Sortiment

Služby

Moje prodejna
Praha - Štěrboholy
Nákupní 390/4
102 00 Praha 10
Změnit prodejnu OBI
Zpět
Změnit prodejnu OBI
Nebylo nalezeno místo, kde se nacházíte.
Zobrazit ostatní prodejny
Najděte OBI prodejnu na mapě

Create! by OBI
Žádné sériově vyráběné zboží. Chytrý nábytek a doplňky v nejnovějším designu - vyrobené Vámi, poskytnuté námi.
Na stránku OBI Create

Vaše nastavení prohlížeče zakazuje používání cookies. Chcete-li na straně používat všechny funkce neomezeně, prosím povolte používání cookies a obnovte stránku.

Váš prohlížeč je zastaralý. Aktualizujte prohlížeč pro lepší zabezpečení, rychlost a nejlepší zážitek z tohoto webu.

Izolace vnitřní stěny

Izolace vnitřní stěny

Ne vždy je možná izolace fasády. Poté je smysluplné pokrýt izolací vnitřní stěnu. Na co musíte dávat pozor a jak detailně vypadá postup práce, Vám ukážeme v našem návodu krok za krokem.

1 - Krok za krokem 2 - Nákupní seznam
3 - Seznam nářadí
Příprava

Krok 1 - Příprava

U izolace vnitřní stěny se nalepí minerální izolační desky na zeď. Základ musí být rovný, čistý, suchý a nosný. Přiřežte desky pilou ocaskou. Rozdělte lepidlo pomocí zednického ozubeného hladítka (ozubení 10 mm) po celé ploše izolační desky a pročešte ho tímto zednickým ozubeným hladítkem. Výška vrstvy lepidla by měla mít cca 8 mm. Čelní plochy izolačních desek zůstávají bez lepidla!

Upozornění: U všech materiálů dodržujte, prosím, montážní pokyny výrobce.

Položení izolačních desek

Krok 2 - Položení izolačních desek

První řadu pokládejte obzvláště opatrně – kolmo a tak, ať neutíká. Místa lícování můžete přiříznout na libovolný rozměr pomocí pily ocasky s jemným ozubením. Minerální izolační desky Ytong Multipor se lepí v kombinaci (rozměr přesazení ≥ 150 mm) s lehkou maltou Ytong Multipor na základ. Po nanesení lepidla natlačte izolační desky naplavovacími pohyby za potřebného tlaku na povrch zdi. Toto slepení je zásadně nutné pro záruku stavebně fyzikální funkčnosti vnitřní izolace Ytong Multipor.

Tip:

Přiberte si pomocníka. Ve dvou to jde lépe.

Nanesení izolačních desek

Krok 3 - Nanesení izolačních desek

Propojení izolačních desek s podkladem vhodným k nalepení pomocí hmoždinek či kotev není nutné. U již opracovaných pískovitých starých omítek naneste jednu talířovou hmoždinku na desku navíc.

Dokončení

Krok 4 - Dokončení

Nerovnosti vzniklé skládáním desek přesazením lze snadno vybrousit. Izolační desky můžete na závěr i natřít nebo vyrovnat lehkým tmelem. Pokud budete nanášet omítku, musíte desky předem ještě připevnit kotvami a nanést cca 5 mm silnou armovací vrstvu textilní vložky.

Nanesení omítky

Krok 5 - Nanesení omítky

Výroba armovací vrstvy se realizuje výhradně pomocí lehké malty (lepidla) Ytong Multipor. Natáhněte maltu Ytong Multipor ve střední vrstvě 5 mm pomocí zednického ozubeného hladítka s ozubením 10 mm na izolační desky. V zápětí se zapracuje armovací tkanina Ytong Multipor do první třetiny armovací vrstvy. Minimání překrytí tkaniny v oblasti spojů činí 10 cm. Vytvoření rohů proveďte pomocí rohových úhelníků z tkaniny. Jako poslední vrstvu vyztužení můžete nanést dle přání omítku, tabetu, obkladačky nebo barevný nátěr.

Umístění lehkých zátěží

Krok 6 - Umístění lehkých zátěží

Lehké, spočívající zátěže do 3 kg vytížení v odstupu 600 mm můžete připevnit přímo do minerálních izolačních desek Ytong Multipor Mineraldämmplatte. K tomu je vhodná plošná hmoždinka Ytong Multipor. Těžké zátěže se připevňují zásadně do základu.

Nákupní seznam

 • Minerální izolační desky MULTIPOR
 • MULTIPOR lehká malta (lepidlo) na m²
 • Příp.: MULTIPOR armovací tkanina 1,10 m/m²

Seznam nářadí

 • Vrtačka s míchačkou
 • Pila ocaska (jemnozubá)
 • Žebřík
 • Vodováha
 • Zednické ozubené hladítko (10 mm ozubení)
 • Skládací metr
 • Příp. zednické ozubené hladítko na jemnou omítku
 • Příp. hmoždinky
nahoru