Sortiment

Služby

Moje prodejna
Praha - Štěrboholy
Nákupní 390/4
102 00 Praha 10
Změnit prodejnu OBI
Zpět
Změnit prodejnu OBI
Nebylo nalezeno místo, kde se nacházíte.
Zobrazit ostatní prodejny
Najděte OBI prodejnu na mapě

Create! by OBI
Žádné sériově vyráběné zboží. Chytrý nábytek a doplňky v nejnovějším designu - vyrobené Vámi, poskytnuté námi.
Na stránku OBI Create

Vaše nastavení prohlížeče zakazuje používání cookies. Chcete-li na straně používat všechny funkce neomezeně, prosím povolte používání cookies a obnovte stránku.

Váš prohlížeč je zastaralý. Aktualizujte prohlížeč pro lepší zabezpečení, rychlost a nejlepší zážitek z tohoto webu.

Instalace kuchyňského dřezu

Instalace kuchyňského dřezu

Kuchyňský dřez je všeobecně velmi namáhán a ve většině domácností je vnímán jako spotřební předmět. Při výběru proto nemějte na mysli jen vhodný design, nýbrž i dobrou funkci a kvalitu materiálu. Vedle klasické nerezové oceli si můžete vybrat kuchyňský dřez ze smaltu, keramiky či umělé hmoty.

1. Správně naplánováno – nutná odkapávací plocha 2. Vhodná baterie
3. Kuchyňský lesk 4. Prevence ucpávání odpadu
Správně naplánováno – nutná odkapávací plocha

1. Správně naplánováno – nutná odkapávací plocha

Předem si promyslete, zda budete chtít odkapávací plochu vlevo nebo raději vpravo od dřezu a uvědomte si i uspořádání s ohledem na pracovní plochu. Možná si uvědomíte, že máte v lince místo i na dvojitý dřez nebo malý drtič kuchyňského odpadu či menší dřez na oplachování potravin.

Vhodná baterie

2. Vhodná baterie

Při volbě baterie ke dřezu nejde jen o optický vzhled. Nakonec jste to právě Vy, kdo denně několikrát obsluhuje vodovodní kohoutek. Proto se musíte nejprve rozhodnout zcela prakticky mezi jednoručním ovládáním (jednopáková mísicí baterie) nebo obouručním ovládáním (mísicí baterie ovládaná oběma rukama, resp. oddělené kohoutky). A vysoký výtok vody nebo hadicová sprcha Vám mohou značně usnadnit umývání hrnců a velkých mís.

Tip:

Při výměně kuchyňského dřezu si rozmyslete, zda chcete vyměnit jen dřez nebo jestli nemá smysl, resp. zda není potřeba současně instalovat i novou pracovní desku.
Protože nový dřez lze do staré pracovní desky nainstalovat pouze tehdy, pokud je potřebný výřez stejně velký nebo větší.

Kuchyňský lesk

3. Kuchyňský lesk

Pro minimalizaci škrábanců používejte k čištění a péči o dřezy z ušlechtilé oceli nejlépe čisticí prostředky na ušlechtilou ocel v kombinaci s houbičkami určenými pro povrchy z ušlechtilé oceli. Vhodný je i takzvaný čisticí kámen. Není jedovatý a dodá ušlechtilé oceli opět její nádherný lesk.

Prevence ucpávání odpadu

4. Prevence ucpávání odpadu

Do nových kuchyňských dřezů je většinou již napevno instalováno uzavíratelné odtokové sítko. Do starších dřezů můžete snadno vložit přídavné sítko z nerezové oceli či plastu a předejít tak nepříjemnému a nákladnému čištění trubek, které je poté nutno provádět.

nahoru