Dulux Antikorozní základní barva UNIVERSAL ZÁKLAD 100M bílá 0,75 l
Číslo výrobku 6862270Popis výrobku
Číslo výrobku 6862270
Univerzální antikorozní základní barva Dulux UNIVERSAL ZÁKLAD
UNIVERSAL ZÁKLAD je podkladová barva na kovové díly, konstrukce, strojní součásti, střechy, ploty, vrata, savé materiály jako dřevo ošetřené vhodnou penetrací i jiné podklady. Výborná přilnavost k podkladu. Vhodné pro nátěry v interiéru i exteriéru.
Vlastnosti
- Na kov a dřevo
- Rychleschnoucí
- Antikorozní účinek
- Vynikající přilnavost
- Do interiéru i exteriéru
- Vydatnost 14-16 m2/l v jedné vrstvě
Příprava podkladu a aplikace
Před použitím barvu důkladně promíchejte. Nepřidávejte cizí složky, neřeďte. Kovové povrchy zbavte rzi, očistěte a odmastěte, případně zbavte starých nesoudržných nátěrů. Dřevěné povrchy očistěte a dobře obruste, zbavte případných plísní, poškozených míst a zbytků pryskyřic. Některá dřeva je nutno zbavit vysokých obsahů pryskyřic, např. nitro ředidlem. Při renovačních nátěrech je nutné zajistit požadovanou nosnost podkladu. Vlhkost dřeva nesmí přesáhnout 12 %.
Barvu je možné nanášet štětcem, válečkem nebo vysokotlakým stříkáním Airless. Nátěry provádějte za suchého a stálého počasí.
Kovové i dřevěné povrchy v interiéru natřete 1 vrstvou UNIVERSAL ZÁKLAD a následně naneste 1-2 vrstvy UNIVERSAL MAT nebo LESK. Nové dřevěné povrchy doporučujeme předem ošetřit vhodným napouštědlem pro vyrovnání savosti.
Kovové povrchy v exteriéru natřete 2 vrstvami UNIVERSAL ZÁKLAD a následně naneste 2-3 vrstvy UNIVERSAL MAT nebo LESK.
Dřevěné povrchy v exteriéru nejdříve naneste syntetickým napouštědlem, např. LUXOL Impregnace, po zaschnutí lehce přebruste, následně naneste 1-2 vrstvy UNIVERSAL ZÁKLAD a po zaschnutí aplikujte 2-3 vrstvy UNIVERSAL MAT nebo LESK. Optimální tloušťka vrstvy je 25-30 um.
Podrobnější informace naleznete v technickém listu k dispozici ke stažení v sekci "Datové listy".
Údaje výrobce
AkzoNobel Coatings CZ, a.s.
Vyskočilova 1481/4
Praha 4 - Michle
14000 Brumlovka - Budova BETA
helplinecz@akzonobel.com
8590627982459
Technická data
| Vlastnosti výrobku | |
|---|---|
| Ideálně vhodné pro: | Dřevo, Kov |
| Oblast použití: | Interiér a exteriér |
| Dlouhodobá ochrana: | S dlouhodobou ochranou |
| Stupeň lesku: | Matný |
| Doporučený počet nátěrů: | 2 ks |
| Druh nátěru: | Krycí |
| Zpracování: | Válečkování, natírání, stříkání |
| Voňavé vlastnosti: | Charakteristické |
| Slouží zároveň jako základní nátěr: | Slouží současně i jako základní nátěr |
| Modrý anděl: | Bez certifikace „Modrý anděl“ |
| Možnost tónování pomocí plné a tón. Barvy: | Netónovatelné |
| Vhodné na dětské hračky (DIN EN 71-3): | Nevhodné pro dětské hračky |
| Vhodný pro podklad: | Dřevo, Kov |
| Rozměry a hmotnost (netto) | |
|---|---|
| Hmotnost: | 795 g |
| Výška: | 10,0 cm |
| Šířka: | 10,0 cm |
| Hloubka: | 11,9 cm |









