Sortiment

Služby

Moje prodejna
Praha - Štěrboholy
Nákupní 390/4
102 00 Praha 10
Změnit prodejnu OBI
Zpět
Změnit prodejnu OBI
Nebylo nalezeno místo, kde se nacházíte.
Zobrazit ostatní prodejny
Najděte OBI prodejnu na mapě

Create! by OBI
Žádné sériově vyráběné zboží. Chytrý nábytek a doplňky v nejnovějším designu - vyrobené Vámi, poskytnuté námi.
Na stránku OBI Create

Vaše nastavení prohlížeče zakazuje používání cookies. Chcete-li na straně používat všechny funkce neomezeně, prosím povolte používání cookies a obnovte stránku.

Váš prohlížeč je zastaralý. Aktualizujte prohlížeč pro lepší zabezpečení, rychlost a nejlepší zážitek z tohoto webu.

Záclony a žaluzie

Snad si řada z vás vzpomíná na zatuchlé zaprášené závěsy, které bylo možné vidět ještě před několika desítkami let v mnoha bytech. Naštěstí inovace a oživující designy zde mnoho změnily. Protože s OBI nabídkou žaluzií, plisé, záclon a posuvných závěsů existuje tolik atraktivních možností dekorace oken – a tím i individuálního uspořádání příslušné místnosti.

U tématu dekorace oken budete muset vždy reagovat na stavební okolnosti. Na trhu existuje ale široká rozmanitá paleta produktů, které vystihnou váš vkus. Záclony zeslabují dopad světla. Pokud je látka hustá a dostatečně těžká, může zachytit také hluk a průvan. Takzvané lamelové a plošné závěsy jsou moderní varianty záclony. Niťové záclony jsou zvláštním poutačem nejen u oken. Závěsy, které sestávají z mnoha nití padajících hladce dolů, můžete použít také k oddělení prostoru. Okenní záclonky, které většinou zakrývají pouze část okna, jsou připevněny přímo k okennímu křídlu. Látka je přitom zavěšená na takzvané vitrážové tyči.

Oka, poutka nebo řasící páska se běžně používají k připevnění závěsů zavěšených na závěsové tyči. Ve Vašem marketu OBI je nabízen nespočet tyčí, kolejniček nebo systémů s tažným lankem. Plošný závěs zafixujete pomocí upínací pásky k panelovému vozíku, který bude opět pojíždět v kolejničce. Protože je pohyblivý, bývá často označován jako posuvný závěs. Plošné závěsy jsou perfektní pro prosklené stěny ve výšce místnosti. Také tato forma závěsu existuje v nejrůznějších designech.

Kvůli snadné obsluze, širokému rozšíření a většinou z polyesteru jsou již mnoho let vyráběny rolety. Zpravidla obdélníková látka je navinutá na takzvané roletové tyči. Ovládány jsou většinou nekonečnou šňůrkou nebo řetízkem. Rolety s ovládáním uprostřed jsou nazývány také zacvakávací rolety. Aby roleta mohla držet v různých polohách, je v ní zamontována aretační pružina. Neprůsvitné produkty jsou často opatřeny tepelně izolační vrstvou. Lamelové žaluzie jsou extrémně mnohostranné. Vyrábějí se varianty s horizontálními a vertikálními prvky, které lze použít jak v interiéru, tak i v exteriéru. Velká výhoda: Polohu lamel lze variabilně nastavit.

Plisé jsou nepřekonatelnými hvězdami okenních dekorací. Sestávají z velmi lehkých a předem nařasených látek a mají velkou výhodu oproti ostatním produktům: Mohou se použít individuálně a bodově, protože látka, která je zafixována ke dvěma ovládacím kolejničkám, se může jako tahací harmonika shrnout nebo rozhrnout. Sestavy plisé se mohou zhotovovat v různých geometrických tvarech. Existují také termická plisé a denní a noční varianty, které jsou vybaveny více částečně zatemňujícími látkami. Původně byly vyvinuty k vertikálnímu použití, dnes však existují speciální modely do střešních oken nebo podhledy zimních zahrad. Dalším vývojem jsou plástové plisé, jejichž látka leží dvojitě. To má pozitivní dopad na tepelnou izolaci a akustiku místnosti. Zatímco skládací rolety vypadají jasně a exaktně, používá se u řasené rolety více látky, a proto tento typ rolet vytváří obloučky.

Možnosti digitálního potisku stále přibývají, metody jsou stále dokonalejší – dnes si můžete vybrat z obrovské nabídky potištěných látek, které splňují téměř všechny požadavky bydlení. Zeptejte se svého poradce OBI na nejnovější produkty.

nahoru