Sortiment

Služby

Moje prodejna
Praha - Štěrboholy
Nákupní 390/4
102 00 Praha 10
Změnit prodejnu OBI
Zpět
Změnit prodejnu OBI
Nebylo nalezeno místo, kde se nacházíte.
Zobrazit ostatní prodejny
Najděte OBI prodejnu na mapě

Create! by OBI
Žádné sériově vyráběné zboží. Chytrý nábytek a doplňky v nejnovějším designu - vyrobené Vámi, poskytnuté námi.
Na stránku OBI Create

Vaše nastavení prohlížeče zakazuje používání cookies. Chcete-li na straně používat všechny funkce neomezeně, prosím povolte používání cookies a obnovte stránku.

Váš prohlížeč je zastaralý. Aktualizujte prohlížeč pro lepší zabezpečení, rychlost a nejlepší zážitek z tohoto webu.

Pokrytí střechy bitumenovými šindeli v 5 krocích

Heimwerker deckt ein Dach mit Bitumenschindeln.

Chcete-li pokrýt střechu svého přístřešku u domu či pro auto nebo svého zahradního domku, nemusíte být vyučený pokrývač. Zvláště pro velmi malé střechy, např. pro přístřešek na nářadí, vikýře, stejně jako arkýře a závětří, se nabízejí bitumenové šindele. Kompletní pokrytí střechy bitumenovými šindeli není sice časté, ale není nemožné. Pokud jste zručný domácí kutil, bitumenové šindele bez problémů položíte. Jak postupovat Vám ukáže náš OBI -návod v 5 krocích.

1 - Krok za krokem 2 - Seznam materiálu
3 - Seznam nástrojů
dach-decken-mit-bitumenschindeln-1

Krok 1 - upevnit podkladní pásy pod bitumenovými šindeli

Střešní konstrukce se zpravidla skládá z dřevěných desek, jako jsou např. OBI-desky, nebo z dřevěného bednění. Než připevníte bitumenové šindele, musí být povrch střechy hladký, suchý a dobře upevněný. Na zastřešení nejdříve položte podkladní pásy. Na plochu střechy je přibíjejte vodorovně, paralelně s hřebenem střechy. Začněte dole a pracujte s překryvy o šířce 5 cm směrem nahoru. Konce podkladních pásů (položených paralelně se štítem) musí mít přesah 10 cm. Při upevňování podkladních pásů se vyvarujte nerovností a použijte co nejméně hřebíků, abyste následně mohli pokládat šindele správně. Pokud chcete upevnit okapové lišty, namontujte je u okapů pod podkladní pásy a u střešního štítu nad podkladní pásy.

Heimwerker schneidet mit einem Cuttermesser Bitumenschindeln zu.

Krok 2 - nařezat bitumenové šindele

Bitumenové šindele se upevňují posunuté o polovinu tabule. U šindelů pro počáteční řadu odřízněte tabule a řadu o polovinu jedné tabule zkraťte. Pro řezání lze použít např. nůž Cutter (podlahářský nůž). Počáteční řada zkrácená o tabuli slouží jako podklad pro výřezy mezi tabulemi první řady, kterou položíte podél okapu. Tato první řada nebude mít zkrácenou délku, všechny ostatní řady budou zaříznuty tak, že budou o polovinu tabule kratší než ta předchozí. Ořezy se dají použít na druhou polovinu střechy. Na hřeben střechy vykrojte jednotlivé šindele klínovitě, následně s nimi obložte hřeben.

Heimwerker nagelt Bitumenschindeln an.

Krok 3 - přitlouci bitumenové šindele

Nyní bitumenové šindele pokládejte horizontálně tak, aby se překrývaly. Přesahy šindelů budou umístěny na konci výřezů mezi tabulemi předchozí řady. Pro lepší orientaci si můžete na podkladní pásy křídou vyznačit horizontální čáry. Hřebíky zatlučte např. pomocí pokrývačského kladiva, 2 cm nad výřezy mezi tabulemi a dejte pozor na to, aby byly zatlučeny kolmo k ploše střechy. Hlavička hřebíku musí ležet naplocho na šindeli, nesmí ale být vtlučena do materiálu. Při sklonech střechy větších než 60 stupňů použijte větší počet hřebíků. Hřebíky ale musí být aspoň 2,5 cm od kteréhokoli okraje šindelu. Kromě toho musíte při sklonu střechy větším než 60 stupňů bitumenové šindele navíc na střechu přilepit lepidlem pro bitumenové šindele. Okrajové části střechy byste měli utěsnit lepidlem na bitumenové šindele nezávisle na sklonu střechy.

Heimwerker deckt Dachfirst mit Bitumenschindeln.

Krok 4 - pokrýt střešní hřeben bitumenovými šindeli

Pro pokrytí hřebene střechy použijte jednotlivé vykrojené šindele, které pokládáte dvojmo podélně na hřeben (tzv. dvojité pokládání). Šindele budeme přes hřeben ohýbat a pokládat přes sebe takovým způsobem, že tabule každé následující šindele dosahuje k výřezu předchozí šindele a leží úplně na předchozí položené šindeli. Tím je hřeben kryt dvěma vrstvami bitumenu.

Heimwerker montiert Abschlussbleche mit einem Akkuschrauber.

Krok 5 - namontovat oplechování mezi bitumenovými šindeli a stěnou

U svislých stěnových prvků na střeše, např. u komínů, namontujte mezi bitumenové šindele a stěnu plechy. K tomu nejdříve protáhněte podkladní pás o 10 cm nahoru na kolmou stěnu. Podobně jako u počáteční řady odkrojte tabuli šindele a přilepte na ni lepidlem na bitumenové šindele plech na tu stranu, která leží na bitumenovém šindeli. Tak položíte řadu po řadě vždy s plechem. Hranu plechu u stěny utěsníte dilatační lištou.

Vaše střecha je teď odborně pokrytá bitumenovými šindeli a výtečně chráněná proti nepříznivému počasí.

Seznam materiálu

 • Podkladní pás
 • Bitumenové šindele
 • Lepidlo na bitumenové šindele
 • Oplechování
 • Dilatační lišty
 • Hřebíky

Seznam nástrojů

 • Podlahářský nůž
 • Kladivo
 • Skládací dřevěný metr
 • Nůž
 • Žebřík
nahoru