1.3.2021 20:25


Uvedené informace se vztahují k vybrané prodejně v okamžiku zobrazení příp. tisku. Nepřebíráme žádnou záruku v případě změn. Právo na změny vyhrazeno.

CMI Mulčovací kůra 50 l hrubá zrnitost do 40 mm

Číslo výrobku 1165372
  • Přírodní potlačení plevele
  • Akumulace tepla a vlhka chrání před vysušením, zabahněním a mrazem
  • Plodná a výživná půda díky osídlení mikroorganismy
  • Cenný humus z kůry díky pomalému tlení
Informace o výrobku
69,-

Cena vč. DPH 21%, plus náklady na doručení.

V prodejně OBI Praha - Štěrboholy

173 výrobků skladem

Příslušenství a náhradní díly

Popis výrobku

Číslo výrobku 1165372

CMI mulčovací kůra 50 l hrubá zrnitost do 40 mm je obzvláště vhodná pro pokrytí půdy zahradních ploch a potlačuje růst plevele a divokého porostu. Mulčovací kůru lze přitom použít také pro dekoraci ploch, chodníků a záhonů. V interiéru slouží mulčovací kůra jako dekorace pro truhlíky nebo terária.

Plodná půda a ochrana před vyschnutím
CMI mulčovací kůra sestává výhradně z drcené kůry jehličnanů a neobsahuje rašelinu. Díky zrnitosti 0 - 40 mm je hrubá a univerzálně použitelná při péči o zahradu. Chrání vrchní vrstvu půdy před vysušením a zabahněním a zajišťuje přírodní potlačení plevele. Mulčovací kůra brání rychlému vyschnutí půdy, takže zůstane déle vlhká. Přitom zmírňuje kolísání teplot a erozi. Díky akumulaci tepla jsou obzvláště citlivé rostliny chráněné před mrazem. Obnovitelné suroviny pomáhají přírodním způsobem ke zlepšování rovnováhy vody v půdě. Mikroorganismy, které sídlí v mulči, přispívají k vysoké a trvalé plodnosti půdy.

Snadná aplikace a další výhody
Pro ideální aplikaci byste měli nejprve půdu nakypřit a zbavit plevele. U záhonů a ploch pro rostliny je prospěšné nejprve plochy pohnojit dusíkatým hnojivem 2 kg na 100 m2. Pro efektivní mulčování byste měli kůru rovnoměrně rozmístit na půdě ve vrstvě 4 cm - 8 cm. Neaplikujte mulč bezprostředně u mladých nebo nezdřevnatělých rostlin, protože jinak se mohou poškodit jejich listy. Pomalým tlením kůry vzniká cenný humus, který dlouhodobě přispívá ke zlepšování bilance humusu. Proto byste měli vrstvu mulče po 2 - 3 letech doplnit. Při vlhkém počasí se mohou tvořit plísně a houby, které nejsou pro rostliny škodlivé.
U zahradních cest zajišťuje vrstva mulče až 10 cm příjemně měkký, suchý a pružný pocit při chůzi. Přitom se zamezí vzniku nepropustného povrchu.
Pomocí mulčovací kůry můžete také urychlit proces tlení Vašeho kompostu. Vmíchejte až 20 procent mulče do slehlého zahradního odpadu jako listí nebo posečené trávy, abyste zlepšili provzdušnění a urychlili tak tlení.


Množství na paletě: 54 ks

Technická specifikace

Vlastnosti výrobku
Oblast použití:Zahrada/exteriér
Bio:Ne
Obsah balení:50 l
Rašelina:Bez rašeliny
Vhodné pro ekologické hospodářství:Ne
Velikost v mm:Hrubé (do 40 mm)
Druh balení:Sáček
Rozměry a hmotnost (netto)
Výška:9,5 cm
Šířka:46,5 cm
Hloubka:90,0 cm

Spedition
Spediční služba
Spediční cena tohoto zboží je 649 Kč.

Toto zboží Vám bude dodáno spediční službou do 2-4 dní. Vezměte prosím na vědomí, že při doručení zásilek Spediční službou je možná pouze platba v hotovosti. Zasílací cena není založena na počtu položek zboží, ale na položce zboží s nejvyšší přepravní cenou v rámci Vaší objednávky.

Spediční služba Vás bude před dodáním objednávky telefonicky kontaktovat, aby Vám oznámila termín dodání. Dodací doba může být pondělí až pátek od 8.00 - 17:00 hod. Spedice je povinna dodat zboží pouze k obytnému prostoru. Zboží je dodáváno pouze autem s hydraulickým čelem. V případě online objednávky není možné dodání autem s hydraulickou rukou.

Jiní zákazníci koupili také

Uvedené ceny a dostupnost zboží jsou platné pro Vámi zvolenou prodejnu OBI.
Všechny uvedené ceny jsou v českých korunách vč. DPH.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Nahoru