Sortiment
Služby

Moje prodejna
Praha - Štěrboholy
Nákupní 390/4
102 00 Praha 10
PO - PÁ 7:30-20:00 SO - NE 8:00-20:00
Změnit prodejnu OBI
Zpět
Změnit prodejnu OBI
Nebylo nalezeno místo, kde se nacházíte.
Zobrazit ostatní prodejny
Najděte OBI prodejnu na mapě

Záclony a žaluzie

Snad si řada z vás vzpomíná na zatuchlé zaprášené závěsy, které bylo možné vidět ještě před několika desítkami let v mnoha bytech. Naštěstí inovace a oživující designy zde mnoho změnily. Protože s OBI nabídkou žaluzií, plisé, záclon a posuvných závěsů existuje tolik atraktivních možností dekorace oken – a tím i individuálního uspořádání příslušné místnosti.

U tématu dekorace oken budete muset vždy reagovat na stavební okolnosti. Na trhu existuje ale široká rozmanitá paleta produktů, které vystihnou váš vkus. Záclony zeslabují dopad světla. Pokud je látka hustá a dostatečně těžká, může zachytit také hluk a průvan. Takzvané lamelové a plošné závěsy jsou moderní varianty záclony. Niťové záclony jsou zvláštním poutačem nejen u oken. Závěsy, které sestávají z mnoha nití padajících hladce dolů, můžete použít také k oddělení prostoru. Okenní záclonky, které většinou zakrývají pouze část okna, jsou připevněny přímo k okennímu křídlu. Látka je přitom zavěšená na takzvané vitrážové tyči.

Oka, poutka nebo řasící páska se běžně používají k připevnění závěsů zavěšených na závěsové tyči. Ve Vašem marketu OBI je nabízen nespočet tyčí, kolejniček nebo systémů s tažným lankem. Plošný závěs zafixujete pomocí upínací pásky k panelovému vozíku, který bude opět pojíždět v kolejničce. Protože je pohyblivý, bývá často označován jako posuvný závěs. Plošné závěsy jsou perfektní pro prosklené stěny ve výšce místnosti. Také tato forma závěsu existuje v nejrůznějších designech.

Kvůli snadné obsluze, širokému rozšíření a většinou z polyesteru jsou již mnoho let vyráběny rolety. Zpravidla obdélníková látka je navinutá na takzvané roletové tyči. Ovládány jsou většinou nekonečnou šňůrkou nebo řetízkem. Rolety s ovládáním uprostřed jsou nazývány také zacvakávací rolety. Aby roleta mohla držet v různých polohách, je v ní zamontována aretační pružina. Neprůsvitné produkty jsou často opatřeny tepelně izolační vrstvou. Lamelové žaluzie jsou extrémně mnohostranné. Vyrábějí se varianty s horizontálními a vertikálními prvky, které lze použít jak v interiéru, tak i v exteriéru. Velká výhoda: Polohu lamel lze variabilně nastavit.

Plisé jsou nepřekonatelnými hvězdami okenních dekorací. Sestávají z velmi lehkých a předem nařasených látek a mají velkou výhodu oproti ostatním produktům: Mohou se použít individuálně a bodově, protože látka, která je zafixována ke dvěma ovládacím kolejničkám, se může jako tahací harmonika shrnout nebo rozhrnout. Sestavy plisé se mohou zhotovovat v různých geometrických tvarech. Existují také termická plisé a denní a noční varianty, které jsou vybaveny více částečně zatemňujícími látkami. Původně byly vyvinuty k vertikálnímu použití, dnes však existují speciální modely do střešních oken nebo podhledy zimních zahrad. Dalším vývojem jsou plástové plisé, jejichž látka leží dvojitě. To má pozitivní dopad na tepelnou izolaci a akustiku místnosti. Zatímco skládací rolety vypadají jasně a exaktně, používá se u řasené rolety více látky, a proto tento typ rolet vytváří obloučky.

Možnosti digitálního potisku stále přibývají, metody jsou stále dokonalejší – dnes si můžete vybrat z obrovské nabídky potištěných látek, které splňují téměř všechny požadavky bydlení. Zeptejte se svého poradce OBI na nejnovější produkty.

nahoru