Vaše nastavení prohlížeče zakazuje používání cookies. Chcete-li na straně používat všechny funkce neomezeně, prosím povolte používání cookies a obnovte stránku.

Váš prohlížeč je zastaralý. Aktualizujte prohlížeč pro lepší zabezpečení, rychlost a nejlepší zážitek z tohoto webu.

Mulčovací kůra 40 l

Číslo výrobku 4670626

  • Přírodní potlačení plevele
  • Akumulace tepla a vlhka chrání před vysušením, zabahněním a mrazem
  • Úrodná a výživná půda díky osídlení mikroorganismy
  • Cenný humus z kůry díky pomalému tlení
Informace o výrobku
55,-
Odstupňovaná cena

Cena vč. DPH 21%, plus náklady na doručení.

V prodejně OBI Praha - Štěrboholy

více než 300 výrobků skladem

Popis výrobku

Číslo výrobku 4670626

Mulčovací kůra 40 l s hrubou zrnitostí do 40 mm je obzvláště vhodná pro pokrytí půdy na zahradě a okolo rostlin a potlačuje růst plevele a divokého porostu. Mulčovací kůru lze přitom použít také pro dekoraci ploch, chodníků a záhonů. V interiéru slouží mulčovací kůra jako dekorace do truhlíků nebo terárií.

Úrodná půda a ochrana před vyschnutím
Mulčovací kůra se skládá výhradně z drcené kůry jehličnanů a neobsahuje rašelinu. Díky zrnitosti 0-40 mm je hrubá a univerzálně použitelná při péči o zahradu. Chrání vrchní vrstvu půdy před vysušením a zabahněním a zajišťuje přírodní potlačení plevele. Přitom snižuje kolísání teplot a erozi. Díky akumulaci tepla jsou obzvláště citlivé rostliny chráněné před mrazem. Obnovitelné suroviny pomáhají přírodním způsobem ke zlepšení hospodaření s vodou v půdě. Mikroorganismy, které sídlí v mulči, přispívají k vysoké a trvalé úrodnosti půdy.

Snadná aplikace a další výhody
Pro ideální aplikaci byste měli nejprve půdu nakypřit a zbavit plevele. U záhonů a ploch pro rostliny je prospěšné nejprve plochy pohnojit dusíkatým hnojivem v množství 2 kg na 100 m2. Pro efektivní mulčování byste měli kůru rovnoměrně rozprostřít po půdě ve vrstvě 6 cm. Neaplikujte mulč bezprostředně u mladých nebo nezdřevnatělých rostlin, protože se mohou poškodit jejich listy. Pomalým tlením kůry vzniká cenný humus, který dlouhodobě přispívá ke zlepšování bilance humusu. Proto byste měli vrstvu mulče po 2-3 letech doplnit. Při vlhkém počasí se mohou tvořit houby, které neškodí rostlinám.
Na zahradních cestičkách zaručí 10cm vrstva mulče příjemný, měkký, suchý a pružný pocit při chůzi. Přitom se zabrání utěsnění povrchu.
Pomocí mulčovací kůry můžete urychlit proces rozkladu kompostu. Vmíchejte až 20 procent mulče do slehlého zahradního odpadu jako listí nebo posečené trávy, abyste zlepšili provzdušnění a urychlili tak tlení.

Technická specifikace

Vlastnosti výrobku
Oblast použití:Zahrada/exteriér
Bio:Ne
Obsah balení:40 l
Rašelina:Bez rašeliny
Vhodné pro ekologické hospodářství:Ne
Druh balení:Jiné balení
Rozměry a hmotnost (netto)
Výška:9,5 cm
Šířka:46,5 cm
Hloubka:79,0 cm

Spedition
Spediční služba
Spediční cena tohoto zboží je 649 Kč.

Toto zboží Vám bude dodáno spediční službou do 2-4 dní. Vezměte prosím na vědomí, že při doručení zásilek Spediční službou je možná pouze platba v hotovosti. Zasílací cena není založena na počtu položek zboží, ale na položce zboží s nejvyšší přepravní cenou v rámci Vaší objednávky.

Spediční služba Vás bude před dodáním objednávky telefonicky kontaktovat, aby Vám oznámila termín dodání. Dodací doba může být pondělí až pátek od 8.00 - 17:00 hod. Spedice je povinna dodat zboží pouze k obytnému prostoru. Zboží je dodáváno pouze autem s hydraulickým čelem. V případě online objednávky není možné dodání autem s hydraulickou rukou.

Jiní zákazníci koupili také

Uvedené ceny a dostupnost zboží jsou platné pro Vámi zvolenou prodejnu OBI.
Všechny uvedené ceny jsou v českých korunách vč. DPH.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Nahoru