Sortiment

Služby

Moje prodejna
Praha - Štěrboholy
Nákupní 390/4
102 00 Praha 10
Změnit prodejnu OBI
Zpět
Změnit prodejnu OBI
Nebylo nalezeno místo, kde se nacházíte.
Zobrazit ostatní prodejny
Najděte OBI prodejnu na mapě

Create! by OBI
Žádné sériově vyráběné zboží. Chytrý nábytek a doplňky v nejnovějším designu - vyrobené Vámi, poskytnuté námi.
Na stránku OBI Create

Vaše nastavení prohlížeče zakazuje používání cookies. Chcete-li na straně používat všechny funkce neomezeně, prosím povolte používání cookies a obnovte stránku.

Váš prohlížeč je zastaralý. Aktualizujte prohlížeč pro lepší zabezpečení, rychlost a nejlepší zážitek z tohoto webu.

Konstrukce pro sádrokartonové příčky

Po staletí stavěli vnitřní i obvodové stěny z kamene pouze vyučení řemeslníci – zedníci. Dnes nemusíte volat profesionály, když chcete například ve sklepě nebo na půdě postavit příčku. Umožňuje to suchá stavba. V zásadě existuje mnoho různých uplatnění systémů suché stavby: kromě jiného obložení stropů, konstrukce snížených podhledů, obložení stěn nebo příček, vestavby a šachty pro kabely, větrání nebo potrubí, izolace, systémy "místnost v místnosti". V tomto OBI videu se dozvíte, jak naplánovat konstrukci pro Vaši sádrokartonovou příčku a na co si při stavbě musíte dát pozor.

Silná sádrokartonová stěna zvyšuje ochranu před hlukem a izolaci. Proto OBI nabízí profily v různých šířkách: od padesáti do sta milimetrů. Nakreslete si na podlahu a strop průběh nové stěny. Nezapomeňte na otvor pro dveře. Nezbytnou těsnící pásku nalepte ale přímo na podlahu a nikoliv na profily. Ulehčíte si tím orientaci. S pomocí stahovací latě přeneste průběh budoucí sádrokartonové stěny na stěnu stávající.

Položte potřebné profily. Pro podlahu a strop potřebujete tzv. UW profily. Nůžkami na plech je zkraťte na potřebnou délku. Tam, kde ještě není nalepena těsnící páska, nalepte ji teď, ještě před tím, než profily sešroubujete. Máte-li podlahové topení, není možné stěnu do podlahy upevnit hmoždinkami. V tom případě UW profily nalepte. Jinak vrtejte přímo skrz profily do podlahy a stropu a fixujte profily natloukacími hmoždinkami.

Pro svislé stěny potřebujete CW profily. Tyto stojí v UW podlahových profilech, jsou přiložené ke značkám na stěně a nejméně na třech místech přišroubované. U vertikálních profilů je přesné svislé zaměření velmi důležité! Velikost sádrokartonových desek a směr jejich vsazení, zda na výšku nebo na šířku, určují odstup CW profilů. Otevřená strana profilů ukazuje vždy na stejnou stranu. Nasaďte CW profily dole šikmo do UW profilů a pak je vsuňte do stropního profilu tak, aby byly svislé.

Nyní seřízněte překlad dveří na správnou délku. Zkrácený překlad dveří nasuňte mezi dva stabilní UA profily a připevněte jej nejdříve lepící páskou. Opěrnou konstrukci pro dveře postavte do připraveného otvoru a ukotvěte nahoře i dole úhelníky, které upevníte hmoždinkami. Pomocí vodováhy a dřevěného metru přeneste rozměry Vašich dveří na překlad a vyrovnejte jej do potřebné výšky. Jak našroubujete sádrokartonové desky a jak novou stěnu omítnete se dozvíte v OBI videu „Instalace sádrokartonových příček“.

Seznam materiálu

 • Natloukací hmoždinky K6/35 100 kusů
 • Sada úhelníků pro dveře 50 mm
 • Profil pro překlad dveří 50 mm
 • Těsnící pás pro 50 mm nosník
 • CW-profil 50 mm
 • UA-profil 50 mm
 • UW-profil 50 mm

Seznam nářadí

 • LUX nůžky na plech rovné 250 mm Comfort
 • LUX stahovací lať 2 m Comfort
 • LUX vrtací kladivo BHA-1300
 • LUX Aku vrtací šroubovák ABS-18 Li 18 V
 • LUX Kladivo s ochranou topůrka 500 g Comfort
nahoru