Sortiment

Služby

Moje prodejna
Praha - Štěrboholy
Nákupní 390/4
102 00 Praha 10
Změnit prodejnu OBI
Zpět
Změnit prodejnu OBI
Nebylo nalezeno místo, kde se nacházíte.
Zobrazit ostatní prodejny
Najděte OBI prodejnu na mapě

Create! by OBI
Žádné sériově vyráběné zboží. Chytrý nábytek a doplňky v nejnovějším designu - vyrobené Vámi, poskytnuté námi.
Na stránku OBI Create

Vaše nastavení prohlížeče zakazuje používání cookies. Chcete-li na straně používat všechny funkce neomezeně, prosím povolte používání cookies a obnovte stránku.

Váš prohlížeč je zastaralý. Aktualizujte prohlížeč pro lepší zabezpečení, rychlost a nejlepší zážitek z tohoto webu.

Instalace stopních panelů

Instalace stopních panelů

Chcete si vybudovat sklep nebo podkroví? K tomu najdete v OBI praktické stropní panely, pod kterými se schovají nevzhledné stropy a jednoduše pod nimi zmizí vedení, která se jinak plazí po omítce. Vestavná svítidla lze do takových stropních obkladů zasadit bez větších problémů a nákladů. Stropní panely jsou vhodné i ke kreativnímu ztvárnění místností: Položte je v podélném směru místnosti - bude se zdát delší. Panely položené v příčném směru místnost opticky zkracují. Využijte tento efekt pro vyrovnání nestejných proporcí.

1. Materiál dle volby 2. Plně fixní montáž
3. Správný strop do vlhkých prostor 4. Existuje alternativa stropních panelů?
Materiál dle volby

1. Materiál dle volby

Jaký materiál by to měl být? Pokud máte rádi trochu ušlechtilejší materiály, měli byste vybrat desky z masivního dřeva jako smrku nebo jedle. Cenově výhodnější alternativou jsou imitace dřeva v různých barvách a moderním designu. Jsou odolné, omyvatelné a tím také vhodné do vlhkých prostor. Navíc se k mnoha výrobkům nabízí vhodné zakončovací lišty – pro harmonický přechod ke zdi či stropu.

Upozornění: Před začátkem prací byste měli nechat panely či desky několik dní v místnosti aklimatizovat. Zkontrolute vlastnosti stropu. U betonových stropů se doporučuje upevnění laťování pomocí prostrkovacích hmoždinek.

Plně fixní montáž

2. Plně fixní montáž

Práce na stropě, resp. u stropu je vším ostatním, než příjemnou záležitostí. Neustále musíme pracovat s rukama nad hlavou, a to nejdůležitější: bez pomocníka, který by nám trpělivě držel panely, jsme doposud nic nezmohli. V mezidobí ovšem vznikly rychlomontážní systémy, pomocí nichž si vystačíte i sami – jednoduše zasunete, zaklapnete a hotovo! Zeptejte se ve svém OBI marketu na stropní panely a desky s uzavírací technikou Fit-fix®.

Upozornění: Zvláštní uzavírací technika Fit-fix® nabízí další výhodu: zabraňuje vnikání par a vlhkosti.

Správný strop do vlhkých prostor

3. Správný strop do vlhkých prostor

Na správný materiál dbejte zejména u stropů do koupelen. Zeptejte se ve Vašem OBI marketu na panely vhodné do vlhkých prostor. Jedná se přitom většinou o vysoce kvalitní MDF dřevovláknité nosné desky s povrchem potaženým umělou hmotou.

Existuje alternativa stropních panelů?

4. Existuje alternativa stropních panelů?

Strop by měl být zavěšený, avšak nehodí se Vám stropní panely ke stylu místnosti? Pak můžete zcela snadno nainstalovat na laťování sádrokoartonové desky (Rigips). Spáry a díry po šroubcích se nakonec spojí s omítkou pomocí spárovací hmoty. Za tím účelem musíte Váš nový strop jen předem natřít nátěrovou základní reaktivní barvou, nanést Vámi zvolenou dekorační omítku, natřít nebo vytapetovat.

nahoru