Sortiment
Služby

Moje prodejna
Praha - Štěrboholy
Nákupní 390/4
102 00 Praha 10
PO - PÁ 7:30-20:00 SO - NE 8:00-20:00
Změnit prodejnu OBI
Zpět
Změnit prodejnu OBI
Nebylo nalezeno místo, kde se nacházíte.
Zobrazit ostatní prodejny
Najděte OBI prodejnu na mapě

Instalace sprchy

Instalace sprchy

Jde-li nám o spotřebu vody, pak má sprcha jasnou výhodu: Na účtu za spotřebu vody se nám objeví o jednu třetinu méně nákladů. Vaničky do sprch existují v mnoha barvách a tvarech. U materiálu se rozlišuje mezi akrylovou a smaltovanou ocelovou nádobou. Velkou roli však nehraje pouze samotná vanička, rozhodujícím faktorem je i volba samotné sprchy a části oddělujících spchu, která je závislá na vlastních potřebách.

Upozornění: Chcete poradit a pomoci od odborníka? V OBI Vám rádi zprostředkujeme certifikovaného řemeslníka.

1. Oddělení sprchovacího prostoru 2. Sprchování
3. Čisté spáry
Oddělení sprchovacího prostoru

1. Oddělení sprchovacího prostoru

Aby v koupelně nebyla stále potopa, je téměř naprosto nezbytné instalovat prvky oddělující prostor sprchování od ostatních částí koupelny. Kdo nemá separátní sprchu a používá ke sprchování nejčastěji vanu, tak pro toho máme připraveny speciální dělicí stěny. Takové oddělovací prvky mají oproti sprchovacímu závěsu jednu velkou výhodu, že lépe zadržují rozstřikovanou vodu a navíc se lépe a snáze čistí. Pořídíte je za o něco vyšší náklady, ale u těchto dělicích příček a stěn se nejvíce počítá kvalita. Při nákupu dbejte především na stabilní profil rámu z hliníku, dobře uzavřená gumová těsnění, snadno se pohybující dveřní prvky a zaoblené profily. Nejsnáze se mimochodem čistí opravdové sklo, resp. bezpečnostní sklo.

Sprchování

2. Sprchování

Nabídka sprchovacích hlavic je dnes již velmi široká. I zde si můžete zvolit z mnoha nejrůznějších modelů, zcela dle svého gusta. Důležité je, aby bylo možné regulovat vodní paprsek v ruzných stupních. Příjemné je sprchování zejména tehdy, pokud si na sebe pustíte jemný sprchový deštík.

Tipy a triky

3. Čisté spáry

Těsnicí spáry u sprch nebo van představují jeden z nejčastějších problémů v koupelnách. Zde se totiž usazuje voda, a to po delší dobu, a po určitém čase vytvoří ošklivé plísně. Zde pomůže pouze jediné: renovovat spáry.

Uděláme to takto: Pomocí nože na koberce řežte podél spáry a odstraňte starou vrstvu silikonu (nejlépe to jde pomocí nože Fugenhai).

Podklad pečlivě očištěte tak, aby zmizely i ty nejposlednější spóry plísní. Zbytek silikonu můžete odstranit pomocí speciálního odstraňovače silikonu.

Je-li podklad suchý, bez mastnot a prachu, oblepte okraje spár pomocí malířské pásky (lepicí pásky), a to oboustranně.

U velmi hlubokých spár můžete také vložit kruhový PE profil. Ušetří to spárovací hmotu.

Nařízněte otvor tuby se silikonem podle velikosti spáry a vymáčkněte hmotu do spáry tak, aby tam nezůstala ani skulina volná. Používejte sanitární silikon. Je vodoodpudivý a obsahuje substance zabíjející plísně.

Následně silikon zahlaďte pomocí spárovacího kolíku nebo jednoduše prstem. Prsty si předtím navlhčete dezinfekčním prostředkem!

Po vyhlazení sejměte malířskou pásku (lepicí pásku) šikmo dozadu a do boku spáry.

nahoru