže je naproti tomu povinné. Hnojení provádějte nejlépe na jaře, když se objevují první výhonky listů a v červnu/červenci po prvním květu.

Nakypřená půda

4. Nakypřená půda

Růže se nejlépe cítí v nakypřené, dostatečně humózní půdě. Nadměrná vlhkost jim škodí. Doporučená hodnota pH se pohybuje v rozmezí 6,8 – 7,5. Tip: Po delší době se doporučuje dopřát půdě oddych a místo růží pěstovat jiné rostliny.

Správné přezimování

5. Správné přezimování

Na podzim se postarejte, aby růže neutrpěly zimním chladem. Kolem růžových keřů navrstvěte 10 – 15 cm vysokou vrstvu mulče pro růže. Za dlouhotrvajících mrazů ještě navíc volně posypte růžové záhony jedlovým nebo smrkovým jehličím. Koncem zimy se doporučuje odříznout staré a slabé dřevo a dlouhé výhonky těsně u země.

Tip: Dokonalé stříhání růží

6. Tip: Dokonalé stříhání růží

Základní střih proveďte v březnu/dubnu. Nůžky na růže musí být ostré tak, aby nevznikaly stlačeniny. Nůžky položte lehce šikmo na vně se nacházejícím pupenem (výhonkem) a výhonek odstřihněte. Tím se voda od výhonku svede a nebude nabízet živnou půdu pro škůdce, jakým je např. padlí.

nahoru