Sortiment

Služby

Moje prodejna
Praha - Štěrboholy
Nákupní 390/4
102 00 Praha 10
Změnit prodejnu OBI
Zpět
Změnit prodejnu OBI
Nebylo nalezeno místo, kde se nacházíte.
Zobrazit ostatní prodejny
Najděte OBI prodejnu na mapě

Create! by OBI
Žádné sériově vyráběné zboží. Chytrý nábytek a doplňky v nejnovějším designu - vyrobené Vámi, poskytnuté námi.
Na stránku OBI Create

Vaše nastavení prohlížeče zakazuje používání cookies. Chcete-li na straně používat všechny funkce neomezeně, prosím povolte používání cookies a obnovte stránku.

Váš prohlížeč je zastaralý. Aktualizujte prohlížeč pro lepší zabezpečení, rychlost a nejlepší zážitek z tohoto webu.

Poradce pro pokládání plovoucí podlahy

Poradce pro pokládání plovoucí podlahy

O konečné volbě podlahové krytiny nerozhoduje jen její vzhled, nýbrž také účel a místo použití. Kromě toho hrají roli většinou i náklady. Uvažujme například, že si pro jednu z místností (např. pro obývák) přejete o něco ušlechtilejší podlahu s delší životností, avšak již předem plánujete pro ostatní podlahy (např. chodbu nebo dětský pokoj) kratší životnost, resp. dřívější výměnu podlahové krytiny. Předtím, než se budete rozhodovat o vzoru pokládání podlahy, musíte vyřešit základní volbu, a to zda parkety či laminát?

1. Laminát 2. Parkety
3. Lodní podlaha 4. Venkovská síň
5. Rybí kost 6. Kostkový vzor
7. Dřevěné povrchy - tak rozmanité jako příroda
laminát

1. Laminát

Laminátové plovoucí podlahy jsou vícevrstvé podlahové krytiny, jejichž povrch sice vypadá jako dřevo, avšak není tomu tak. Jsou k dostání v širokém sortimentu povrchových struktur a dekorů, což vyhoví každému požadavku.

Kromě různorodosti dekorů se laminát vyznačuje tím, že se snadno pokládá na téměř každý podklad, stejně jako že má nízkou vestavnou výšku, což je opravdu skvělou výhodou při renovacích. Velmi robustní a na údržbu nenáročné podlahy jsou vhodné pro podlahy, v nichž je vedeno podlahové topení, nelze je však renovovat - jako pravé dřevo, tzn. brousit.

Tip:

Při své volbě laminátové podlahy respektujte (tři) užitkové třídy. Upozorňují na to, jak je podlaha oděruvzdorná, resp. zatížitelná a zda je vhodná pro zamýšlený účel použití.

parkety

2. Parkety

I hotové parkety jsou výsledkem pokládání více vrstev s povrchem z dýhy ze dřeva. Proto jsou také k dostání ve všech běžných druzích dřeva a velkém množství barevných odstínů, přičemž barevný odstín dřeva není dnes již dán pouze druhem dřeva, ale i speciální úpravou (např. pomocí vápna). Existují lakované či olejem ošetřené parkety.

Hotové parkety mají sice vyšší vestavnou výšku než laminát, avšak pokládají se snadno a jsou vhodné i pro podlahy s podlahovým topením.

lodní podlaha

3. Lodní podlaha

Optický vzhled: Lodní podlaha
Materiál: Laminát

Tento klasický vzor připomíná fošny na lodi a hodí se snad do všech prostor. Pro optické rozšíření  místnosti pokládejte podlahu napříč.

Schéma lodní podlaha Schéma lodní podlaha
venkovská síň

4. Venkovská síň

Optický vzhled: Venkovská podlaha
Materiál: Laminát

Velké síně zdůrazňují velkorysost místností. Zejména na větších plochách působí taková podlaha klidněji než lodní podlaha.

Schéma venkovská podlaha Schéma venkovská podlaha
Rybí kost

5. Rybí kost

Optický vzhled: Rybí kost
Materiál: Hotové parkety

Vzor rybí kosti (také: klasový vzor) je klasikou mezi parketovými vzory. Uplatní se zejména ve velkých místnostech a zajistí zajímavé světelné efekty.

Schéma rybí kost Schéma rybí kost
kostkový vzor

6. Kostkový vzor

Optický vzhled: Kostkový vzor
Materiál:
 Hotové parkety

Tento jak živý tak vyvážený vzor je z hlediska velikosti místnosti neutrální, tzn. že je vhodný jak do menších tak i do větších prostor.

Schéma kostkový vzor Schéma kostkový vzor

7. Dřevěné povrchy - tak rozmanité jako příroda

Výběr z různých druhů dřevin či dřevěných dekorů je enormně veliký. Orientujte se při výběru nové podlahy podle dřeva, které již ve svém domově máte. Díky tomu se bude podlaha optimálně hodit k Vašim oknům, dveřím a nábytku.

nahoru