Sortiment

Služby

Moje prodejna
Praha - Štěrboholy
Nákupní 390/4
102 00 Praha 10
Změnit prodejnu OBI
Zpět
Změnit prodejnu OBI
Nebylo nalezeno místo, kde se nacházíte.
Zobrazit ostatní prodejny
Najděte OBI prodejnu na mapě

Create! by OBI
Žádné sériově vyráběné zboží. Chytrý nábytek a doplňky v nejnovějším designu - vyrobené Vámi, poskytnuté námi.
Na stránku OBI Create

Vaše nastavení prohlížeče zakazuje používání cookies. Chcete-li na straně používat všechny funkce neomezeně, prosím povolte používání cookies a obnovte stránku.

Váš prohlížeč je zastaralý. Aktualizujte prohlížeč pro lepší zabezpečení, rychlost a nejlepší zážitek z tohoto webu.

Montáž umyvadlové baterie v 8 krocích

Heimwerkerin präsentiert eine neue Waschtischarmatur.

Umyvadlové baterie existují v různých provedeních a designech: jako pákové, dvoukohoutkové nebo termostatické baterie. Montáž různých umyvadlových baterií probíhá ve většině případů stejně, protože všechny umyvadlové baterie jsou kompatibilní se všemi umyvadly. Pokud chcete baterii připojit na beztlakový zásobník teplé vody (průtokový ohřívač umístěný pod umyvadlem), dbejte při koupi na to, abyste zakoupili nízkotlakou baterii. S ohřívačem umístěným pod umyvadlem lze používat pouze tento typ baterií. Místo pouhých dvou přípojek pro teplou a studenou vodu má nízkotlaká baterie podle modelu minimálně tři přípojky.
Velice důležité při montáži umyvadlových baterií: Zkontrolujte, jestli jste uzavřeli přívod vody, jinak můžete způsobit škody.

1 - Krok za krokem
Wasser wird abgestellt.

Krok 1 - před montáží umyvadlové baterie uzavřít přívod vody

Přívod vody uzavřete v oblasti domu nebo bytu, ve které chcete umyvadlovou baterii namontovat.

Verschlussstopfen entfernen.

Krok 2 - odstranit zátky přívodu teplé a studené vody

Pokud je přívod teplé a studené vody opatřen zátkou, odstraňte ji před instalací baterie. Připravte si kbelík a hadr, abyste mohli zachytit vodu, která bude eventuálně vytékat.

Eckventile werden montiert.

Krok 3 - před upevněním baterie namontovat rohové ventily

Rohové ventily omotejte teflonovou páskou nebo konopím a Fermitem. S teflonovou páskou se snadno pracuje, má však jednu nevýhodu: Dodatečné povolení a dotažení není možné. S konopím můžete dotahovat i povolovat dokonce několikrát. Následně rohové ventily zašroubujte pomocí klíče na šrouby do přípojky ve stěně.

Waschtisch-Armatur wird montiert.

Krok 4 - montáž vodovodní baterie

Zespodu našroubujte rukou, bez nářadí, na baterii flexibilní připojovací hadičky a případně montážní upevnění. Dbejte na to, aby o-kroužky správně seděly a neposunuly se při dotahování. Těsnicí kroužek vložte mezi baterii a umyvadlo a hadičky a závitové tyčky – pokud jsou součástí dodávky – prostrčte otvorem v umyvadle tak, aby baterie dosedla shora na umyvadlo. Baterii sešroubujte zespodu s těsnicím kroužkem, podložkou a maticí. Pokud se k matici nedostanete normálním klíčem, použijte standardní klíč na vodovodní baterie nebo nástrčný klíč odpovídající velikosti.

Anschluss an die Eckventile

Krok 5 - připojení k rohovým ventilům

Nyní můžete na rohové ventily podle montážního návodu našroubovat rukou flexibilní připojovací hadičky. Následně lehce dotáhněte šrouby pomocí klíče. Za žádných okolností nepoužívejte klešťový klíč (hasák), abyste nepoškrábali pochromované části.

Pozor: Flexibilní připojovací hadičky nesmí být zalomené nebo zkroucené a ani nesmí být příliš napnuté.

Volnou rukou držte připojovací hadičku nad šroubením, abyste zamezili jejímu zkroucení. Přípojky nedotahujte příliš pevně, abyste nepoškodili gumová těsnění.

Ablauf wird montiert.

Krok 6 - montáž odtoku

Odtokovou mřížku a případně existující těsnicí kroužek vsaďte shora do odtokového otvoru umyvadla. Pokud není těsnicí kroužek součástí balení, použijte pro utěsnění instalační sadu.

Nyní na odtokovou mřížku zespoda našroubujte spodní díl odtokového ventilu s těsněním na odtokovou mřížku. Přípojka pro excentrickou spojovací tyčku musí směřovat dozadu ke stěně.

Siphon wird montiert.

Krok 7 - montáž sifonu

Na odtokový ventil našroubujte rukou sifon a těsnění a propojte jej z odtokovou přípojkou ve stěně.

Heimwerkerin öffnet die Wasserzufuhr.

Krok 8 - otevření přívodu vody po namontování baterie

Jakmile je všec namontováno, můžete přívod vody znovu otevřít a zkontrolovat těsnost přípojek. Vodu nechejte téct, dokud nezačne z baterie vytékat bez bublin. Bezpodmínečně zkontrolujte těsnost sifonu.

Uzavírací ventily kompletně otevřete a pak uzavřete cca o 1/8 otáčky. Tím odlehčíte vřeteno, které zůstane pohyblivé.

Při montáži nízkotlakých baterií na beztlakové ohřívače vody (ohřívače umístěné pod umyvadlem) musíte nejdříve zásobník naplnit vodou tak, aby z baterie vytékala voda bez bublin. Teprve pak lze zásobník připojit k přívodu elektrické energie.

Montáž se podle výrobce a modelu umyvadlové baterie může nepatrně lišit. Základní pracovní kroky jsou však vždy stejné. S odpovídajícími bezpečnostními opatřeními – uzavřením přívodu vody – správným know-how a nářadím však připojení umyvadlové baterie zvládnete za krátkou dobu.

nahoru