Sortiment

Služby

Moje prodejna
Praha - Štěrboholy
Nákupní 390/4
102 00 Praha 10
Změnit prodejnu OBI
Zpět
Změnit prodejnu OBI
Nebylo nalezeno místo, kde se nacházíte.
Zobrazit ostatní prodejny
Najděte OBI prodejnu na mapě

Create! by OBI
Žádné sériově vyráběné zboží. Chytrý nábytek a doplňky v nejnovějším designu - vyrobené Vámi, poskytnuté námi.
Na stránku OBI Create

Vaše nastavení prohlížeče zakazuje používání cookies. Chcete-li na straně používat všechny funkce neomezeně, prosím povolte používání cookies a obnovte stránku.

Váš prohlížeč je zastaralý. Aktualizujte prohlížeč pro lepší zabezpečení, rychlost a nejlepší zážitek z tohoto webu.

Montáž umyvadla – Video

Umyvadla jsou pevnou součástí toalet a koupelen. Existuje mnoho variant, nejčastější jsou keramická umyvadla, ale nově jsou na trhu také modely z kamene a nerezové oceli. Volba umyvalda je tedy otázkou vkusu. Ale aby u Vás nedošlo k „potopě“, musíte si dát pozor, aby se umyvadlo s baterií k sobě vzájemně hodily. Toto krátké video Vám ukáže, na co si při montáži umyvadla musíte dát pozor.

Nutné nářadí je: skládací dřevěný metr, vodováha, důlčík a kladivo, vrtačka s odpovídajícími vrtáky, sada maticových klíčů a silikon.

Ze všeho nejdříve určete výšku umyvadla. Zpravidla je horní hrana asi osmdesátpět centimetrů nad podlahou. Mějte ale na paměti, že pokud umyvadlo používají děti nebo starší lidé, musíte odpovídajícím způsobem přizpůsobit jeho výšku. Vyvrtané otvory musí tvořit rovnoramenný trojůhelník s odpadem. Protože otvory vzadu na umyvadle nejsou normované, bude nejlépe, nakreslíte-li si pro vrtání šablonu. Zkontrolujte umístění značek na stěně pomocí vodováhy.

Pro označení díry použijte důlčík – ale dejte pozor, aby obkladačka nepraskla. Při vrtání skrz obkládačku použijte nízké otáčky bez příklepu. Pak nasaďte vrták do kamene a aktivujte příklep vrtačky. Do otvorů vsuňte odpovídající hmoždinky a pomocí maticového klíče zašroubujte přiložené vrutošrouby. Ze zdi má vyčnívat jen metrický závit.

Jako další krok našroubujte na umyvadlo baterii. Na zadní stěnu umyvadla naneste sanitární silikon nebo připevněte gumový profil. To zabrání pnutí materiálu.

S pomocníkem zvedněte umyvadlo. Zatímco nasazujete umělohmotné podložky a šroubujete matky na závity, musí bý umyvadlo stále podpíráno. Aby nedocházelo k pnutí, dejte pozor na rovnoměrné utahování šroubů. Vodováhou stále kontrolujte, zda umyvadlo visí vodorovně.

Pomocí převlečných matic přišroubujte flexibilní hadice na rohové ventily. Odtokovou garnituru sešroubujte s jejím protějškem skrz odtokovou výpusť. Excentrické táhlo namontujte dle návodu výrobce.

Nyní namontujte sifón. Pak pomocí vytlačovací pistole naneste silikon do spáry a gumovou stěrkou přebytečný silikon odstraňte.

nahoru