Sortiment

Služby

Moje prodejna
Praha - Štěrboholy
Nákupní 390/4
102 00 Praha 10
Změnit prodejnu OBI
Zpět
Změnit prodejnu OBI
Nebylo nalezeno místo, kde se nacházíte.
Zobrazit ostatní prodejny
Najděte OBI prodejnu na mapě

Create! by OBI
Žádné sériově vyráběné zboží. Chytrý nábytek a doplňky v nejnovějším designu - vyrobené Vámi, poskytnuté námi.
Na stránku OBI Create

Vaše nastavení prohlížeče zakazuje používání cookies. Chcete-li na straně používat všechny funkce neomezeně, prosím povolte používání cookies a obnovte stránku.

Váš prohlížeč je zastaralý. Aktualizujte prohlížeč pro lepší zabezpečení, rychlost a nejlepší zážitek z tohoto webu.

Střešní izolace - Návodové video

Izolace střechy nejenže sníží spotřebu energie a tím ušetří náklady, ale umožní i využití nových, dosud hluchých prostorů. Způsob izolace závisí hlavně na konstrukci střešního krovu. Nejběžnější způsoby jsou zateplení mezi krokvemi, zateplení pod krokvemi a zateplení na krokvích. Právě první dva způsoby představují příležitost pro domácí kutily ušetřit peníze a vlastnoručně se přičinit. Video Vám objasní pracovní kroky k tématu „zateplení střechy“.

Ve svém OBI-marketu obdržíte mnoho užitečných rad k tématu „zateplení střechy“. Počínaje informacemi o různých izolačních materiálech: V OBI najdete klasické materiály, jako jsou skelná nebo kamenná vata, polystyrén nebo pěnový polystyrén, ale i ekologicky neutrální materiály. Odborníci z OBI Vám vysvětlí, co se k vaší střešní konstrukci nejlépe hodí.
V souvislosti s „Nařízením o úspoře energií“ bylo rozhodnuto, že součinitel prostupu tepla, zkráceně hodnota U, musí být nižší než 0,24 W/m²K. U minerální vaty to znamená, že musíte dosáhnout tloušťky minimálně 16 mm. Čím je vaše izolace účinnější nebo silnější, tím je hodnota U nižší.
Zeptejte se na úvěry s lepšími podmínkami nebo investiční příspěvky. Získáte je při zvláště dobrých izolačních vlastnostech.
Při zateplení na krokvích je izolační vrstva položena zvnějšku na krokve. Tento druh izolace přenechte raději profesionálům. Po obnažení střechy jsou jednotlivé izolační díly připevněné přímo na prkenné bednění a parozábranu. Pak následují kontralatě, na ně latě a nakonec krytina.
Asi přemýšlíte o zateplení mezi krokvemi. To je úkol, který zvládne i domácí kutil. Přitom si ale musíte dát pozor na dva body. Střecha musí propouštět ven vlhkost, tedy být difúzně otevřená. Není-li to tak, protože například pod taškami leží krytinová lepenka, mohou mezi touto vrstvou a izolací vznikat škody z vlhkosti. Zde pomůže dodatečná ventilační vrstva. Druhý bod: Jsou krokve dost vysoké, aby se mezi ně vešel izolační materiál? Abyste dosáhli optimální hodnoty U, musí být celá izolační vrstva silná nejméně 16 cm. Tloušťka je závislá na tepelné vodivosti izolačního materiálu. Nejsou-li vaše krokve dost vysoké, našroubujte směrem dovnitř dřevěné hranoly. Pak si vyměřte krokvová pole. Před nařezáním izolačního materiálu připočtěte vždy jeden centimetr. Filc nejlépe nařežete nožem na řezání izolace. Jako šablona vám bude sloužit prkno nebo stahovací lať. Nařezané izolační díly vtiskněte lehkým tlakem do krokvových polí. Ořezy lze bez problémů spojovat. Jen nesmí mezi jednotlivými díly vzniknout žádné mezery.
Když jste konstrukci kompletně izolovali, přijde pod izolační vrstvu parotěsná fólie. Pruhy se natahují a upevňují postupně odshora dolů vodorovně přes krokve tak, aby se překrývaly. Existují speciální lepící pásky, kterými můžete překryvy a spony utěsnit. Musíte si být jistí, že jste parotěsnou fólii vzduchotěsně upevnili. Otvory nebo spárou může vnikat a kondenzovat se teplý vzduch a tím poškodit střešní konstrukci nebo izolační materiál. Přechody k jiným stavebním prvkům, které prostupují parotěsnou fólii, byste měli pečlivě utěsnit těsnící hmotou z kartuše.

Nestačí-li vestavěné zateplení mezi krokvemi, je nutné zateplení pod krokvemi. Dobrým materiálem jsou rohože z minerální vlny. K dosažení akceptovatelných hodnot U není ovšem minerální vlna dostatečná. Když je izolace hotová, zbývá se rozhodnout pro dokončení: např. dřevo nebo sádrokartonové desky.
Další informace a užitečné rady najdete v našem návodu Střešní izolace v 8 krocích!

Seznam materiálu

 • Icutec parotěsná izolace 2 m²
 • Icutec lepidlo na parozábrany
 • Lať smrk/jedle nehoblovaná 24 mm x 48 mm x 2000 mm
 • Icutec parotěsná izolace 2 m²
 • Fermacel šrouby pro rychlou instalaci 3,9 mm x 300 mm 250 kusů
 • Izolační desky
 • Minerální vata

Seznam nářadí

 • LUX nůž na izolace 280 mm Classic
 • LUX kladivová sponkovačka 6 mm - 10 mm
 • LUX pásmo 8 m Professional
 • LUX Aku vrtací šroubovák ABS 18 - A 18 V Li vč. 2 akumulátorů
 • Ellix rukavice pro suchou stavbu 5 párů vel. 10
 • Hailo hliníkový bezpečnostní žebřík XXL Garden & Home 4 stupně
 • LUX respirátor proti jemnému prachu FFP1, 3 ks
nahoru