Sortiment

Služby

Moje prodejna
Praha - Štěrboholy
Nákupní 390/4
102 00 Praha 10
Změnit prodejnu OBI
Zpět
Změnit prodejnu OBI
Nebylo nalezeno místo, kde se nacházíte.
Zobrazit ostatní prodejny
Najděte OBI prodejnu na mapě

Create! by OBI
Žádné sériově vyráběné zboží. Chytrý nábytek a doplňky v nejnovějším designu - vyrobené Vámi, poskytnuté námi.
Na stránku OBI Create

Vaše nastavení prohlížeče zakazuje používání cookies. Chcete-li na straně používat všechny funkce neomezeně, prosím povolte používání cookies a obnovte stránku.

Váš prohlížeč je zastaralý. Aktualizujte prohlížeč pro lepší zabezpečení, rychlost a nejlepší zážitek z tohoto webu.

Instalace sprchy

Instalace sprchy

Jde-li nám o spotřebu vody, pak má sprcha jasnou výhodu: Na účtu za spotřebu vody se nám objeví o jednu třetinu méně nákladů. Vaničky do sprch existují v mnoha barvách a tvarech. U materiálu se rozlišuje mezi akrylovou a smaltovanou ocelovou nádobou. Velkou roli však nehraje pouze samotná vanička, rozhodujícím faktorem je i volba samotné sprchy a části oddělujících spchu, která je závislá na vlastních potřebách.

Upozornění: Chcete poradit a pomoci od odborníka? V OBI Vám rádi zprostředkujeme certifikovaného řemeslníka.

1. Oddělení sprchovacího prostoru 2. Sprchování
3. Čisté spáry
Oddělení sprchovacího prostoru

1. Oddělení sprchovacího prostoru

Aby v koupelně nebyla stále potopa, je téměř naprosto nezbytné instalovat prvky oddělující prostor sprchování od ostatních částí koupelny. Kdo nemá separátní sprchu a používá ke sprchování nejčastěji vanu, tak pro toho máme připraveny speciální dělicí stěny. Takové oddělovací prvky mají oproti sprchovacímu závěsu jednu velkou výhodu, že lépe zadržují rozstřikovanou vodu a navíc se lépe a snáze čistí. Pořídíte je za o něco vyšší náklady, ale u těchto dělicích příček a stěn se nejvíce počítá kvalita. Při nákupu dbejte především na stabilní profil rámu z hliníku, dobře uzavřená gumová těsnění, snadno se pohybující dveřní prvky a zaoblené profily. Nejsnáze se mimochodem čistí opravdové sklo, resp. bezpečnostní sklo.

Sprchování

2. Sprchování

Nabídka sprchovacích hlavic je dnes již velmi široká. I zde si můžete zvolit z mnoha nejrůznějších modelů, zcela dle svého gusta. Důležité je, aby bylo možné regulovat vodní paprsek v ruzných stupních. Příjemné je sprchování zejména tehdy, pokud si na sebe pustíte jemný sprchový deštík.

Tipy a triky

3. Čisté spáry

Těsnicí spáry u sprch nebo van představují jeden z nejčastějších problémů v koupelnách. Zde se totiž usazuje voda, a to po delší dobu, a po určitém čase vytvoří ošklivé plísně. Zde pomůže pouze jediné: renovovat spáry.

Uděláme to takto: Pomocí nože na koberce řežte podél spáry a odstraňte starou vrstvu silikonu (nejlépe to jde pomocí nože Fugenhai).

Podklad pečlivě očištěte tak, aby zmizely i ty nejposlednější spóry plísní. Zbytek silikonu můžete odstranit pomocí speciálního odstraňovače silikonu.

Je-li podklad suchý, bez mastnot a prachu, oblepte okraje spár pomocí malířské pásky (lepicí pásky), a to oboustranně.

U velmi hlubokých spár můžete také vložit kruhový PE profil. Ušetří to spárovací hmotu.

Nařízněte otvor tuby se silikonem podle velikosti spáry a vymáčkněte hmotu do spáry tak, aby tam nezůstala ani skulina volná. Používejte sanitární silikon. Je vodoodpudivý a obsahuje substance zabíjející plísně.

Následně silikon zahlaďte pomocí spárovacího kolíku nebo jednoduše prstem. Prsty si předtím navlhčete dezinfekčním prostředkem!

Po vyhlazení sejměte malířskou pásku (lepicí pásku) šikmo dozadu a do boku spáry.

nahoru