6.6.2020 3:12


Uvedené informace se vztahují k vybrané prodejně v okamžiku zobrazení příp. tisku. Nepřebíráme žádnou záruku v případě změn. Právo na změny vyhrazeno.

Láčkovka podivná Bloody Mary průměr květináče cca 8,5 cm

Číslo výrobku 5095203
 
299,-

Cena vč. DPH 15%

V prodejně OBI Praha - Štěrboholy

není k dispozici

Každý příjemce zásilky musí být při kontaktu s řidičem vybaven ochrannou rouškou nebo musí mít alespoň jiným způsobem (šátkem, šálou, jinou textilií) zakrytá ústa a nos.

Popis výrobku

Číslo výrobku 5095203

Láčkovka podivná "Bloody Mary" (Nepenthes) je exoticky vyhlížející rostlina z tropů. Na listech se vyvine úponek, ze kterého se tvoří zajímavé konvičky. Starší rostliny začínají tvořit úponky, které je však možno ostříhat. Rostliny potřebují světlé stanoviště na okně. Mucholapky nemají rády suchý vzduch, jinak se netvoří konvičky. Menší rostliny proto nejlépe pěstujte ve skleněné nádobě, větší rostliny zavěste nebo postavte na místo s vysokou vlhkostí vzduchu.

Masožravé rostliny (carnivora) patří k nejzajímavějším rostlinám na světě. Rostou v půdách s malým obsahem živin a proto se u nich vyvinuly složité a obdivuhodné lapací orgány, aby si mohly opatřit živiny z chyceného hmyzu. Nápadná barva, třpytivé kapky nebo vůně lákají kořist. Sklápěcí pasti, padací jámy a lep kořist obelstí.
Všechny masožravé rostliny vyžadují světlé, slunné stanoviště. Jsou to vřesovištní rostliny, které musí být vždy ve vlhku. Zalévejte je měkkou vodou, bez obsahu vápence (dešťová nebo destilovaná voda). Substrát ve skleněné nádobě nikdy nesmí vyschnout! V nádobách může zůstat po zálivce malé množství vody. Jakmile se voda kompletně spotřebuje, znovu zalijte. To je nezbytné jen asi jednou týdně. V zimě má mnoho druhů období klidu. Od března se znovu začínají tvořit nové pasti.
Masožravé rostliny není třeba krmit, živí se i přes kořeny, ze substrátu. Abyste mohli pozorovat, jak rostlina loví, můžete ji nakrmit malými mouchami nebo kousíčky vaječného bílku.
Využijte tuto zajímavou schopnost a omezte množství obtížného hmyzu ve Vašem pokoji!

Technická specifikace

Vlastnosti výrobku
Místo:Polostín
Aktuální výška rostliny:5 - 10 cm
Barva květu:Bez květů
Velikost květináče:8,5 cm
Rozměry a hmotnost (netto)
Hmotnost:600 g
Výška:10,0 cm
Šířka:10,2 cm
Hloubka:10,2 cm

Dostupnost rostlin a květin se může měnit na základě sezónní nabídky a skladových zásob prodejen. Aktuální dostupnost je nutné si ověřit na konkrétní prodejně.

Hodnocení (0)

Pro tento výrobek nebylo doposud vloženo žádné hodnocení.

Buďte první! Ohodnoťte výrobek jako první a podělte se o své zkušenosti s námi i s dalšími zákazníky OBI.

Podmínky účasti a další podrobnosti najdete zde www.obi.cz/soutez.
Platnost do 30.06.2020.

Uvedené ceny a dostupnost zboží jsou platné pro Vámi zvolenou prodejnu OBI.
Všechny uvedené ceny jsou v českých korunách vč. DPH.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Nahoru