Sortiment

Služby

Moje prodejna
Praha - Štěrboholy
Nákupní 390/4
102 00 Praha 10
Změnit prodejnu OBI
Zpět
Změnit prodejnu OBI
Nebylo nalezeno místo, kde se nacházíte.
Zobrazit ostatní prodejny
Najděte OBI prodejnu na mapě

Create! by OBI
Žádné sériově vyráběné zboží. Chytrý nábytek a doplňky v nejnovějším designu - vyrobené Vámi, poskytnuté námi.
Na stránku OBI Create

Vaše nastavení prohlížeče zakazuje používání cookies. Chcete-li na straně používat všechny funkce neomezeně, prosím povolte používání cookies a obnovte stránku.

Váš prohlížeč je zastaralý. Aktualizujte prohlížeč pro lepší zabezpečení, rychlost a nejlepší zážitek z tohoto webu.

Poradce pro terasy

Poradce pro terasy

Odpočinek, grilování, oslavy - v létě se odehrává život na terase! O to důležitější je, aby byla terasa oázou, ve které se budete cítit ve všech ohledech dobře. Měla by být uprostřed zeleně, chráněná před větrem a důležitou roli samozřejmě hraje také obklad. Dlaždice, dřevo, betonové desky nebo přírodní kámen, existují rozmanité možnosti pro zkrášlení nebo dokonce obnovu staré terasy.

1. Dlaždice 2. Dřevěný obklad
3. Betonové dlaždice 4. Přírodní kámen
5. Tipy před pokládkou 6. Správná světová strana
7. Myslete na elektrické přípojky 8. Přímý přístup do kuchyně
9. Lože pro dlaždice/malta
Dlaždice

1. Dlaždice

Zvolte světle glazované dlaždice, protože se tmavé dlaždice na slunci silněji zahřívají. Trendem jsou matné dlaždice z jemné kameniny, odolné proti namáhání. Aby dlaždice nepraskaly: Opatřete beton základním nátěrem, vyrovnejte nerovnosti a utěsněte vodotěsnou povlakovou stěrkou. Poté pokládejte dlaždice tak, že na jejich zadní stranu a podklad nanesete lepidlo na dlažbu.

Vlastnosti dlaždic:
Dlaždice by měly být mrazuvzdorné, protiskluzové a vhodné pro použití ve venkovním prostředí.

Schéma dlaždice Schéma dlaždice
Dřevěný obklad

2. Dřevěný obklad

Dřevěný obklad propůjčí Vaší terase obzvláště teplý charakter. Jako povrchová úprava dřeva je vhodná lazurovací barva na vodní bázi, s otevřenými póry, odolná vůči povětrnosti. Nátěr by měl být obnovován každé tři roky. Abyste zabránili zabarvení dřeva okolo šroubů, používejte pro upevnění prken ocelové šrouby.

Vhodné druhy dřeva:
Bankirai, Dugalska, Robinie, tlakově impregnované druhy tuzemských jehličnatých dřevin (velmi tvrdé a odolné vůči povětrnostním vlivům).

Schéma dřevěný obklad Schéma dřevěný obklad
Betonové dlaždice

3. Betonové dlaždice

Betonové dlaždice jsou k dostání v nejrůznějších tvarech a barvách. Zpracování povrchu, např. tryskání nebo mramorování zajistí mnoho atraktivních designů.

Vlastnosti betonových dlaždic:
Snadno se pokládají (rovnoměrný tvar), snadná údržba, velmi dlouhá životnost, cca 350,- Kč/m2, výhodná cena ve srovnání s ostatními materiály.

Schéma betonové dlaždice Schéma betonové dlaždice
Přírodní kámen

4. Přírodní kámen

Velký zájem je dnes o dlaždice z přírodního kamene. Jsou krásné, evokují středomořskou atmosféru a jsou současně extrémně robustní. Přírodní dlaždice pocházejí z lomů a jsou pouze mechanicky obráběny. Každý kámen vypadá trochu jinak a v tom spočívá jeho zvláštní kouzlo.

Vlastnosti přírodního kamene:
Extrémně robustní, individuální vzhled a snadné pokládání (s pomocí speciální malty pro pokládání přírodního kamene).

Schéma přírodní kámen Schéma přírodní kámen

5. Tipy před pokládkou

Dříve než začnete, musíte se rozhodnout, na jaký podklad obklad terasy uložíte. V každém případě byste měli dodržet spád ve výši 2% směrem od domu do zahrady. Volba podkladu závisí na tom, jestli použijete desky, dlaždice nebo dřevo. Klasická betonová dlažba se pokládá na štěrk nebo na betonovou mazaninu.

Správná světová strana

6. Správná světová strana

Chtěli byste snídat pod širým nebem a večer si vychutnat poslední paprsky slunce? Založte svou terasu ve směru na jihozápad, protože z tohoto směru svítí slunce nejdéle. Zvolíte-li jižní stranu, bude Vám slunce svítit od rána do odpoledne. Také severovýchod stojí za uvážení: Ke snídaní Vám bude svítit ranní slunce a k večeři mírné večerní slunce; odpoledne pak budete mít stín.

Myslete na elektrické přípojky

7. Myslete na elektrické přípojky

Nezapomeňte při plánování terasy na elektrické přípojky. Naplánujte případné kabelové rozvody včas: Vyplatí se Vám to při pozdějším zapojování elektrické markýzy nebo systémů venkovního osvětlení. Nezapomeňte na zásuvky, např. pro elektrický gril.

Přímý přístup do kuchyně

8. Přímý přístup do kuchyně

Plánujete novostavbu? Pak byste se měli zamyslet nad tím, abyste měli mít přístup na terasu z kuchyně, namísto klasického řešení z obývacího pokoje. Při prvním grilování oceníte, že budete moci všechny připravované lahůdky nosit ven přímo z kuchyně bez chůze dlouhou oklikou.

Poradce pro terasy_loze_pro_dlaždice_malta

9. Lože pro dlaždice/malta

A když nastane konečně čas pro pokládání dlažby na terasu, nabízí se pro použití jako spodní konstrukce takzvaná lože pro dlaždice. Výhoda: jednotlivé dlaždice je možné později snadněji vyměnit. Rozhodli jste se pro přírodní kámen? Pro ukládání a pokládání křemence, mramoru nebo jiného přírodního kamene se nejlépe hodí malta pro pokládání přírodního kamene s přísadou trasu.

nahoru