Sortiment

Služby

Moje prodejna
Praha - Štěrboholy
Nákupní 390/4
102 00 Praha 10
Změnit prodejnu OBI
Zpět
Změnit prodejnu OBI
Nebylo nalezeno místo, kde se nacházíte.
Zobrazit ostatní prodejny
Najděte OBI prodejnu na mapě

Create! by OBI
Žádné sériově vyráběné zboží. Chytrý nábytek a doplňky v nejnovějším designu - vyrobené Vámi, poskytnuté námi.
Na stránku OBI Create

Vaše nastavení prohlížeče zakazuje používání cookies. Chcete-li na straně používat všechny funkce neomezeně, prosím povolte používání cookies a obnovte stránku.

Váš prohlížeč je zastaralý. Aktualizujte prohlížeč pro lepší zabezpečení, rychlost a nejlepší zážitek z tohoto webu.

Montáž WC sedátka

Jestliže před léty byla WC sedátka údajně pouze z umělé hmoty a jen bílá nebo černá, můžete dnes vybírat z obrovské nabídky různých designů. A existuje také mnoho různých materiálů, z nichž se dnes sedátka vyrábějí: ze dřeva, ze dřevěného jádra pokrytého umělou hmotou, z polyresinu, duroplastu nebo polypropylenu. Možná je načase, abyste si i Vy namontovali nové WC sedátko. Toto video OBI Vám ukáže, na co si přitom máte dát pozor.

Můžete si pořídit WC sedátko ze stabilních a pro pokožku příjemných materiálů, jako jsou umělá hmota, lakované dřevo, MDF nebo dokonce umělý kámen. Nepropustný povrch bez pórů zaručuje optimální hygienu. Existují i antibakteriální sedátka, sedátka s automatickým sklápěním, kombinovaná dětská sedátka. Pro montáž si připravte kombinované kleště, trochu mazacího oleje, nové WC sedátko a jeho příslušenství na uchycení.

Máte-li nový klozet, můžete začít rovnou s montáží. Vyměňujete-li pouze prkénko, odstraňte nejdříve to staré. Pomůže mazací olej – ten pronikne hluboko do závitů a uvolní příliš utažené šrouby. Po odejmutí starého sedátka lze záchodovou mísu snadno očistit; právě místa, kde je sedátko upevněné, jsou většinou špatně přístupná.

Úchyty mohou být z nerezové oceli nebo pochromovaného kovu. Nasaďte je do pro ně určených otvorů. Jak je popsáno v montážním návodu, navlékněte poté těsnění nebo podložky na závitové tyče, ty pak prostrčte skrz otvory v toaletě. Nyní na závitové tyče zespoda nasaďte další podložky. Našroubujte křídlové šrouby. Ještě je nedotahujte – nejdříve by se sedátko mělo srovnat na střed. A také v podélném směru by toaletu mělo zakrývat. Nyní můžete dotáhnout šrouby. Ale bez vyvinutí příliš velké síly, abyste nepoškodili keramiku. Držte se starého pravidla řemeslníků: hlavně nestrhnout závit.

Seznam materiálu

  • Caramba 70 multifunkční olej ve spreji 250 ml
  • Toaleta stojící nebo závěsná
  • WC sedátko

Seznam nástrojů

  • LUX kombinované kleště 180 mm Professional
nahoru